PDA

View Full Version : تایید امنیت سایت در حال طراحی

mokhtasatxyz
یک شنبه 17 فروردین 1393, 10:39 صبح
سلام
برای اولین بار در حال طراحی یک پروژه ی سایت تجاری هستم برای همین تامین امنیت ان برایم بسیار مهم است.
یک سری کارهای اولیه تامین امنیت را به شرح زیر نوشته ام الطفا اگر نقصی و یا کمبودی دارد بگویید و همچنین برای استفاده از عبارات با قاعده راهنماییم کنید
if($vali=='1')
if(!isset($_POST['family_kj']))
$vali=0

ابتدا توسط کد های شبیه این کد، وارد شدن تمامی اطلاعات را را چک میکنم . سپس برای داده ی قابل نوشتن(فیلد های text ) ارسالی از فرم از تابع mysql_escape_stringاستفاده میکنم.

(mysql_escape_string($name
برای امنیت select های در دیتابیسم باید چکار کنم؟
ضمنا این سایت باید به سیتم پرداخت اکترونیک متصل باشد برای اتصال و امنیت ان باید چکارکنم؟
:افسرده:
ممنون

saeedvir
یک شنبه 17 فروردین 1393, 11:53 صبح
استفاده از pdo در حالت bind_parametr.

mokhtasatxyz
یک شنبه 17 فروردین 1393, 16:59 عصر
استفاده از pdo در حالت bind_parametr.

:ناراحت:ممنون فقط میشود یک مقدار توضیح دهید و مثال بزنید.:قهقهه:لطفا زیر سیکل:قهقهه:

اصلا pdoچیست ؟

trasilver
یک شنبه 17 فروردین 1393, 18:09 عصر
:ناراحت:ممنون فقط میشود یک مقدار توضیح دهید و مثال بزنید.:قهقهه:لطفا زیر سیکل:قهقهه:

اصلا pdoچیست ؟
نیازی به pdo نیست دوست عزیز. شما می تونید با mysql هم کوئری های امنی داشته باشید اما نه در حالت 100%
توی انجمن سرچ بزنید زیاد در این باره توضیح داده شده.

cpuram
یک شنبه 17 فروردین 1393, 19:16 عصر
نیازی به pdo نیست دوست عزیز. شما می تونید با mysql هم کوئری های امنی داشته باشید اما نه در حالت 100%
توی انجمن سرچ بزنید زیاد در این باره توضیح داده شده.
درسته نیاز نیست ولی من چند وقتی هست با pdo آشنا شدم کیفیت کاری خیلی بهتری نسبت به دستورات mysqli داره.

sherlock0111
یک شنبه 17 فروردین 1393, 20:55 عصر
در این مورد خیلی بحث شده مثلا حملات sqlinjectionوحملاتxxsو...
یه سرچ تو انجمن بزنید......

trasilver
یک شنبه 17 فروردین 1393, 21:59 عصر
درسته نیاز نیست ولی من چند وقتی هست با pdo آشنا شدم کیفیت کاری خیلی بهتری نسبت به دستورات mysqli داره.
بله درسته اما بستگی به کار هم داره. برای کسی که به تازگی برنامه نویسی شروع کرده pdo مناسب نیست چون کلا شیء گراست. اما mysqli علاوه بر شیء گرایی Procedural هم داره.
اما از لحاظ امنیت من خودم pdo رو تایید می کنم و اگه قواعدش رو رعایت کنید می تونم بگم 100% شما دیگه sql injection نمی خورید. :قلب:
اگه با شیء گرایی آشنایی دارید استفاده از pdo پیشنهاد میشه.