PDA

View Full Version : com & run as admin

nathan
یک شنبه 17 فروردین 1393, 08:18 صبح
با سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز
در یکی از برنامه هایم از یک dll com استفاده کرده ام. مشکل اینجاست که در صورتی که برنامه به صورت Run As Administrator بالا آمده باشد متدهای این dll کار می کنند و در غیر اینصورت برگشتی از این dll نداریم؟! ولی وقتی برنامه را به صورت run as admin باز می کنیم همه چیز درست است؟ در ضمن از regsvr32 هم استفاده می کنم اما باز هم مشکل دارد؟!!!!!

مهرداد صفا
یک شنبه 17 فروردین 1393, 17:37 عصر
سلام.
شاید RegSvr32 رو تحت admin اجرا می کنید و dll فقط در سطح adminنصب شده.
آیا وقتی VS رو تحت user اجرا می کنید، dll مورد نظر در سربرگ com پنجره Add reference دیده می شود؟

nathan
یک شنبه 17 فروردین 1393, 23:06 عصر
شاید RegSvr32 رو تحت admin اجرا می کنید

بله regsvr32 رو تحت ادمین اجرا می کنم

آیا وقتی VS رو تحت user اجرا می کنید، dll مورد نظر در سربرگ com پنجره Add reference دیده می شود؟
این هم بله در سربرگ Com دیده می شود. دردسر عجیبیه که فقط در ویندوزهای جدید درگیرش شدم! باز هم از بذل توجه شما سپاس گزارم.

sohil_ww
یک شنبه 17 فروردین 1393, 23:24 عصر
بله regsvr32 رو تحت ادمین اجرا می کنم

این هم بله در سربرگ Com دیده می شود. دردسر عجیبیه که فقط در ویندوزهای جدید درگیرش شدم! باز هم از بذل توجه شما سپاس گزارم.
این راه حلی که می گم مطمین نیستم ولی می گم یه تستش کنید
از اونجایی که گفتید

به صورت Run As Administrator بالا آمده باشد
برای بالا آمدن برنامه های نوشته شده به زبان سی شارپ بمی تونید یه manifast به پروژه اضافه کنید و تنظیماتشو انجام بدید
یه تست کنید ببینید درست می شه یا نه
<requestedExecutionLevel level="requireAdministrator" uiAccess="false" />
این تغییر فراموش نشه

nathan
دوشنبه 18 فروردین 1393, 11:21 صبح
بله با افزودن مانیفست مشکل حل میشه اما می خوام علت رو بدونم چون احساس می کنم استفاده از مانیفست یا حتی Run کردن برنامه به صورت Admin به صورت دستی راه درستی نیست به هر حال از توجه شما ممنونم.

nathan
سه شنبه 19 فروردین 1393, 11:36 صبح
دوستان خوب و نازنین کسی برای این مسئله جوابی چیزی نداره؟ ممنون میشم نظرات شما بزرگواران رو هم بدونم.