PDA

View Full Version : مبتدی: ایجاد تایمر در ویندوز فورم

mrmaleki
سه شنبه 19 فروردین 1393, 21:27 عصر
سلام من مبتدی ام و میخوام یک نرم افزار کورنومتر بنویسم ولی نمیدوم چرا بعضی آیتم های تول باکس و که درگ میکنم رو فورم مثل تایمر به فورم اضافه نمیشه و میره پایین صفحه اما تو قسمت کد نویسی فورم آیتم تایمر هست میخواستم بدونم چکار کنم که به فورمم تایمرم و اضافه کنم؟؟:متفکر:

golestan1
سه شنبه 19 فروردین 1393, 22:07 عصر
در واقع تایمر به همون شکل به روی فرم اضافه میشه
اگه خواستی براش کد بنویسی کافیه روش (همون پایین)کلیک کنی و کد رو بنویسی بعد کلیک راست و properties و انتروال رو تنظیم کنی هر 1000 برابر 1 ثانیه و Enabled را true کن

us1234
سه شنبه 19 فروردین 1393, 22:08 عصر
اون تایمر یک کلاس است که می تونید ازش توی کد ها استفاده کنید و یک تایمر به اون معنایی که توی ذهن شماست نیست .
این کلاس یک متد تیک داره که میتونید تنظیم کنید هر چند ملی ثانیه اجرا بشه و بااون کار کنید
توضیح بیشتر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.timers.timer(v=vs.110).aspx

Pedram_Parsian
سه شنبه 19 فروردین 1393, 22:09 عصر
سلام دوست عزیز
اون تایمری که در قسمت کد نویسی هست همون تایمر داخل فرم هست فقط به صورت مجازی!

mrmaleki
سه شنبه 19 فروردین 1393, 22:26 عصر
در واقع تایمر به همون شکل به روی فرم اضافه میشه
اگه خواستی براش کد بنویسی کافیه روش (همون پایین)کلیک کنی و کد رو بنویسی بعد کلیک راست و properties و انتروال رو تنظیم کنی هر 1000 برابر 1 ثانیه و Enabled را true کن
ممنون از فایل زمیمه ازکلاس تایمر باید برای اضافه کردن به لیبل استفاده میکردم :خجالت:

Mousavmousab
سه شنبه 19 فروردین 1393, 23:49 عصر
سلام من مبتدی ام و میخوام یک نرم افزار کورنومتر بنویسم ولی نمیدوم چرا بعضی آیتم های تول باکس و که درگ میکنم رو فورم مثل تایمر به فورم اضافه نمیشه و میره پایین صفحه اما تو قسمت کد نویسی فورم آیتم تایمر هست میخواستم بدونم چکار کنم که به فورمم تایمرم و اضافه کنم؟؟:متفکر:

سلام
دوست عزیز دات نت یه کلاس داره که ویزه کار شماست.

using System.Diagnostics;

Stopwatch sw = new Stopwatch();
sw.Start();
int a = 10;

for (int i = 0; i < 100000000; i++)
{
a++;
}

this.Text = sw.ElapsedMilliseconds.ToString();