PDA

View Full Version : گفتگو: درباره کارایی Windowform و WPF ؟ کدام بهتر است؟ آیا باید به WPF کوچ کرد؟

r4hgozar
جمعه 15 فروردین 1393, 17:49 عصر
سلام دوستان. می خاستم بدونم آیا موقش هست که از Windowform و WPF کوچ کنیم؟؟

یا هر کدوم کارایی خودشون رو دارن؟؟

من مقداری با wpf کار کردم اما مزیت خاصی نصبت به windows form ندیدم جز ظاهر زیباترش که همه جا هم به درد نمی خوره.

ممنون میشم همه نظراتشون رو بدن و راهنمایی کنن.

Mousavmousab
جمعه 15 فروردین 1393, 22:52 عصر
شما باید کم کم WPF کار کنی و خودت متوجه بشی که با توجه به برنامه هایی که می نویسی خوب است یا نه؟

من خودم WPF کار نمیکنم ولی می دونم که برای کارهای گرافیکی WPF خوب جواب میده. عموماٌ برای Design زیبا از WPF استفاده میشه
دوستانی که از WPF استفاده می کنند از سهولت آن همیشه صحبت میکنند.

بعضی از دوستان هم کنترل های مورد نظر خودشون را با WPF می سازند و در WinForm از آن استفاده می کنند.

Tiam121
شنبه 16 فروردین 1393, 00:45 صبح
بنظر من با توجه به پولی که مشتری واسه تولید یه برنامه حاضره پرداخت کنه (که معمولا هزینه و ارزش واقعی نیست) و وقتی که نیازه واسه طراحی گذاشت مقرون به صرفه نیست

Boy_nn
شنبه 16 فروردین 1393, 12:14 عصر
wpf نسل جدید برنامه نویسی تحت ویندوز هست اصلا" با winApp قابل مقایسه نیست
تا کارنکنید متوجه خرف من نمی شید تمام محدودیت ها و نقاط ضعف WinAppدر Wpf برطرف شده
هم از نظر ساختار برنامه نویسی هم از نظر طراحی به نظر من بی نظیر هست

بنظر من با توجه به پولی که مشتری واسه تولید یه برنامه حاضره پرداخت کنه (که معمولا هزینه و ارزش واقعی نیست) و وقتی که نیازه واسه طراحی گذاشت مقرون به صرفه نیست
ربطی به مشتری نداره شما همیشه باید توی اینکار بهترین باشید
شاید در ابتدا Wpf زمان بیشتری برای طراحی ببره و لی اگه دستتون راه بیفته کار از WinApp هم سریعتره3
در ضمن دوست عزیز قبل از اینکه تایپیک بزنی یه سرچ کوچولو بکن جند بار در این مورد تاحالا بحث شده

zayens
شنبه 16 فروردین 1393, 13:28 عصر
خود مایکروسافت تو سایتش زده که دیگه از winform پشتیبانی نمیکنه
باید همه برن به wpf
دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره

Mani_rf
شنبه 16 فروردین 1393, 18:19 عصر
اصلا وقت رو حدر نده و هرچه سریعتر به سمت WPF برو. اولش کمی سخته اما وقتی که بهش عادت کنی متوجه میشی که ارزشش رو داشته

Mousavmousab
شنبه 16 فروردین 1393, 18:22 عصر
حرف از پول شد بزار بگم.
من یه برنامه می نویسم حد اقل 5 روز وقتمو میگیره و آخرش شاید به کسی هم ندم یا 100تومن به کسی بفروشم. ولی طرف 2 دقیقه یه مشت برنامه Android میریزه توی موبایل 150 هزار تومن میگیره
ما اگر بخوایم مثل شما مقایسه کنیم همین الان باید برنامه نویسی را بزاریم کنار. مهم اینه که چی یاد گرفتیو یاد میگیری.
به امید اون روزی که یه برنامه بنویسیو از تمام تجربه هات استفاده کنی و پول همه این روز ها را یهجا در بیاری.

این عقیده منه
کی موافقه ؟

NASA's Spaceman
شنبه 16 فروردین 1393, 19:37 عصر
بهترین کتاب آموزشی wpf چی هست؟
با سپاس

amirreza_.net
شنبه 16 فروردین 1393, 19:51 عصر
من یکمی از این کتاب خوندم خیلی قشنگ بود
حالا میزارم دوستان هم بتونن استفاده کنند
Pro WPF 4.5 in C# (http://it-ebooks.info/book/1551/) البته انگیلیسی هستش

