PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی در برنامه نویسی تحت وب

nazdik
یک شنبه 17 فروردین 1393, 16:09 عصر
سلام خدمت دوستان

من تازه کار هستم و میخوام برنامه نویسی تحت وب و زبان php به صورت تخصصی یاد بگیرم مشکل من اینجاست که دانشگاه نمیرم و میخوام به صورت خود اموز یاد بگیرم هدفم اینه که بتونم شاغل بشم 18 سالم هست

واقعا گیج شدم که چه زبان هایی یاد بگیرم خودم برنامه ریزی کردم ولی میترسم که زبانی که دارم یاد میگیرم بدردم میخوره یا نه برنامه ریزی منم اینجوری بود که در طول روز چهار ساغت html چهار ساعت هم c بعد مثلا c یاد گرفتم برم ++c/c# یا html یاد گرفتم برم css/javascript/php بعد همینجوری ادامه بدم از یه طرف دیگه میترسم مثلا منم اینارو یاد گرفتم بعد چیکار میتونم بکنم دانشگاه هم نمیرم پروژه انجام بدم کسی نیست مشکلاتمو بگه تا تجربم بیشتر بشه مدرک دانشگاهی هم که ندارم برای استخدام رزومه کاری چی بدم؟این ترسهارو تو وجودم دارم

خواهشا راهنمایی کنید ایا این راهی که میرم به بن بست نمیرسه؟زبان هایی که انتخاب کردم یاد بگیرم خوبه؟لازم نیست زبان هایی ک انتخاب کردم حذف کنم یا اضافش کنم؟چیز دیگه ای هم باید یاد بگیرم در کنار برنامه نویسی؟

md3848
یک شنبه 17 فروردین 1393, 16:19 عصر
HTML ==> CSS===>PHP این سه تا که از واجباته اگه میخوای تو وب کار کنی باید اینا رو فول باشی-----بعد خودت میفهمی که چی بایس یاد بگیری---سایت بیاموز---کلیدستان--دانشجویار میتونه منابعت باشه.
---------------------------------------------------------------------
ولی اگه میخوای تو ویندوز کار کنی====> C# یا JAVA من خودم سی شارپ کار میکنم ولی جاوا قویتره و یاد گرفتنش نسبت به سی شارپ یکم سخت تره(البته من فقط شنیدم که از سی شارپ یه کم سخت تره ولی خودم تا حالا جاوا کار نکردم)

البته قبلش بایس با C و C++ کار کرده باشی (البته این دو تا زیاد فرق ندارد----آسون هم هستن)

-----------------------------------------------------------------------------
این حرفا چیه دادا آدم با مرگ هم به بن بست نمیرسه چه برسه به...:عصبانی:

nazdik
یک شنبه 17 فروردین 1393, 18:16 عصر
ممنون بزرگوار که جواب دادید

زبان c یا C++‎‎‎ یا C#‎‎‎ بدرد طراحی وب نمیخوره؟ یعنی دارم وقتمو تلف میکنم؟
به همین 3 تا زبان html>css>php تخصص پیدا کنم کافیه؟
اینم یادم رفت بگم باید با هاست سرور نمیدونم cpanel از اینجور چیزا باید بلد باشم؟

md3848
یک شنبه 17 فروردین 1393, 19:14 عصر
بزگوار خودتی بزرگوار:لبخند:ما کوچک تمام ملت ایرانیم:لبخند:

زبان c یا C++‎‎‎‎ یا C#‎‎‎‎ بدرد طراحی وب نمیخوره .

تو فعلا این 3 تا رو یاد بگیر چند تا دیگه هست که خودت میفهمی--فعلا این 3 تا رو فول شو---بعد برو cms ها رو یاد بگیر---بعد سایت بساز---بعد ....

