PDA

View Full Version : گفتگو: چگونه یک برنامه نویس حرفه ای ASP.NET شویم؟

arash69
شنبه 16 فروردین 1393, 16:36 عصر
با سلام خدمت همه دوستان.
همانطور که از موضوع تاپیک هم پیداست، میخواستم دوستانی که تجربه بالاتری دارند؛
لطف بفرمایند و تجربیات خودشون رو بیان کنند تا کسانی که میخواهند در زمینه برنامه نویسی ASP.NET، یک حرفه ای شوند؛ استفاده نمایند.

ممنون از همگی.

imohsen
شنبه 16 فروردین 1393, 19:05 عصر
به نظر بنده باید بصورت کاملا عملی از کوچکترین پروژه ها (دانشجویی...) شروع کنی و تدریجا خودت رو با پروژه های بزرگتر و تکنولوژی های بیشتری درگیر کنی. اگر در کنارش بتونی کلاس هم بری خیلی خوبه وگرنه سعی کنی در فروم ها فعال باشی و از فیلم های آموزی (فارسی یا ترجیحا انگلیسی ) استفاده کنی.
شاید برای یک برنامه نویس حرفه ای شدن اون هم صرفا در یک زمینه خاص 10 سال زمان نیاز باشه.

meisam3322
شنبه 16 فروردین 1393, 19:33 عصر
درود

به نظر من تنها راه انجام پروژه های متعدده که برنامه نویس رو پخته میکنه.

kohyar
شنبه 16 فروردین 1393, 22:09 عصر
بنده همیشه روش زیر رو به کارآموزان خودم پیشنهاد میکنم:
1: آشنائی با مفاهیم اچ تی ام ال ، فرانت پیج، جاوا اسکریپت، CSS و بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور
2: مشاهده DVD های آموزشی مالتی مدیای Asp.net در راستای آشنائی با مفاهیم زبان مذکور و. آشنائی با محیط برنامه و ابزارها
3: یک دوره آموزش خصوصی حدود 15 جلسه در خصوص بکارگیری ابزارهای Asp.net ، معماری برنامه نویسی سه لایه ای، ارتباط برنامه تحت وب با بانک اطلاعاتی
4: انجام پروژه های واقعی کوچک و همزمان تهیه ماژول ها و کلاس های مورد نیاز جهت استفاده در برنامه های آتی. همزمان نیز حضور فعالانه در انجمن های برنامه نویسی نیز پیشنهاد می گردد.
5: یادگیری Ajax و J-query در حد رفع مسائل مورد نیاز در پروژه های عملی بزرگ
6: انجام پروژههای واقعی بزرگ و حرفه ای
7: کسب درآمد بالا از طریق فروش برنامه های تهیه شده قبلی
امیدوارم همه دوستان موفق باشند.

i.RB92
یک شنبه 17 فروردین 1393, 10:48 صبح
بنده همیشه روش زیر رو به کارآموزان خودم پیشنهاد میکنم:
1: آشنائی با مفاهیم اچ تی ام ال ، فرانت پیج، جاوا اسکریپت، CSS و بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور
2: مشاهده DVD های آموزشی مالتی مدیای Asp.net در راستای آشنائی با مفاهیم زبان مذکور و. آشنائی با محیط برنامه و ابزارها
3: یک دوره آموزش خصوصی حدود 15 جلسه در خصوص بکارگیری ابزارهای Asp.net ، معماری برنامه نویسی سه لایه ای، ارتباط برنامه تحت وب با بانک اطلاعاتی
4: انجام پروژه های واقعی کوچک و همزمان تهیه ماژول ها و کلاس های مورد نیاز جهت استفاده در برنامه های آتی. همزمان نیز حضور فعالانه در انجمن های برنامه نویسی نیز پیشنهاد می گردد.
5: یادگیری Ajax و J-query در حد رفع مسائل مورد نیاز در پروژه های عملی بزرگ
6: انجام پروژههای واقعی بزرگ و حرفه ای
7: کسب درآمد بالا از طریق فروش برنامه های تهیه شده قبلی
امیدوارم همه دوستان موفق باشند.
در راستای بند 2 این آموزش (http://tizlearning.com/weblog/4) رو بهتون شدیدا پیشنهاد میکنم

meysam99
یک شنبه 17 فروردین 1393, 10:52 صبح
من هم در تکمیل مطالب دوستان بگم که حتما نمونه سورس کد نوشته شده توسط دیگر برنامه نویس ها که وجود دارد را مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهید. خیلی از تجربیات دوستان حرفه ای در نمونه کد نویسی آنها مشخص می شود

sadegh.te
سه شنبه 14 مرداد 1393, 23:48 عصر
بهترین راهش کار کردن و دستکاری کردن و کسب تجربه از پروژه های دیگران است و کم کم خودت باید شروع کنی به نوشتن پروژه های کوچیک.

موفق باشی.