Mani_rf
شنبه 16 فروردین 1393, 21:37 عصر
بهترین کتاب آموزشی wpf چی هست؟
با سپاس
پیشنهاد میکنم برای شروع سرغ کتاب نری. توی تالار WPF سایت آموزش های خوبی هست که به نظرم برای شروع مناسب تره. بعد که یکم قوانین و تفاوت ها دستت اومد برو سراغ کتاب که کمتر گیج بشی چون اولش واقعا گیج کنندس
. :عصبانی++:میشی!

amirreza_.net
شنبه 16 فروردین 1393, 22:01 عصر
آقا مانی من یکبار خواستم تو Wpf معادل App.Exit رو پیدا کنم نیشد :لبخند:
بعضی چیزاش خیلی خوبه بعضی چیزای ساده هم که توی Win form خیلی راحت انجام میشه تو Wpf دردسره
ولی از نظر طراحی خیلی خوشم اومد سرعتشم خیلی بالا بود :لبخند:
یادش بخیر وقتی اول راهنمایی راهنمایی شروع کردم سی شارپو یاد گرفتن علاقم خیلی زیاد بود
الان دیگه حسش نیست wpf یاد بگیرم . یبار سعی کردم یاد بگیرم نشد :لبخند:

Mani_rf
شنبه 16 فروردین 1393, 22:21 عصر
آقا مانی من یکبار خواستم تو Wpf معادل App.Exit رو پیدا کنم نیشد :لبخند:
بعضی چیزاش خیلی خوبه بعضی چیزای ساده هم که توی Win form خیلی راحت انجام میشه تو Wpf دردسره
ولی از نظر طراحی خیلی خوشم اومد سرعتشم خیلی بالا بود :لبخند:
یادش بخیر وقتی اول راهنمایی راهنمایی شروع کردم سی شارپو یاد گرفتن علاقم خیلی زیاد بود
الان دیگه حسش نیست wpf یاد بگیرم . یبار سعی کردم یاد بگیرم نشد :لبخند:

کافیه باور کنی که کارها تو WinForm برای این راحته که به اونها عادت کردی و روش انجامشون رو یاد گرفتی، من خودم حدود 3ماه پیش به صورت خیلی جدی شروع کردم به کار کردن WPF و اولش با این حال که کلی مطالعه کرده بودم و کم و بیش کارکرده بودم پیش زمینه داشتم حسابی اذیت شدم؛
قیافتون دیدنیه وقتی که مثلا فکر میکنید " یک ابزار برای راحت کردن کاری تو 10 دقیقه مینویسم کارم کلی جلو میوفته، یک تایمر میگذارم و... " بعد پروژه رو با WPF استارت میزدید و میبینید که شی تایمر نیست! کلی بگرد، سرچ کن متوجه میشید که ای بابا کلا حذف شده و باید با ترد پیاده سازی کنید، " خب کاری نداره که، یک ترد میگذارم و... " بعد میبینید که ای بابا ! منطق ترد هم تغیییر کرده که باهاش آشنا نیستید و باید کلی وقت بگذارید و...،2 ، 3 ساعت گذشته و هیچی!
خب البته از اون طرف هم کنترلی که شاید توی WinForm نوشتنش 3روز زمان بخواد رو میشه تو WPF تو کمتر از 5دقیقه نوشت!
من الان تقریبا مشکلی باهاش ندارم و باهم دوست شدیم :لبخند:. همه اینها به وقت گذاشتن و یاد گرفتن می ارزه. علاوه بر امکانات گرافیکی که میتونید برای کاربر برنامتون پیاده سازی کنید، کار خودتون رو هم خیلی راحت تر میکنه و دستتون تو طراحی خیلی بازتره.

این رو هم بگم متاسفانه یک مشگل بزرگی که داره اینه که دنیاش خیلی، خیلی، خیلی بزرگتر از WinForm و برای انجام هر کاری چندتا روش وجود داره و خیلی مفهوم جدید توش بوجود اومده. به راحتی آدم توش گم میشه.
خب البته این رو هم بگم که این مشکل از ضعف WPF نیست! از تنبلی ماست :لبخند:

amirreza_.net
شنبه 16 فروردین 1393, 22:33 عصر
خیلی دوست دارم یاد بگیرم اما اگه این درسو امتحانا بزارن :لبخند:
الان من دارم کمکم با asp.net mvc دوست میشم:لبخند:
راستی از راهنماییتونم ممنون :لبخند:

r4hgozar
یک شنبه 17 فروردین 1393, 08:08 صبح
شما باید کم کم WPF کار کنی و خودت متوجه بشی که با توجه به برنامه هایی که می نویسی خوب است یا نه؟

من خودم WPF کار نمیکنم ولی می دونم که برای کارهای گرافیکی WPF خوب جواب میده. عموماٌ برای Design زیبا از WPF استفاده میشه
دوستانی که از WPF استفاده می کنند از سهولت آن همیشه صحبت میکنند.

