PDA

View Full Version : سوال: نحوه اتصال بانک اطلاعاتی در پروژه هایی که فرم زیادی دارند

حسین.کاظمی
یک شنبه 17 فروردین 1393, 14:00 عصر
سلام به همگی
من مشغول طراحی و ساخت یک برنامه ایی هستم که از نظر الگوریتم خیلی ساده است ولی فرم زیاد داره(حدود200فرم شد) و طراحی فرم هاش رو باتمام است و اینم بگم که بنا به نیاز خودمون در شرکتی که سیستمامون محدود است بابانک اطلاعاتی اکسس نوشتم؛میخاستم بدونم که برای اتصال بانک اطلاعاتی(تا جایی که بشه از طریق کد نویسی نه ویزاردی) و نمایش اطلاعات جداول بانک اطلاعاتی در دیتا گرید ویو و استخراج اطلاعات به فرمت اکسل و پی دی اف برای این همه فرم چکار باید بکنم؟؟؟ باید برای همه ی این فرم ها بشینم بانک اطلاعتی را وصل کنم یا اینکه راه بهترو سریعتری وجود داره؟؟؟؟؟

ممنونم از راهنماییتون

sagggad
یک شنبه 17 فروردین 1393, 14:11 عصر
سلام
به نظر من دنبال یه راه دیگه بگردید که لازم نشه از این تعداد فرم استفاده کنید
چون سرعت خیلی کند میشه

حسین.کاظمی
یک شنبه 17 فروردین 1393, 14:20 عصر
sagggad (http://barnamenevis.org/member.php?279848-sagggad)
جون از چه راهی میشه استفاده کرد وقتی مجبوریم،اگه راه حلی داری بگو؟؟؟!!!!
ممنون

sagggad
یک شنبه 17 فروردین 1393, 14:25 عصر
sagggad (http://barnamenevis.org/member.php?279848-sagggad)
جون از چه راهی میشه استفاده کرد وقتی مجبوریم،اگه راه حلی داری بگو؟؟؟!!!!
ممنون
بستگی داره شما چه جور برنامه ای ساختید ؟؟!
مثلا من خودم یه برنامه ساختم که میشه گفت به 30 تا فرم احتیاج داشت
یعنی به عنوان مثال :
یه برنامه در نظر بگیرید که تلاوت های قرآن رو داره.
حالا هر قاری قرآن برای خودش یه صفحه جدا باید گذاشت تا تلاوت هاش در اون صفحه باشه
اما من اومدم یه صفحه گذاشتم برای تلاوت ها . . .
بعد کاربر روی اسم هر کدوم از قراء کلیک میکرد،اون صفحه اجزای مورد نظرش رو دارا میشد
مثلا یه پیکچر باکس مخفی میشد و پیکچرباکس مربوط به اون قاری ظاهر میشد
و در کل از این قبیل کارها که سرعت برنامه رو بالا میبره
موفق باشید

حسین.کاظمی
یک شنبه 17 فروردین 1393, 14:32 عصر
بستگی داره شما چه جور برنامه ای ساختید ؟؟!
مثلا من خودم یه برنامه ساختم که میشه گفت به 30 تا فرم احتیاج داشت
یعنی به عنوان مثال :
یه برنامه در نظر بگیرید که تلاوت های قرآن رو داره.
حالا هر قاری قرآن برای خودش یه صفحه جدا باید گذاشت تا تلاوت هاش در اون صفحه باشه
اما من اومدم یه صفحه گذاشتم برای تلاوت ها . . .
بعد کاربر روی اسم هر کدوم از قراء کلیک میکرد،اون صفحه اجزای مورد نظرش رو دارا میشد
مثلا یه پیکچر باکس مخفی میشد و پیکچرباکس مربوط به اون قاری ظاهر میشد
و در کل از این قبیل کارها که سرعت برنامه رو بالا میبره
موفق باشید

برنامه من نیم تجاری میشه مربوط به بیمه و امور پرسنل یه شرکت!!!!!
در مورد اتصال بانک اطلاعتی به این همه فرم راه حل مناسب و سریع ندارید؟؟؟؟؟؟
باتشکر

sagggad
یک شنبه 17 فروردین 1393, 15:32 عصر
برنامه من نیم تجاری میشه مربوط به بیمه و امور پرسنل یه شرکت!!!!!
در مورد اتصال بانک اطلاعتی به این همه فرم راه حل مناسب و سریع ندارید؟؟؟؟؟؟
باتشکر
مشکل شما فقط کانکشن هست ؟؟
آخه بعید میدونم جز Public تعریف کردن یک کانکشن راه خاصی باشه

shahryari
یک شنبه 17 فروردین 1393, 15:57 عصر
برای اکسپورت اطلاعات به اکسل و پی دی اف از استیمول ریپورت استفاده کن
و برای سهولت ارتباط با بانک برای همه فرمها ، معماری سه لایه بهترین گزینه است

behnam-soft
یک شنبه 17 فروردین 1393, 21:22 عصر
اگر منظورتون از اتصال صرفا متصل شدن به بانک باشه که می تونین کدش رو کپی کنین تو همه فرم هاتون !!! 2 دقیقه هم وقت نمی بره !! اما این روش استاندارد نیست. من هم معماری 3 لایه رو پیشنهاد می کنم اما اگر با این معماری آشنایی ندارید، یه کلاس کوچولو درست کنید و کانکشنتون رو در اونجا بنویسین، بعد برای استفاده در هر فرم، فقط کافیه یه نمونه ازش بسازید.

