PDA

View Full Version : question about J2EE reference and also recommendation on J2SE reference

moonlord
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 22:16 عصر
دوستان سلام
من جدیدا عضو این سایت شدم.همچنین به تازگی به وادی جاوا وارد شدم(حدود 5 ماه).در این مدت اینقدر چیزهای جالب و جدید دیدم که منو وادار کرده به کار فشرده و تلاش برای یادگیری جاوا.و این رو مدیون کتاب بسیار خوبی هستم که میخوام به علاقه مندان و کسانی که قراره جاوا رو شروع کنن پیشنهاد کنم. Ivor Horton's Beginning Java 2, JDK 5 Edition اسم کتاب هست و برای اطلاعات بیشتر به http://www.wrox.com/WileyCDA/WroxTitle/productCd-0764568744.html مراجعه کنید.
و اما سوال من:
میخوام J2EE رو شروع کنم اما نمیدونم از چه کتابی استفاده کنم.مساله مهم اینه که یک کتاب میخوام که ساده و پایه ای در باره web application در جاوا توضیح داده باشه.من تصور گنگی نسبت به jsp and applet and servlet and... دارم.ممنون میشم اگه منو در این رابطه کمک کنید...

Cafe Babe
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 11:54 صبح
برای یادگیری Servlet & JSP میتونی با کتاب ‍Core Servlet & JSP شروع کنی که نسخه Pdf در سایت زیر موجوده : www.coreservlets.com

برای EJB هم کتاب Mastering EJB رو پیشنهاد میکنم که نسخه Pdf این یکی هم دز سایت زیر موجوده : www.theserverside.com/books/wiley/masteringEJB

reeeza
جمعه 22 اردیبهشت 1385, 23:03 عصر
سلام - و قت به خیر
بانکی از اسناد و کتب مهم شرکت سان که من چند کتاب 1500 صفحه ای به صورت خود آموز و کاملا رایگان در مورد j2ee و تکنولوژی های مربوطه در آن دیدم اگه خواستی یه سری بهش بزن .
docs.sun.com

hps
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 09:40 صبح
همونطور که دیگران هم اشاره کردن کتب متعدد و مطالب متنوعی برای Java می‌تونید پیدا کنید که البته همین تعدد و تنوع مایه دردسره. چون در بین انبوهی از مطالب سردرگم می‌شید که درک مطالب رو برای شما مشکل می‌کنه.
روشی که خود من همیشه در پیش می‌گیرم استفاده از مثال‌ها است که تعدادشون هم زیاده. روی هر Application Server یا مستنداتشون تعدادی از اونها رو پیدا می‌کنید (تحت عنوان Demo، Sample یا Tutorial). در گام بعدی از مقالات و کتاب‌ها استفاده می‌کنید. این طوری دید بهتری در مورد مطالبی که می‌خونید دارید و در واقع با مطالعه جاهای خالی ذهنتون را که موقع کار بهش برخورد کردید، پر می‌کنید.