PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در خروج از برنامه و مسیر دهی

MahmoodM30
جمعه 15 فروردین 1393, 12:57 عصر
سلام به همه دوستان من تازه با سی شارپ کار میکنم و به این دو تا مشکل بر خوردم و با جستجو توی اینترنت اون چیزی رو که کمکم کنه رو پیدا نکردم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

من برای برنامه پیغام خروج گذاشتم که دکمه Yes و No داره حالا وقتی دکمه خروج رو میزنم و بر روی دکمه No کلیک میکنم بازم بسته میشه نمیدونم برای else چی بنویسم که بسته نشه

DialogResult respons;
respons = MessageBox.Show("آیا مایل به خروج میباشید؟", "پیغام", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question);
if (respons == DialogResult.Yes)
{
Application.Exit();
}
else
{

}

دومی هم برای مسیر دهی هست مثلا من یک مسیر برای تصاویرم دارم که تویبرنامه لود میشه و مسیرش به شکل زیر هست

D:\ImageFile\Image1.jpg ولی این رو سیستم من کار میکنه میخوام این پوشه کنار برنامه باشه و توی سیستم دیگه نصب شد خودکار مسیرش رو بشناسه

در این مورد هم ممنون میشم راهنمایی کنید

shahryari
جمعه 15 فروردین 1393, 13:04 عصر
e.Cancel = true را در رویداد فرم کلوزینگ بنویس
برای مورد دوم هم مسیرت باید داینامیک باشه
مثلا:
application.startupPath
پوشه اجرایی برنامه را برمیگرداند

Mousavmousab
جمعه 15 فروردین 1393, 15:01 عصر
اینی که شما نوشتی
اینو میگم :D:\ImageFile\Image1.jpg
یعنی باید همیشه توی سیستم طرف درایو D داشته باشه که شاید درایو D را نداشته باشه اون موقع چی؟
در ضمن حتماٌ باید یک چوشه داشته باشی که توش عکس ها را نگه داری؟
اگه پوشه لازم است که باید اول با دستور

using system.IO;
را بنویسی

بعد
با این دستور Directory را ایجاد کنی

Directory.CreateDirectory("path");

بعد هم عکس را با توی این مسیر ذخیره کنی.

MahmoodM30
جمعه 15 فروردین 1393, 15:24 عصر
ممنون دوست عزیز مشکل حل شد ولی یه اشکالی داره اونم اینه که وقتی روی دکمه Yes کلیک میکنی بازم پیغام خروج رو نشون میده ولی اینبار کلیک کنی خارج میشه به درستی

چیکار کنم که فقط یکبار نشون بده

DialogResult respons;
respons = MessageBox.Show("آیا مایل به خروج میباشید؟", "پیغام", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question);
{
Application.Exit();
}
else
{
e.Cancel = true;
}

Mori Bone
جمعه 15 فروردین 1393, 15:40 عصر
DialogResult respons;
{
base.OnClosing(e);
}
else
{
e.Cancel = true;
}