us1234
یک شنبه 17 فروردین 1393, 21:31 عصر
سلام
به نظر من دنبال یه راه دیگه بگردید که لازم نشه از این تعداد فرم استفاده کنید
چون سرعت خیلی کند میشه

طبق چه منبعی میگید فرم های زیاد باعث افت سرعت میشه ( سرعت اجرا مد نظر من است نه کد نویسی ) ؟
فرم یک کلاس است که وقتی آنرا شو یا شودیالوگ میکنید متد های سازنده آن اجرا میشود و وقتی آنرا میبندید به وسلیه memory garbageدیتا های اضافی اش از رم حذف میشه . حالا این فرایند 1000 تا هم که باشه چه تاثیری در روند بقیه فرم ها داره ؟
در یک حالت خاص اگر یوزر برای رفتن به یک فرم مجبور باشد 100 فرم باز کند و باز هم نگه دارد شاید پردازش همزمان تابع های رویدادی این فرم ها باعث ایجاد سرباره در سی پی یو بشه .

esafb52
یک شنبه 17 فروردین 1393, 22:19 عصر
دوست عزیز بهترین راه حل رو جناب شهریاری گفتن از سه لایه استفاده کن

Mousavmousab
یک شنبه 17 فروردین 1393, 22:28 عصر
تعداد فرم مهم نیست. مهم اینه که چقدر دیتا قرار است در هر لحظه Process بشه؟
ما که نمیدونیم قرار است چیکار کنی ولی این نکته را به خاطر داشته باش که توی هر Form_load نیا متدی بنویسی که الکی بدون اینکه نیاز باشه بره کل Data های Table رو بخونه و توی Gridنشون بده ، این کار همیشه لازم نیست. یعنی توی یک بخش از تنظیمات از همین الان مشخص کن توی فرم هایی که قرار است با Grid کاری را انجام بدی (به کاربر داده را نشون بدی) تنظیم بکنی مثلاٌ به طور پیش فرض 10 رکورد آخر را نشون بده نه اینکه 600 تا Record الکی load کنی . با توجه به اینکه گفتین سیستم های شما زیاد قوی هم نیستند.

یکی یکی یادم میافته !!! مهمتر از بالا این است که !!! Exception Handling فراموش نشه !!! برنامه توی سیستم هدف نباید یک خطایی بده که سیستم عامل کنترلش کنه !!!
همه را باید خوتون کنترلش کنید.
موفق باشی

sagggad
یک شنبه 17 فروردین 1393, 22:41 عصر
نه خیر منظور من این که شماها میگید نیست
من منظورم برای کدنویسی ایشون و طراحیشون هست که کار خیلی شلوغ میشه

حسین.کاظمی
یک شنبه 17 فروردین 1393, 22:42 عصر
از راهنمایی تک تکتون ممنونم
دوست عزیز
Mousavmousab (http://barnamenevis.org/member.php?176004-Mousavmousab) یکی از مسایلی که در برنامه نویسی همیشه باهاش درگیرم همین (به قول معروف) خطایابی و خطا زدایی است که این کارو همیشه انجام میدم از این لحاظ خیالت تخت باشه:چشمک:.
آشنایی کاملی با معماری سه لایه نداشتم ینی اکثر برنامه هام کوچیک بودند و نرفتم بدنبال همچین معماری هایی، تو اینترنت سرچی کردم و یه چیزایی در مورد معماری سه لایه دستگیرم شد و راه افتادم که باید چیکارا کنم،ولی اگه دوستان لطف کنند یک مرجع جامع به زبان فارسی که البته اگر نمونه برنامه هم همراش باشه معرفی کنند بهم ممنونشون میشم.

باتشکراز همگی

Mousavmousab
سه شنبه 19 فروردین 1393, 23:55 عصر
اید برای همه ی این فرم ها بشینم بانک اطلاعتی را وصل کنم یا اینکه راه بهترو سریعتری وجود داره؟؟؟؟؟

منظورتون چیه برای همه فرم ها ؟

شما یه کلاس پایه داری مثلاٌ BaseClass بعد هر موقع که کلاسی از این کلاس مشتق بشه متد هایی پیدا می کنه که شما بدنه جدید هر متد را می نویسی. اینکه به DB متصل بشی و یا چند دفعه متصل بشی دیگه مربوط به کلاس BaseClassشما در این مثال فرضی است.