PDA

View Full Version : سوال: فرم لوگین گوگل چگونه است

avelesco
جمعه 15 فروردین 1393, 11:48 صبح
سلام
وقتی تویه گوگل میرید و میخواهید از هر سرویسش (مثل یوتیوب وجیمیل و.....) استفاده کنید ابتدا باید وارد حسابتان شوید که گویا گوگل شمارا به این ادرس میفرسته: accounts.google.com

سوالم اینه که ایا همه اعضای یوتیوب و جیمیل و.... همشون تویه یک دیتابیس هستند ؟؟ اصلا میشه چند سایت متفاوت مثل یوتیوب و جیمیل و موتور گوگل همشون یک دیتابیس داشته باشند؟؟؟

میشه یکی بهم توضیح بده گوگل اعضای خودشو به چه شکلی داره کنترل میکنه که تویه همه سرویس هاش با همون نام کاربری میتونیم وارد بشیم؟؟؟

Jarvis
جمعه 15 فروردین 1393, 12:55 عصر
به این قابلیت اصطلاحا میگن Multiple Login در این حالت شما چند وبسایت دارید که کاربران شما با یه اکانت توی همشون لاگین میکنن
اما گوگل که مغز خر نخورده بیاد روش ها و الگوریتم های خودش رو منتشر کنه ... برای پیاده سازی این قابلیت هم n روش ممکنه باشه!
نمیشه گفت از چه روشی استفاده میکنه ... ولی خودتون می تونید با جستجو و تحقیق توی گوگل به روش های پیاده سازی شده برسید و الگو برداری کنید.
فقط در این بین بحث امنیت خیلی اهمیت پیدا میکنه و حواستون باید بهش باشه.

روز خوش

avelesco
جمعه 15 فروردین 1393, 13:28 عصر
به این قابلیت اصطلاحا میگن Multiple Login در این حالت شما چند وبسایت دارید که کاربران شما با یه اکانت توی همشون لاگین میکنن
اما گوگل که مغز خر نخورده بیاد روش ها و الگوریتم های خودش رو منتشر کنه ... برای پیاده سازی این قابلیت هم n روش ممکنه باشه!
نمیشه گفت از چه روشی استفاده میکنه ... ولی خودتون می تونید با جستجو و تحقیق توی گوگل به روش های پیاده سازی شده برسید و الگو برداری کنید.
فقط در این بین بحث امنیت خیلی اهمیت پیدا میکنه و حواستون باید بهش باشه.

روز خوش
ممنون . رفتم یکم چرخ زدم اسم کاملشو پیدا کردم . Multiple account login
اگه میشه یک منع اموزشی دارید بهم بدید تا بفهمم باید از کجا شروع کنم ؟؟ کتابی مقاله ای در این مورد(Multiple account login)
ادرسشو هم بدید کافیه .
من میخواهم تازه php رو آغاز کنم .چقدر طول میکشه تا چنین روشی رو باهاش اشنابشم و بتونم سایتی طراحی کنم که این قابلیتو داشته باشه>؟
Jarvis
جمعه 15 فروردین 1393, 14:17 عصر
ممنون . رفتم یکم چرخ زدم اسم کاملشو پیدا کردم . Multiple account login
اگه میشه یک منع اموزشی دارید بهم بدید تا بفهمم باید از کجا شروع کنم ؟؟ کتابی مقاله ای در این مورد(Multiple account login)
ادرسشو هم بدید کافیه .
من میخواهم تازه php رو آغاز کنم .چقدر طول میکشه تا چنین روشی رو باهاش اشنابشم و بتونم سایتی طراحی کنم که این قابلیتو داشته باشه>؟
منبع آموزشی خاصی مد نظر ندارم ، ولی همونطور که خودتون گفتید تازه میخواید PHP رو شروع کنید ، فعلا زوده که بخواید دنبال منبع خاص این موضوع باشید چون الان فرض کنید یک منبع خوب هم پیدا شد ، شما که هنوز PHP رو شروع نکردید چجوری میخواید از کدهاش سر در بیارید و تجزیه تحلیلشون کنید ؟!
این که چقدر طول میکشه PHP رو یاد بگیرید بستگی به خودتون و تلاش و پشتکارتون داره ... ولی چیزی که مشخصه اینه که قبل از یادگیری PHP دنبال مقاله ی Multiple Login بگردید فایده ای نداره
شما PHP رو شروع کنید ، رفته رفته خودتون با مباحث پایه ای که لازمه ی مبحث Multiple Login هستند آشنا خواهید شد و زمانی که انشاالله حرفه ای شدید دیگه اون موقع اگه مشکلی هم داشتید فوقش توی StackOverFlow مطرح می کنید و به جواب می رسید.

موفق باشید.