بعضی از دوستان هم کنترل های مورد نظر خودشون را با WPF می سازند و در WinForm از آن استفاده می کنند.
سلام.بله WPF در کارهای گرافیکی بسیار خوبه بخاطر اینکه از xml استفاده می کنه. من کار کردم. ممنون از راهنماییتون

r4hgozar
یک شنبه 17 فروردین 1393, 08:10 صبح
حرف از پول شد بزار بگم.
من یه برنامه می نویسم حد اقل 5 روز وقتمو میگیره و آخرش شاید به کسی هم ندم یا 100تومن به کسی بفروشم. ولی طرف 2 دقیقه یه مشت برنامه Android میریزه توی موبایل 150 هزار تومن میگیره
ما اگر بخوایم مثل شما مقایسه کنیم همین الان باید برنامه نویسی را بزاریم کنار. مهم اینه که چی یاد گرفتیو یاد میگیری.
به امید اون روزی که یه برنامه بنویسیو از تمام تجربه هات استفاده کنی و پول همه این روز ها را یهجا در بیاری.

این عقیده منه
کی موافقه ؟
من حرفتون رو کاملا قبول دارم

Pedram_Parsian
دوشنبه 02 تیر 1393, 13:28 عصر
با سلام به همه دوستان
به نظر شما WPF بهتره یا Windows Form ؟؟
کدوم قابلیت های بیشتری داره ؟ (البته به نظر خودم WPF)
و در نهایت، کدوم رو بهتر میشه به بازار ارائه کرد ؟

....

راستش من یه برنامه کامل با Windows برای مدیریت کتابخانه نوشتم که وقتی می خواستم اون رو به مرحله تجاری برسونم، پس از مشاوره با چند نفر این رو به من گفتن : "با windows form، هیچ برنامه ی خوبی نمیشه نوشت و همه برنامه هایی که در بازار هستن با WPF هستش و برنامه ها با Windows Form حالت فانتزی دارن". می خواستم ببینم نظر شما چیه ؟
آیا واقعا باید از WPF استفاده کنم یا نه ؟

parvizwpf
دوشنبه 02 تیر 1393, 13:48 عصر
1- شماخودتون نیازمند چه ui برای برنامه هسنید؟
2- کاربر با مشتری خواهان چه ui میباشد؟
3- آیا سرعت اجرای کار مهم است؟
اینها معمولا سوالهایی هست که باید با حواب بهشون ، به جواب خودتون برسید.
اینکه میگن:

"با windows form، هیچ برنامه ی خوبی نمیشه نوشت و همه برنامه هایی که در بازار هستن با WPF هستش و برنامه ها با Windows Form حالت فانتزی دارن".
حقیقتا درست نیست. هنوز به اون حد نرسیدیم که مطلقا اینجوری بگیم . در واقع خیلی از جاها هستند که هنوز دارن با وین فرم کار میکنند. این نیازهای شما هست که میگه wpf استفاده کنید با خیر.

nazanin366
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:18 عصر
این همه بیایم زحمت بکشیم خودمون رو بکشیم اخرش هم کلی نق میزنن.سرعت اجرا هم میاد پایین.تو ویندوز xp هم خوب جواب نمیده.فعلا نمیشه رفت سراغ wpf تا وقتی این مشکلات باشن

Amir 2010a
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:30 عصر
به نظر من در دنیای برنامه نویسی گزینه های بهتر غیر مایکروسافت بیس وجود داره که من برای دوستانی که در شروع کار هستن توصیه می کنم
1- زبانی رو انتخاب کنیذ که استاندارد باشه و کراس پلتفورم یک نگاه با بازار بندازین سیستم عاما اندروید همه جا رو گرفته و توزیع های لینوکسی روز به روز دارن پیشرفت میکنن و کاربر پسندتر میشن سیستم های خانگی اهمیت خود را روز به روز از دست میدهند از دات نت فاصله بگیرین و خودتونو محدود به یک چهارچوب خاص نکنین با سی شارپ نهایت میشه یک رنامه حسابداری نوشت که اونم تو شبکه و با پرفورمنس بالا لنگ میزنه
2- اهمیت وب در حال حاضر از برنامه های دسکتاپ بیشتر میشه

Pedram_Parsian
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:35 عصر
پس با توجه به نظر دوستان من این نتیجه گیری رو می کنم :
که فعلا برنامه نویسی WPF، خیلی به کار نمی آد ....

...
بعد فقط تنها دلیلی که من رو به سمت WPF برد، ظاهر عالــــــــــــــــــــــ ی اون بود که توش می شد همه خواص و ... رو کنترل کرد.
و اگه دقت کنید کنترل ها در WPF به ظاهر به خصوصی دارن ...

