PDA

View Full Version : نظرتون در مورد سایت من؟

md3848
یک شنبه 17 فروردین 1393, 22:35 عصر
سلام
دوستان خوشهال میشم که سایتم رو ببینید و نظراتتون رو بگید
اگه پیشنهادی دارین
اگه مشکلی هست
اگه کم و کسری هست

خوشهال میشم که بگید:خجالت:

سایت من : dmf313.ir

p30online
یک شنبه 17 فروردین 1393, 22:54 عصر
نوع فونت و رنگ فونت نامناسب زننده

Mori Bone
یک شنبه 17 فروردین 1393, 22:58 عصر
شلوغ و نا مفهوم

bestdata
یک شنبه 17 فروردین 1393, 23:48 عصر
حال نکردم (دلنشین نبود )

omidparkour
دوشنبه 18 فروردین 1393, 00:03 صبح
سلام
اگر اولین کارتون هست بهتون تبریک میگم اما عیب های خیلی زیادی داره :
رنگبندی فونت و اجزا و نوع فونت زیبا نبود
از باتن های خاصی استفاده نکردین
دیگه چیزی حضور ذهن ندارم :لبخند::لبخند::لبخند:

[younes]
دوشنبه 18 فروردین 1393, 00:39 صبح
دلنشین نبود

md3848
دوشنبه 18 فروردین 1393, 06:16 صبح
شلوغ و نا مفهوم

تو هر صفحه 10 تا مطلب هست ---برا همشون هم که ادامه مطلب گزاشتم
ابزارک هم که فقط 3 تا استفاده کردم
منو رو هم که خوب دسته بندی کردم یعنی با مراجعه به منو انگار به کل مطالب سایت مراجعه کردن
فوتر و هیدر هم که چیز خاصی ندارند

منظورت از شلوغ و نامفهوم چیه دقیق نفهمیدم؟ کجاش نامفهومه؟؟؟ منظورت از شلوغ مطالب سایته؟؟؟ :متفکر:

md3848
دوشنبه 18 فروردین 1393, 06:18 صبح
;2001170']دلنشین نبود

رنگ صفحه--فونتش---در کل قالب سایت---فوتر سایت--هیدر سایت-------از کجاش خوشت نیومد؟؟؟ تا درستش کنم؟؟:متفکر:

md3848
دوشنبه 18 فروردین 1393, 06:20 صبح
نوع فونت و رنگ فونت نامناسب زننده

از چه فونتی و چه رنگی استفاده کنم؟؟؟؟؟ اندازه فونت چه قدر باشه؟؟؟؟

r4hgozar
دوشنبه 18 فروردین 1393, 07:57 صبح
سلام دوست گرامی.
هدری که قرار دادین و اون ستونی که از وسط رد میشه به نظرم زیاد جالب نشده. رو عکس هدر به نظرم تجدید نظر کنین بهتره.
اون سرپ رو در جایی دیگه قرار بدین تا اون منو ثابت بالا اینقدر بزرگ نباشه. شاید واسه بعضی ها بره رو اعصاب.
برای فونت ها بهتره فونت متنتون 14 یا 16 tahoma باشه. در مورد title ها هم می تونین از هر فونت فارسی استفاده کنین. اول تو فتوشاپ برای خودتون طراحی کنین بعد اون رو تو نت قرار بدین. اگه نمی دونین چطوری باید از فونت های خاص استفاده کنین بگین تا راهنماییتون کنیم.

در کل من بر عکس دوستان طراحی ساییتون رو نسبت به محتوایی که داره خوب و زیبا می دونم و به نظرم بزرگترین مشکلتون می تونه همون فونت باشه.

موفق باشید

md3848
دوشنبه 18 فروردین 1393, 08:26 صبح
سلام دوست گرامی.
هدری که قرار دادین و اون ستونی که از وسط رد میشه به نظرم زیاد جالب نشده. رو عکس هدر به نظرم تجدید نظر کنین بهتره.
اون سرپ رو در جایی دیگه قرار بدین تا اون منو ثابت بالا اینقدر بزرگ نباشه. شاید واسه بعضی ها بره رو اعصاب.
برای فونت ها بهتره فونت متنتون 14 یا 16 tahoma باشه. در مورد title ها هم می تونین از هر فونت فارسی استفاده کنین. اول تو فتوشاپ برای خودتون طراحی کنین بعد اون رو تو نت قرار بدین. اگه نمی دونین چطوری باید از فونت های خاص استفاده کنین بگین تا راهنماییتون کنیم.

در کل من بر عکس دوستان طراحی ساییتون رو نسبت به محتوایی که داره خوب و زیبا می دونم و به نظرم بزرگترین مشکلتون می تونه همون فونت باشه.

