PDA

View Full Version : سوال: اندازی اتوماتیک و مناسب تگ div

mokhtasatxyz
جمعه 22 فروردین 1393, 21:01 عصر
سلام
117854
فرض کنید دایو هایی به شکل زیر ساخته ام.ارتفاع دایو قرمز رنگ راauto،و سه دایو داخل ان را هم auto گذاشته ام.این فالب در تمامی صفحات من فرار میگیرد حالا اجزای قرار گرفته در دو دایو زرد رنگ یکسان هستند،در نتیجه ارتفاع انها نیز یکسان است حالا چکار کنم که مطمئن شوم دایو ابی رنگ در تمامی صفحاتم هم اندازه ی دو دایو دیگر باشد.در واقع می خواهم هیچ وقت مثلا شکل زیر به وجود نیاید.

117855
ایا با css و یا js میشود هر لحظه مقدار ارتفاع یک دایو را برای دایو دیگری قرار داد؟

alireza_s_84
جمعه 22 فروردین 1393, 21:23 عصر
سلام
117854
فرض کنید دایو هایی به شکل زیر ساخته ام.ارتفاع دایو قرمز رنگ راauto،و سه دایو داخل ان را هم auto گذاشته ام.این فالب در تمامی صفحات من فرار میگیرد حالا اجزای قرار گرفته در دو دایو زرد رنگ یکسان هستند،در نتیجه ارتفاع انها نیز یکسان است حالا چکار کنم که مطمئن شوم دایو ابی رنگ در تمامی صفحاتم هم اندازه ی دو دایو دیگر باشد.در واقع می خواهم هیچ وقت مثلا شکل زیر به وجود نیاید.

117855
ایا با css و یا js میشود هر لحظه مقدار ارتفاع یک دایو را برای دایو دیگری قرار داد؟

ببینید پیاده سازی اینکار خیلی ساده ست به شرطی که فکر ساپورت کردن IE7 به پایین رو از سرتون بیرون کنید.
به div قرمز رنگ خاصیت display: table بدین و به div های داخلی display: table-cell، اینطوری دقیقا رفتار مرورگر با این div ها مثل یک table خواهد بود. ولی توی IE7 به پایین نمیشه از این خصوصیت استفاده کرد که میتونید با قرار دادن یک اسکریپت conditional چک بکنید هروقت سایز div قرمز رنگ تغییر کرد ارتفاع فرزندهاشو هم تغییر بدین ولی من جای شما بودم کسایی که از IE استفاده میکنن رو به سایتم راه نمیدادم!!!
ضمنا به هیچکدوم از divها خاصیت float ندین.

mokhtasatxyz
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 11:55 صبح
سلام

میتونید با قرار دادن یک اسکریپت conditional چک بکنید
می شود در مورد این اسکریپتی که گفتید بیشتر توضیح دهید

من جای شما بودم کسایی که از IE استفاده میکنن رو به سایتم راه نمیدادم
چرا و چگونه این کار را انجام دهم؟:گیج:

به هیچکدوم از divها خاصیت float ندین.
چرا؟:متعجب:
و پس چطور جای قرار گیری دایو ها ر ا نعیین و تنظیم کنم؟:متفکر:
ممنون