Amir 2010a
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:42 عصر
پس با توجه به نظر دوستان من این نتیجه گیری رو می کنم :
که فعلا برنامه نویسی WPF، خیلی به کار نمی آد ....

...
بعد فقط تنها دلیلی که من رو به سمت WPF برد، ظاهر عالــــــــــــــــــــــ ی اون بود که توش می شد همه خواص و ... رو کنترل کرد.
و اگه دقت کنید کنترل ها در WPF به ظاهر به خصوصی دارن ...
شما همون فرم رو کار کن هر گاه حال داشتی مهاجرت کنن از مایکروسافت برو C++ qt Python

کاربر مبتدی
دوشنبه 02 تیر 1393, 14:58 عصر
به نظر من بستگی داره به مایکروسافت که wpf رو گسترش بده یا نه و بستگی داره به برنامه نویس که چی میخواد یه سری از کنترلها در win form هست که تو wpf نیست ولی wpf قابلیتهایی داره که win form به گرد پاش نمیرسه مثلاً خود من با وجودی که زیاد برنامه نویسی نمیدونم با wpf یه کنترل تایم پیکر درست کردم آس. ولی ویزاردهای win form خیلی کارهارو راحت تر میکنه با این حال کار انیمیشن و 3d رو فکر نکنم به راحتی wpf بشه با win form انجام داد.
من خودم سوالم انتخاب بین win form و wpf نیست. انتخاب بین wpf و html5 یا سیلورلایته که متاسفانه html5 رو نمیشه همراه سی شارپ استفاده کرد. در ضمن شما اگه بخوای با پیتون مایکروسافت کار کنی win form نداره و با wpf کار میکنه (اگه اشتباه نکنم) که برای برنامه نویسای حرفه ای عالیه

nazanin366
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:15 عصر
با سی شارپ نهایت میشه یک رنامه حسابداری نوشت که اونم تو شبکه و با پرفورمنس بالا لنگ میزنه
2- اهمیت وب در حال حاضر از برنامه های دسکتاپ بیشتر میشه
بهتر بود میگفتین با سی شارپ میشه حداقل یک نرم افزار حسابداری درست کرد!!!قدرت سی شارپ رو فقط محدودش کردین به دیتابیس غافل از اینکه میتونید با windows api کلا ویندوز رو کنترل کنید.

parvizwpf
دوشنبه 02 تیر 1393, 15:30 عصر
با سی شارپ نهایت میشه یک رنامه حسابداری نوشت که اونم تو شبکه و با پرفورمنس بالا لنگ میزنه
:متعجب:
هان؟ بی خیال . در حد زیادی سی شارپ رو تنزل دادید. نکنید اینکارو . شما چطور این حرف رو میزنید؟؟ دوست عزیز همیشه برنامه ای که خب نوشته بشه مشکلی که شما میگید براش پیش نمیاد. توی سی و پایتون هم ممکنه این مشکل ها پیش بیاد.....
در ضمن سی شارپ جندین راه برای فرار از این مشکل داره اما همونها که شما میگید قکر نکنم انقدر دست باز باشند.

nazanin366
دوشنبه 02 تیر 1393, 16:00 عصر
من که دارم با سی شارپ کار میکنم اونقدر انعطاف پذیریش بالا هست که تقریبا میشه هر کاری باهاش انجام داد.خوبی دیگه که داره کاملا قابل حمله و لازم نیست نگران ویندوز طرف مقابل باشم.

Pedram_Parsian
دوشنبه 02 تیر 1393, 17:07 عصر
دوستان
با تسکر از فعالیت شما ....
ولی قبلا هم گفتم :
دلیلی که من می گم WPF بهتره ظاهرش هست ...
مثلا شما می خواید یک ribbon درست کنید. برای این کار در windows Form باید از کامپوننت استفاده کنید که نهایتا در پروژه های بزرگ استفاده از کامپوننت یک اشتباه مشخصه ...
چون اگه بخواید یک فرم کاملا سفارشی طراحی کنید و از کامپوننت استفاده کنید. مطمئن باشید به مشکل بر می خورید چون اگه بخواید مثلا رنگ یک قسمت از پوسته ی اون رو عوض کنید (در حد حرفه ای ) این کار ها امکان پذیر نیست چون ما اون ribbon رو درست نکردیم ...
و مشکل من با Windows Form اینه

amirreza_.net
دوشنبه 02 تیر 1393, 21:30 عصر
والا هزار بار بحث شده :|
سی شارپم اونقدرم کم قدرت نیست که جلو این کارا کم بیاره . شما فقط تو مبحث دیتابیس درگیرین که خلاصه شده از گرفتن اطلاعات خیره کردن اونها و چاپ اونا با استیمول
هنوز هم کسایی که ویندوز فرم استفاده میکنن خیلی بیشترن چون خیلیا اصلا حوصله یادگیری wpf رو ندارن.
به نظرم به wpf مهاجرت کنین . خیلی دستت توش باز تره و مطمئن باشین پشیمون نمی شین. تو wpf در حدی توی طراحی آزادی که که من فقط چن روز طول کشید یه فرم ساده رو تصمیم بگیرم چه طوری درستش کنم
اگه دوس دارین html توی برنامتون استفاده کنین Qt بهترین راه حله.کیوت فوق العادست . من قطعا بعد از تموم شدن کارم با سی شارپ بقیه راهمو با کیوت میرم.

