PDA

View Full Version : باز نشدن سایت یارانه (www.refahi.ir)

eshpilen
چهارشنبه 20 فروردین 1393, 14:25 عصر
نه تاپیک رو حذف نکنید. آف تاپیک نیست :لبخند:
میخوام از جنبهء فنی بررسی کنیم ببینیم کجای کارشون ایراد داشته چرا یه سایتی که واسه سرویس به این همه ملت میذارن و قبلش هم میگن مسئلهء هندل کردن ترافیک پیشبینی شده و مشکلی وجود نداره، حالا اول کار دچار مشکل میشه!

گزارش مشکلات پیش آمده رو در این تاپیک ملاحظه کنید: http://forum.hammihan.com/thread118094.html

یه احتمالی که بنظر بنده میرسه اینه که سرور و کلا پلتفرم سخت افزار و نرم افزارش جواب تعداد زیادی کاربر همزمان رو نمیده.
البته ظاهرا گفتن تا 25 هزار کاربر همزمان رو جواب میده، ولی فکر کنم همزمان بیش از این تعداد به سایت هجوم میبرن که قابل انتظاره، چون خیلی از مردم عجله دارن که همون ساعات اولیه کار رو تموم کنن!! بعد تازه اونایی هم که نوبتشون نیست هنوز (رقم سمت راست کد ملی) میرن سر میزنن و شاید انگولک هم بکنن بخاطر مطمئن و آماده شدن و اینکه خلاصه ببینن چیه تا برای روز نوبت خودشون آماده باشن.

من فکر میکنم اینا اومدن تعداد رو تقسیم بر 24 ساعت کردن و دیدن سرور جواب میده! درحالیکه در اینطور موارد مشکل اینه که الگوی مراجعه کنندگان از این فرمول ساده پیروی نمیکنه و در ساعات خاصی تعداد خیلی بیشتری از میانگین میرن سراغ سایت.

بعد یه مسئلهء دیگر هم که هست اینه که میخواستم بپرسم اصلا در مملکت ما هنوز از سیستمهای چند سرور و Load balance و این حرفا چیزی دانسته و پیاده سازی شده یا نه؟ به گمانم اینا فقط یک سرور دارن. بنظرتون اصولا با یک سرور میشه یک کار در سطح کشوری رو جواب داد؟ البته برنامه نویسی روی یک سرور طبیعتا ساده تره، ولی فکر نمیکنم برای چنین کارهایی زیاد مناسب باشه.

eshpilen
شنبه 23 فروردین 1393, 14:20 عصر
مثل اینکه مشکل فقط همون ساعات یا روز اولیه بود.
امروز یک ثبت نام انجام دادم برای کسی. با فایرفاکس 28 براحتی و سرعت زیادی انجام شد.
جالب اینکه کد ملی رو که وارد میکنی سریعا اسم طرف رو میاره.