موفق باشید

ممنون از راهنماییتون---منو رو کوچیک کنم-----فونت رو 14 یا 16 tahoma کنم----هدر رو درس کنم---
:لبخند:
1)سرپ؟؟؟؟
2)اون ستونی که از وسط رد میشه؟؟(دو هزاریم نیوفتاد)
3)
چطوری باید از فونت های خاص استفاده کنم؟؟

4)محتواش هم سعی میکنم برا کسایی بنویسم که چیزی از سایت نمیدونن--اکثر مواقع هم سعی میکنم مطلب ساده باشه تا .... ---در ضمن اگه ببینم در مورد فلان موضوع یه سایتی آموزش جالبی داره تو سایتم قرار میدم و خودم دوباره اون آموزش رو درست نمیکنم--->کار درستیه به نظرت؟؟؟؟

r4hgozar
دوشنبه 18 فروردین 1393, 08:35 صبح
ببخشید منظورم سرچ بود. بردارین تا منو کوچکتر بشه.
برای استفاده از فونت خاص لینک زیر رو نگاه کنین.( اول باید font رو در هاست آپلود کنین)
http://www.w3schools.com/cssref/css3_pr_font-face_rule.asp
اینم 2 تا لینک فارسی
http://www.wallfa.com/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D9%84%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-css3/

http://daskhat.ir/25/using-fonts-css

اما درباره محتوای سایت.
از نظر سئو اگه بخوام بگم و اگه دوست داری بازدید سایتت بالا بره خوبه که آموزش های ساده و کاربردی می زاری اما همیشه دقت کن که مطالبت رو خودت نوشته باشی و به هیچ عنوان از سایتی کپی نکنی. چون در این صورت ربات های کوگل متنت رو معادل سایت اصلی میبینن و چون سایتت رتبه پایین تری نسبت به گوگل داره باعث میشه متن تو رو کپی و تقلبی بدونن و این در رتبه سایتت تاثیر داره.
برای همین همیشه سعی کن مطالبت رو کاملا کاربردی و نوشته خودت باشه.
موفق باشی

md3848
دوشنبه 18 فروردین 1393, 08:50 صبح
1)سرچ رو ار منو حذف کنم و از قسمت ابزارک اضافه کنم
2)محتوای سایت:کپی پیس نمیکنم----> مثلا در مورد یه موضوع خاص مطالب 10 تا سایت رو میخونم و خلاصه و قابل فهم و جامع منویسم و اگه به پاراگراف جالبی رسیدم کپی پیس میکنم.(البته در این موارد هم سعی میکنم که به ادبیات خودم تبدیلش کنم یعنی اون پاراگرافه رو به زبون خودم تبدیل میکنم!)-----> به این کار بازم گوگل گیر میده؟؟:متفکر:

p30online
دوشنبه 18 فروردین 1393, 16:36 عصر
حداقل این فونتو در بعضی از قسمت ها استفاده کن که چشم زیاد اذیت نمی شه؟
دستور cssه

*{
font:500 12px Tahoma, Geneva, sans-serif;
font-weight:normal;
}

Mori Bone
دوشنبه 18 فروردین 1393, 16:39 عصر
انواع فونت اعم از فارسی و انگلسی رو امتحان کن ببین کدوم بهتره ولی این فونتی که باهاش بیشتره سایت رو پر کردی واقعا به سایتت نمیاد

refugee
دوشنبه 18 فروردین 1393, 23:59 عصر
برا کار اول خوبه .

ولی گرافیک نداشت اصلا ..

mRizvandi
سه شنبه 19 فروردین 1393, 01:10 صبح
دوست خوبم استفاده کردن از قالب مترو سایت رو خیلی ساده و روان کرده، اما انتخاب سایز فونت و رنگ نوشته های تگ هدر باید تغییر کنه.
پیشنهاد میکنم سایز فونت body رو روی 14 بذار، و به ترتیب تگهای هدر رو به این شکل مقدار بده:
h1: 1.6em
h2: 1.5em
h3: 1.4em
h4: 1.3em
h5: 1.2em
یا می تونی از 1.5em شروع کنی.
می تونی بعضی ها رو بولد هم بکنی. ولی رنگهایی که برای هدر انتخاب می کنی حتما با رنگ اصلی تم سایت هماهنگی داشته باشه. مثلا همه شون درجه ای از رنگ آبی یا سورمه ای باشند.
این سایتها بهت کمک می کنند تا رنگهای متناسبی رو کنار هم بچینی:
http://www.colourlovers.com/
http://www.colorcombos.com/

هدر سایت مناسب نیست، آرمی که وسط قرار گرفته با نوشته اسم سایت که روش هست، اصلا هم خوانی با خود قالب سایت نداره، یک تصویر بهتر انتخاب کنید و با نوشته خواناتر

منوی بالای سایت وسط قرار نگرفته، اون رو وسط قرار بدید و زیرمنوها رو هم از سمت راست نمایش بدید. الان از سمت چپ Align شدند.
برای زیرمنوها حتما border تعیین کنید تا وقتی زیرمنو روی بخشی که سفید هست باز میشه خوانی اش رو از دست نده.
یه 10 پیکسلی هم از ارتفاع منوی هدر کم کنید به نظرم بهتر دیده میشه.