اگه بخوای سایت بسازی اینا رو هم بایس بلید باشی <== (اینم یادم رفت بگم باید با هاست سرور نمیدونم cpanel از اینجور چیزا باید بلد باشم؟)

سایتم(dmf313.ir) مبتدی آموزش دادم ساخت سایت رو(البته بدون برنامه نویسی!!!)---
با برنامه نویسی اگه بخوای سایت بسازی باید اول اون 3 تا رو فول شی بعد....سایت بیاموز خوب این 3 تا رو یاد داده بقیه چیزایی که تو وب بهتره که بلد باشی هم گفته.....asp.net رو بیخیال شو اگه میخوای از php استفاده کنی

p30online
دوشنبه 18 فروردین 1393, 16:57 عصر
سلام دوست خوب :
شما یه زمینه رو انتخاب می کنی
-تحت وب
-تحت ویندوز
اگر تحت وب انتخاب کردی یا باید php یا asp را انتخاب کنی
بعد که یکی از این دو تا را انتخاب کردی به امید خدا شروع می کنی به یاد گیری عجله هم تو کار نباشه خودتو اذیت کنی
تو برنامه نویسی اعصاب و حوصله می خواد مهمتر از همه صبر می خواد
اول شما شروع می کنی به یادگیری این مراحل

1-css/css3
2-html/html5
3-jquery
4-ajax
حالا وقتی که این ها رو یادگرفتی میری سراغ php یا asp
شروع می کنی به یادگیری یکی از این دو
بهتره یه پروژه برا خودت انتخاب کنی مثلا وب سایت شخصی واسه خودت شروع می کنی روی اون کار کردن و یاد گرفتن
همین طور که داری یاد می گیری بعضی جاها که گیر افتادی میگی :آره من باید این کدو یاد بگیرم ببینم چه طوری درست میشه و ...
همین طوری دیگه می افتی روی غلطک و دوستان کمکت هم می کنند داخل همین وب سایت
شما که یاد گرفتی کسی نگاه نمی کنه چه مدرکی داری شما فقط کاربلد باش !نه این کار هر کار دیگه ای هم همین طوره

موفق باشی دوست خوب

Web-Designer
دوشنبه 18 فروردین 1393, 18:03 عصر
سلام خدمت دوستان

من تازه کار هستم و میخوام برنامه نویسی تحت وب و زبان php به صورت تخصصی یاد بگیرم مشکل من اینجاست که دانشگاه نمیرم و میخوام به صورت خود اموز یاد بگیرم هدفم اینه که بتونم شاغل بشم 18 سالم هست

واقعا گیج شدم که چه زبان هایی یاد بگیرم خودم برنامه ریزی کردم ولی میترسم که زبانی که دارم یاد میگیرم بدردم میخوره یا نه برنامه ریزی منم اینجوری بود که در طول روز چهار ساغت html چهار ساعت هم c بعد مثلا c یاد گرفتم برم ++c/C#‎‎ یا html یاد گرفتم برم css/javascript/php بعد همینجوری ادامه بدم از یه طرف دیگه میترسم مثلا منم اینارو یاد گرفتم بعد چیکار میتونم بکنم دانشگاه هم نمیرم پروژه انجام بدم کسی نیست مشکلاتمو بگه تا تجربم بیشتر بشه مدرک دانشگاهی هم که ندارم برای استخدام رزومه کاری چی بدم؟این ترسهارو تو وجودم دارم

خواهشا راهنمایی کنید ایا این راهی که میرم به بن بست نمیرسه؟زبان هایی که انتخاب کردم یاد بگیرم خوبه؟لازم نیست زبان هایی ک انتخاب کردم حذف کنم یا اضافش کنم؟چیز دیگه ای هم باید یاد بگیرم در کنار برنامه نویسی؟

سلام دوست عزیز فقط باید علاقه و حوصله داشته باشی که کار بازی با کد ها نتونه نا امیدتون کنه به نظر من علاقه علاقه حوصله به هر چیزی علاقه داری برو دنبالش