پ.ن:"به غیر از نرم افزار های دیتابیسی به خدا میتونین برنامه های دیگم بنویسین.حداقل برای یادگیری!!"

elec60
دوشنبه 02 تیر 1393, 22:02 عصر
کی گفته سی شارپ Portable نیست؟! تو ویژوال استودیو کامپایل کنین و ببرین تو لینوکس و یا مک اجرا کنین! فقط کافیه تو لینوکس و یا مک mono runtime نصب باشه. از لحاظ پرفورمنس هم دات نت ۴ به بالا تقریبا در حد Native هست. این مطلب رو تو کتاب جفری ریشتر خوندم. حتی نوشته بود تو بعضی موارد سرعت اجرا از کد معادل تو سی پلاس پلاس هم بیشتره. پروژه های بزرگی هم با سی شارپ انجام شده، مثل Unity که ازش برای ساخت گیم استفاده میشه.

بعد از ریلیز شدن پروژه Roslyn ببینین سی شارپ چه میکنه! زبانی که Anders Hejlsberg رهبر تیمشه رو دست کم نگیرید. اندرس معمار اصلی دلفی هم بود و یه کامپایلر هم واسه پاسکال نوشته بود(دست کرمیش بوده احتمالا)

WPF هم که اصلا با WinForms قابل مقایسه نیست! اگه سیستم قوی باشه و GPU قدرتمندی داشته باشه متوجه میشین که WPF سریعتر عمل میکنه، چون برای رندرینگ از GPU استفاده میکنه و ۱۰۰۱ مزیت دیگه نسبت به دوگانش داره از جمله Data Binding بسیار قدرتمند و DependencyProperty و RoutedEvent که خیلی به درد میخورن. به قول Adam Nathan اگه یکم با DependencyProperty کار کنین آرزو میکنین که همه پراپرتیها DependencyProperty بودن.

در ضمن UI خود Visual Studio رو اکثرا با WPF نوشتن تا قدرتشو نشون بدن.

Amir 2010a
دوشنبه 02 تیر 1393, 22:15 عصر
. حتی نوشته بود تو بعضی موارد سرعت اجرا از کد معادل تو سی پلاس پلاس هم بیشتره
:قهقهه::قهقهه:

پروژه های بزرگی هم با سی شارپ انجام شده، مثل Unity که ازش برای ساخت گیم استفاده میشه.
به جز منچ و مار پله چند بازی رو سراغ داری که با #C نوشته شده باشه

elec60
دوشنبه 02 تیر 1393, 22:42 عصر
:قهقهه::قهقهه:

به جز منچ و مار پله چند بازی رو سراغ داری که با #C نوشته شده باشه

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Unity_(game_engine)

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Schizoid_(video_game)

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Magicka

http://cadenzainteractive.com/games/sol-survivor/

http://arcengames.com/w/index.php/aiwar-features

http://xboxforums.create.msdn.com/forums/t/29306.aspx

http://www.gamasutra.com/blogs/AlistairDoulin/20091117/85928/Using_C_For_a_Commercial_Game.php

Amir 2010a
دوشنبه 02 تیر 1393, 22:51 عصر
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Unity_(game_engine)

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Schizoid_(video_game)

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Magicka

http://cadenzainteractive.com/games/sol-survivor/

http://arcengames.com/w/index.php/aiwar-features

http://xboxforums.create.msdn.com/forums/t/29306.aspx

http://www.gamasutra.com/blogs/Alist...rcial_Game.ph (http://www.gamasutra.com/blogs/AlistairDoulin/20091117/85928/Using_C_For_a_Commercial_Game.php)
ممنون دوست عزیز من زیاد اهل بازی نیستم و راستش هیچ کدوم از اینها رو تا حالا بازی نکردم ولی خوب فکر نمی کنم جز بازهای های مطرح باشه حتی خود مایکروسافت در مستنداتش ذکر کرده که در پرفرمنس بالا و بازی های گرافیکی سی شارپ سرعت قابل قبولی نداره فقط سرعت طراحی برنامه های عادی باهاش زیاده
XNA هم زیاد مقبول کمپانی های مطرح بازی ساز نیست بیشتر بدرد افراد مبتدی میخوره که تازه میان سمت بازی سازی برای کنسول در واقع
یک فریم ورک 2 و 3 منسوخ شده نه دیگه ساخته میشه و نه کسی طرفش میره
منظور من از بازی اونایی است که در حد و اندازه گلوبال حرفی برای گفتن دارن هیچ کمپانی بازی ساز نمیاد وقت و سرمایه خودشو رو سی شارپ برای بازی هدر بده