توی قالب مترو می تونی از سایه استفاده کنی، خیلی هم به جذابیت سایتت اضافه می کنه پس باکسها، منوها، پستها رو می تونی سایه بزنی، البته خیلی زیاد نباشه و سایه ملایم شیک تر هم هست.
ولی گوشه ای رو گرد نکن.

در خصوص متنی که در بخش درباره نوشتی جای کلی بحث باهات دارم، ولی اینجا جاش نیست. یه فرصت دیگه.
و .... که با تجربه به دست میاد،
تبریک میگم و موفق باشید.

r4hgozar
سه شنبه 19 فروردین 1393, 07:37 صبح
1)سرچ رو ار منو حذف کنم و از قسمت ابزارک اضافه کنم
2)محتوای سایت:کپی پیس نمیکنم----> مثلا در مورد یه موضوع خاص مطالب 10 تا سایت رو میخونم و خلاصه و قابل فهم و جامع منویسم و اگه به پاراگراف جالبی رسیدم کپی پیس میکنم.(البته در این موارد هم سعی میکنم که به ادبیات خودم تبدیلش کنم یعنی اون پاراگرافه رو به زبون خودم تبدیل میکنم!)-----> به این کار بازم گوگل گیر میده؟؟:متفکر:

نه این کار رو اگه بتونی تو یه بازه زمانی مثلا ۲ ماه انجام بدی میبینی بازدید سایتت چقدر بالا میره

e_a_23
چهارشنبه 20 فروردین 1393, 23:11 عصر
من هم معتقدم که سایتتون بد نیست. خوبه. به قول دوستمون اون منوی بالا رو حتما ارتفاعش رو کم کنید. اون دکمه سرچ هم یه علامت سرچ (مثلا ذره بین) بذارید که مشخص باشه که کار جستجو رو انجام میده.
اون عکس آرم الله هم هیچ ربطی به سایتتون نداره و خیلی بزرگه. بهتره که عوضش کنید و چیزی که تناسب داشته باشه با محتوای سایتتون به جاش بذارید. به محض ورود به سایتتون تو ذوق می خوره و اصلا جالب نیست.
در کل به نظرم خوبه و می تونه عالی هم بشه :)

omidabedi
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 19:33 عصر
رنگ های استفاده شده زیاد هست

رنگ بندیشو یکم بهتر کن

فونتشم همینطور

یه نکته بگم:
جا داره برای اینکه لینک طراح و کپی رایت رو بر نداشتید از شما قدر دانی بشه

md3848
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 21:25 عصر
ممنون از دوستان :لبخند::لبخند:
1) برا قسمت های مختلف چه فونت و اندازه ای انتخاب کنم؟؟:متفکر:

2) رنگبندی رو چطور تعیین کنم؟؟؟ قانون و اساسی داره یا این که عشقی هستش؟؟:متفکر:
3) آدرس سایت ==> والا ما هر چی انتخاب کردیم برا نام سایت قبلا خریده شده بود===>جالبی کار اینجاس که فقط خریده شدن و روشون سایتی نیست و اکثرشون هم توشون یه صفحه با عنوان فروش این دامنه هست:گریه:

4) والا ما که طراحی هدر و فانکشن بلد نیستیم اینایی هم که میبینی گزاشتم عشقی هستش:لبخند:

5)راستی مگه ارتباط مطالب مهمه؟؟؟ یعنی مشکل داره هم مطالب مذهبی هم رشته درسیت(الکترونیک) و هم آموزش نرم افزار ها باشه (در کل هر چی که بلدم میخوام بزارم تو سایت) بزارم تو سایت؟؟؟؟:متفکر:

یه نکته بگم:
جا داره برای اینکه لینک طراح و کپی رایت رو بر نداشتید از شما قدر دانی بشه
والا من موندم چرا نوشته طراح قالب باید مینوشت مترجم قالب:اشتباه: چون دوستمون قالب رو ترجمه کرده و فارسیش کره

mohamad_torabi
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 22:13 عصر
فونت ها و رنگبندی رو روش کار کنید