PDA

View Full Version : سوال: ذخیره سازی اطلاعات در پایگاه داده

8702073
سه شنبه 19 فروردین 1393, 16:58 عصر
با سلام به همه دوستان
دوستان من یه سوالی داشتم، فرض کنید ما می خواهیم که یه سری اطلاعات را از افراد بگیریم مثل اطلاعات شخصی، سوابق شغلی، اطلاعات تحصیلی و غیره شبیه به عملکر این وب سایت
http://hamikar.com/fa/guest/cv/register
خوب می خوام تا زمانیکه اطلاعات کامل از کاربر گرفته نشده ، اطلاعات در پایگاه داده ذخیره نشود. مثلا حتما به دکمه ثبت نهایی را فشار داد اطلاعات به
پایگاه داده اضافه شود، میشه یه کمک بکنید که اطلاعات میانی رو که هر مرحله از کاربر در کجا نگه داره و بعدش در پایگاه داده ذخیره کنه؟؟؟؟؟
خوب ممکنه یکی مثلا همین طوری بخواد صفحات رو ببینه و اطلاعات رو وارد کنه اصلا نخواد که ثبت نهایی رو انجام بده برای همین اگر اطلاعات همون موقع ذخیره بشه پایگاه داده پر میشه از داده های اضافی!!!!
با تشکر فروان

parvizwpf
چهارشنبه 20 فروردین 1393, 00:23 صبح
ببینید شما اگه با مفاهیم LINQ یا entityFramework کار کرده باشید خواهید دید دیتا میتونه بصورت آبجکتی در حافظه قرار گرفته و تمام تغییرات لازم توسط کانتکست مربوطه به جدول مورد نظر رو حفظ کنه بعد یکجا تغییرات رو ذخیره کنه. دنبال مطلب بگردید تو مایه های insert all data after submit

8702073
پنج شنبه 21 فروردین 1393, 09:54 صبح
ببینید شما اگه با مفاهیم LINQ یا entityFramework کار کرده باشید خواهید دید دیتا میتونه بصورت آبجکتی در حافظه قرار گرفته و تمام تغییرات لازم توسط کانتکست مربوطه به جدول مورد نظر رو حفظ کنه بعد یکجا تغییرات رو ذخیره کنه. دنبال مطلب بگردید تو مایه های insert all data after submit

دوست عزیز منظورتون تابع ()bank.submitchange هست؟ خوب اگه درست متوجه شدم شما می گید تما کدها را بنویسم ولی این تابع رو وقتی صدا بزنم که بر روی دکمه ی نهایی کلیک کرده باشد؟

8702073
جمعه 22 فروردین 1393, 19:23 عصر
دوست عزیز من این عبارات رو هم سرچ می کنم اما بازم به نتیجه ای نمی رسم. من با تکنولوژی LINQ آشنام و می دونم به صورت شی ذخیره می کنه. ولی هنوز نتونستم راه حلی پیدا کنم. لطفا اگه کسی می تونه در رابطه با تکنولوژی لینک تو این زمینه کمک کنه لطفا اطلاع بده واقعا بهش نیاز دارم

Majid.Stu66
شنبه 23 فروردین 1393, 13:11 عصر
با سلام
دوست عزیز به نظرم تو لینکی که گذاشتین از کنترلی شبیه به کنترل MultiView استفاده شده.
تو کنترل MultiView می تونی هر مرحله از دریافت اطلاعات رو توی یک کنترل View قرار بدی و دکمه های مرحله بعد ، مرحله قبل ، ثبت نهایی و غیره رو متناسب با هر مرحله از کار توی هر ویو قرار بدی.

8702073
شنبه 23 فروردین 1393, 16:46 عصر
با سلام
دوست عزیز به نظرم تو لینکی که گذاشتین از کنترلی شبیه به کنترل MultiView استفاده شده.
تو کنترل MultiView می تونی هر مرحله از دریافت اطلاعات رو توی یک کنترل View قرار بدی و دکمه های مرحله بعد ، مرحله قبل ، ثبت نهایی و غیره رو متناسب با هر مرحله از کار توی هر ویو قرار بدی.

واقعا سپاسگذارم از لطفتون
من می خواستم بدونم شما پی دی اف یا لینکی از این کنترل ندارین که مفید باشه! البته تو اینترنت هم هست ولی خیلی جامعیت ندارن. ممنون می شم اگر که این رو هم ارائه بدین. بازم بی نهایت ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردین امیدوارم با استفاده از این کنترل مشکل حل بشه!!!

Majid.Stu66
شنبه 23 فروردین 1393, 19:04 عصر
اگه منظورتون از جامعیت این هستش که همه چی رو در موردش بدونید بهتره برید سراغ MSDN مایکروسافت . اما اگه دنبال مثالی میگردین که این کنترل درش به کار برده شده باشه به لینک های زیر ی نگاه بندازید
http://www.devmanuals.com/tutorials/ms/aspdotnet/multiview.html
http://www.tutorialspoint.com/asp.net/asp.net_multi_views.htm