elec60
دوشنبه 02 تیر 1393, 23:03 عصر
ممنون دوست عزیز من زیاد اهل بازی نیستم و راستش هیچ کدوم از اینها رو تا حالا بازی نکردم ولی خوب فکر نمی کنم جز بازهای های مطرح باشه حتی خود مایکروسافت در مستنداتش ذکر کرده که در پرفرمنس بالا و بازی های گرافیکی سی شارپ سرعت قابل قبولی نداره فقط سرعت طراحی برنامه های عادی باهاش زیاده
XNA هم زیاد مقبول کمپانی های مطرح بازی ساز نیست بیشتر بدرد افراد مبتدی میخوره که تازه میان سمت بازی سازی برای کنسول XBOX

درسته حق با شماست، سی شارپ برای Game زیاد مناسب نیست و برای Game Engine از ASM و ++C استفاده میشه، ولی قدرت سی شارپ رو نباید دست کم گرفت، تو برنامه هایی که من با سی شارپ و سی پلاس پلاس نوشتم و مقایسه کردم تفاوت فاحشی ندیدم، مثلا بدست آوردن nامین عدد دنباله فیبوناچی، یا فاکتوریل عدد بزرگ، یا مساله برج هانوی و چیزایی از این قبیل ...

بحث این تاپیک منحرف شد:لبخند: اصلا مقایسه سی شارپ و سی پلاس پلاس مطرح نبود اینجا!

Amir 2010a
دوشنبه 02 تیر 1393, 23:13 عصر
من خودم چند سال قبل سی شارپ و wpf و سیلورلایت کار میکردم و بعد یک خلل چند ساله افتاد تو کار برنامه نویسی ام ولی یک سوال همیشه ذهن منو مشغول داشت و اون اینکه
اگر روزی بخوام از این محصولات مایکروسافتی مهاجرت کنم کدوم گزینه بهترینه ؟؟؟

amirreza_.net
سه شنبه 03 تیر 1393, 00:01 صبح
اگه یه بررسی کلی انجام بدین به نظرم اکثرتون برای مهاجرت Qt رو انتخاب میکنین!

Ali.hitter
سه شنبه 03 تیر 1393, 01:16 صبح
این همه بیایم زحمت بکشیم خودمون رو بکشیم اخرش هم کلی نق میزنن.سرعت اجرا هم میاد پایین.تو ویندوز xp هم خوب جواب نمیده.فعلا نمیشه رفت سراغ wpf تا وقتی این مشکلات باشن

ببخشید کی گفته سرعت اجرای wpf پایینه؟برعکس یکی از مزایای wpf نسبت به wun form سرعت بالا در عین امکانات بیشتره

negative60
سه شنبه 03 تیر 1393, 02:17 صبح
ببخشید کی گفته سرعت اجرای wpf پایینه؟برعکس یکی از مزایای wpf نسبت به wun form سرعت بالا در عین امکانات بیشتره

شما تو wpf يک انيميشن بساز و اجرا کن ببين چقدر CPU ميخوره
بعد از گذاشتن کلی وقت و زحمت يک تم طراحی ميکنيد و ميسازيد زمان اجرا چند تا فرم باز ميکنيد ميبينيد برنامه لگ ميزنه خيلی نا اميد کنندست اين موقع هستش که متوجه ميشيد wpf اصلاً پرفرمنس خوبی نداره مشکلات ديگه هم داره مثلاً خط های حاشيه کمرنگ و تار يا بزرگتر از اندازه که انتخاب کرديد ديده ميشن اين مشکل در مورد تکست ها هم صدق ميکنه.

راستش من یه برنامه کامل با Windows برای مدیریت کتابخانه نوشتم که وقتی می خواستم اون رو به مرحله تجاری برسونم، پس از مشاوره با چند نفر این رو به من گفتن : "با windows form، هیچ برنامه ی خوبی نمیشه نوشت و همه برنامه هایی که در بازار هستن با WPF هستش و برنامه ها با Windows Form حالت فانتزی دارن". می خواستم ببینم نظر شما چیه ؟
آیا واقعا باید از WPF استفاده کنم یا نه ؟

اگر اصرار داريد از محيط UI کلاسيک خارج بشيد و امکاناتی مثل wpf رو داشته باشيد بهترين گزينه Qt Quick هست که البته امکانات خيلی بيشتر و بهتری هم داره و روی سيستم عامل های ديگه هم ميتونيد برنامه بسازيد (...,mac، windows، linux، android، ios، blackberry) البته آموزش ها و منابع يادگيریش نسبت به C#‎‎ ، wpf خيلی کمتر هست نحوه طراحی و ساخت هم سخت تر از wpf هست

به نظرم وقتی ميخواهيد يک زبان يا يک تکنولوژی رو انتخاب کنيد ببينيد تا به حال چه برنامه ها يا پروژه های بزرگی با اون ساخته شده همين جواب سؤالتون رو ميده

parvizwpf
سه شنبه 03 تیر 1393, 02:41 صبح
.... چقدر جواب ...:متعجب:
داداش اولش فکر نمیکردی که سوالت انقدر جواب داشته باشه خدایی نه؟ ببینم بچه ها میتونن همت کنند این عزیز رو از دنیای برنامه نویسی سوق بدن به دنیای مقاله نویسی. ماشالا به همت دوستان....
خوشم میاد از بحث سی شارپ یواش یواش داریم میریم تو بحث qt . اگه داداش دیدی ادامه داره ، داداش اسم تاپیک رو بذار "به دنبال Qt " فیلم امشب سینماهای تهران و شهرستان ها.....:لبخند:
خراب همه دوستانم....:گیج:

Pedram_Parsian
سه شنبه 03 تیر 1393, 09:48 صبح
چه بحث داغــــی :تشویق::تشویق:
آفرین ...

elec60
سه شنبه 03 تیر 1393, 10:01 صبح
بعد از گذاشتن کلی وقت و زحمت يک تم طراحی ميکنيد و ميسازيد زمان اجرا چند تا فرم باز ميکنيد ميبينيد برنامه لگ ميزنه خيلی نا اميد کنندست اين موقع هستش که متوجه ميشيد wpf اصلاً پرفرمنس خوبی نداره مشکلات ديگه هم داره مثلاً خط های حاشيه کمرنگ و تار يا بزرگتر از اندازه که انتخاب کرديد ديده ميشن اين مشکل در مورد تکست ها هم صدق ميکنه.

اگر اصرار داريد از محيط UI کلاسيک خارج بشيد و امکاناتی مثل wpf رو داشته باشيد بهترين گزينه Qt Quick هست که البته امکانات خيلی بيشتر و بهتری هم داره و روی سيستم عامل های ديگه هم ميتونيد برنامه بسازيد (...,mac، windows، linux، android، ios، blackberry) البته آموزش ها و منابع يادگيریش نسبت به C#‎‎‎ ، wpf خيلی کمتر هست نحوه طراحی و ساخت هم سخت تر از wpf هست

به نظرم وقتی ميخواهيد يک زبان يا يک تکنولوژی رو انتخاب کنيد ببينيد تا به حال چه برنامه ها يا پروژه های بزرگی با اون ساخته شده همين جواب سؤالتون رو ميده

اگه WPF رو حرفه اي بلد باشي مشكلاتي كه گفتي پيش نمياد. مثلا براي مشكل Text كه گفتي از دات نت 4 به بالا ميتوني از
"TextOptions.TextFormattingMode="Display استفاده كني تا تكست blurr نشه...

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/ms771542%28v=vs.90%29.aspx

sempay_ninjutsu
سه شنبه 03 تیر 1393, 11:00 صبح
همه دوستان جواب دادن.....اما به قول دوستمون نیاز بازار الان وبه و اونم MVC..حالا این دوستمون با ویندوز فرم نوشته ..برو بفروشش انقدر دست دست نکن....اگه برنامت خوب باشه و نیاز مشتری و خوب جواب بده مطمعن باش راضیت میکنه...تا بری wpf شروع بکنی بعد بشینی بنویسی چن ماه وقتتو از دست دادی...کاملا تجربه کردم.موفق باشی.

Ali.hitter
سه شنبه 03 تیر 1393, 14:16 عصر
با نهایت احترام من فکر میکنم شما اصلا تو باغ wpf نیستی یکم مقاله ها و ویژگی های و برتری های wpf نسبت به win form مطالعه کنید بد نیست دوست عزیز (حداقل تو MSD?N)

کاربر مبتدی
سه شنبه 03 تیر 1393, 14:27 عصر
بابا wpf اینقدرها هم که میگید سخت نیست درست مثل win form یه سری کنترل حاضر و آماده داره فقط مزیتش اینه که میتونی توش طراحی خودتو بکنی یا کنترلهای جدیدتو خلق کنی.حالا چرا باید رفت سمت win form . در ضمن فکر میکنم moder ui از ویندوز 8 به بعد جای این دو رو بگیره که اونم دو شعبه xaml و html5 رو داره .البته اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید
من حتی جایی خوندم که با xaml یا wpf میشه برنامه مستقل درست کرد

negative60
چهارشنبه 04 تیر 1393, 06:52 صبح
اگه WPF رو حرفه اي بلد باشي مشكلاتي كه گفتي پيش نمياد. مثلا براي مشكل Text كه گفتي از دات نت 4 به بالا ميتوني از
"TextOptions.TextFormattingMode="Display استفاده كني تا تكست blurr نشه...

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/ms771542%28v=vs.90%29.aspx
درسته در مورد تکست حق با شما بود.
اما با اينکه سعی شده کمتر از گرادينت و انيميشن تو طراحی استفاده بشه اما هنوز حالت سنگينی و بعضی اوقات کندی wpf پا بر جا هست اين رو نه تنها تو تست های خودم بلکه مثال های موجود هم بارها تست و مشاهده کردم

با نهایت احترام من فکر میکنم شما اصلا تو باغ wpf نیستی یکم مقاله ها و ویژگی های و برتری های wpf نسبت به win form مطالعه کنید بد نیست دوست عزیز (حداقل تو MSD?N)

کجای صحبت های من مقايسه win form با wpf بود؟ بد نيست قبل از اينکه زير پستی ريپلی بزنی کامل بخونيش.

c0mmander
چهارشنبه 04 تیر 1393, 07:32 صبح
منم تا الان حس حالی که بخوام برم 100 در 100 طرف WPF رو نداشتم .. ولی هر کسی که توسعه دهنده ماکرو آسفالته:) اخرش باید این WPF رو یاد بگیره اما برای مشتری راحتی کار مهمه هرچی راحت تر بهتر .. براش توفیق چندانی نداره که با چی و چطوری کار میکنه فقط میخواد راحت باشه. WPF که خیلی خوبه من به شخصه رفتار انگل گونه رو ترحیه میدم و از کامپوننت های اماده استفاده میکنم . واقعا نمیتونم فکر که چه زمانی رو باید برای طراحی برنامه صرف کننم..

Ali.hitter
پنج شنبه 05 تیر 1393, 22:53 عصر
کجای صحبت های من مقايسه win form با wpf بود؟ بد نيست قبل از اينکه زير پستی ريپلی بزنی کامل بخونيش.
دوست عزیز شما موضوع تاپیکو بخون بعد ابراز نظر بفرما . عنوان تاپیک اینه "درباره کارایی Windowform و WPF ؟ کدام بهتر است؟ آیا باید به WPF کوچ کرد؟ (http://barnamenevis.org/showthread.php?447060-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-Windowform-%D9%88-WPF-%D8%9F-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-WPF-%DA%A9%D9%88%DA%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F/page2)"
شما از معایب wpf گفتید و مطلبتون به این منظور خونده میشه که دارید wpf رو در برابر win form میارید پایین

hsdnhd
پنج شنبه 05 تیر 1393, 23:19 عصر
برنامه نویس داریم تا برنامه نویس
برنامه نویسی استعدادمیخوادبایدبتونی الگوریتم های نو بسازی هرچیزی توی زندگی میبینی الگوریتمی فکرکنی تابتونی نواوری داشته باشی تاوقتی که ازتجربه بقیه استفاده میکنی معلومه که درامدی نداره دیگه

aghayex
پنج شنبه 05 تیر 1393, 23:41 عصر
من کسی هستم که با wpf حدود 4 سالی هست کار کردم و اینو فهمیدم که اگه بخواهی به صورت گذرا از بخش طراحی رد بشی بهتره با همون وین فرم کار کنی که سرعتش هم بیشتره اما اگه طراحی برنامه برات مهمه باید تیم برنامه نویس داشته باشی که یکی از اعضای اون باید یه گرافیست باشه و یا اگه یک نفر هستی باید آدم صبور و خوش ذوقی باشی چون وقتی می ری سراغی طراحی مجدد کنترل هات وارد یه دنیای دیگه می شی که اگه صبور و خوش ذوق نباشی سر در گم و پشیمون می شی

کاربر مبتدی
سه شنبه 10 تیر 1393, 10:01 صبح
البته هر زبان و ابزاری مزایا و معایب خوش رو داره اگه بین همه زبانها و ابزار ها بخوای مقایسه کنی نمیدونم ولی بین
windows Form و wpf بی شک wpf ولی بین modern ui و wpf نمیدونم کدومو انتخاب کنم کسی نظری نداره؟ با توجه به اینکه مدرن یوا قبل از win 8 ساپورت نمیشه ولی انتخاب جدید مایکروسافته.
در ضمن فکر میکنم windows Form با قطع حمایت مایکروسافت از win xp منسوخ شه