PDA

View Full Version : سوال: می ارزه واسه یادگیری حرفه ای کدنویسی در "#C" و "ASP.NET" برم یه ماه کتاب دایتل ++C رو بخونم ؟

ali_i3
جمعه 22 فروردین 1393, 23:05 عصر
به نا م خداوند خرد درود به همه دوستان من میخوام زبان "#C" رو واسه اپلیکیشن سازی و زبان ASP.NET مبتنی بر سی شارپ رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم(البته الان تا حدودی با این دو زبان آشنا هستم و به خصوص با asp.net تا حالا چندتا وب خبری رو ساختم و... ). ولی هیچ کدوم از این دو زبان رو به صورت حرفه ای بلد نیستم و با توجه به همین موضوع چندتا کتاب واسه آموزش"#C" تهیه کردم , ولی همه آموزش بیشتر به توضیح محیط "Microsoft Visual Studio" پرداختند "و تو مقدمه هم نوشته این زبان واسه کسانیه که با برنامه نویسی اشنایی دارن" و به صورت کد و برنامه نمونه آموزش ندادن! حالا با توجه به اینکه سینتکس و دستورات سی شارپ خیلی به "++ C" شباهت دارد دارم زبان سی پلاس رو از رو کتاب (دایتل)میخونم به نظرتون واسه آموزش و یادگیری کدنویسی ها این کار موثر و تاثیر گذار هست و این طوری میتونم کدنویسی به صورت حرفه ای رو با این زبان ها یاد بگیرم ؟ نظر شما چیه ؟

gerdioz
شنبه 23 فروردین 1393, 07:37 صبح
سلام دوست عزیز
حرف شما تا حدی درست است و این دو زبان از نظر ساختاری شبیه هم هستند ولی در نظر بگیرید که در خیلی از مسایل کلی با هم متفاوت هستند مثلا
بان های اطلاعاتی
شبکه و سوکت پروگرامینگ
پردازش داده و تصویر
اشاره گرها
و خیلی از موارد دیگر
وجه تشابه این زبان فقط از نظر دستوری است نه نوع دستورات
من خودم برنامه نویس سی و میکروکنترل ها بودم و سی پلاس پلاس رو انصافا در حد عالی بلد بودم
ولی اینها دال بر توانایی کامل من تو سی سارپ نبود
موفق باشید
http://stackoverflow.com/questions/291513/differences-between-c-and-c-net

Mousavmousab
شنبه 23 فروردین 1393, 09:57 صبح
به نا م خداوند خرد درود به همه دوستان من میخوام زبان "#C" رو واسه اپلیکیشن سازی و زبان ASP.NET مبتنی بر سی شارپ رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم(البته الان تا حدودی با این دو زبان آشنا هستم و به خصوص با asp.net تا حالا چندتا وب خبری رو ساختم و... ). ولی هیچ کدوم از این دو زبان رو به صورت حرفه ای بلد نیستم و با توجه به همین موضوع چندتا کتاب واسه آموزش"#C" تهیه کردم , ولی همه آموزش بیشتر به توضیح محیط "Microsoft Visual Studio" پرداختند "و تو مقدمه هم نوشته این زبان واسه کسانیه که با برنامه نویسی اشنایی دارن" و به صورت کد و برنامه نمونه آموزش ندادن! حالا با توجه به اینکه سینتکس و دستورات سی شارپ خیلی به "++ C" شباهت دارد دارم زبان سی پلاس رو از رو کتاب (دایتل)میخونم به نظرتون واسه آموزش و یادگیری کدنویسی ها این کار موثر و تاثیر گذار هست و این طوری میتونم کدنویسی به صورت حرفه ای رو با این زبان ها یاد بگیرم ؟ نظر شما چیه ؟

دوست عزیز به عنوان کسی که فکر می کنم واقعاٌ علم این را دارم که به سوال شما پاسخ کامل و قطعی بدم ( این مورد برای شما سرنوشت ساز است) . پس خوب دقت کنید.

این متن را برای همه دارم می نویسم ، به ویژه شما دوست عزیز

قبل از هر چیز عرض کنم که دوست عزیز gerdioz هم مورد بسیار عالی برای شما بوده و مسیری را طی کرده و تجربه خودش را برای شما قرار داده است. به حرف های ایشون هم دقت کن

چرا همه خیلی سخت فکر می کنید تا مشکل را حل کنید؟ حل کردن این سوال خیلی خیلی آسون است.
البته میشه این طور هم فکر کرد که شاید دوستان از دقت کمی برخوردار اند.

شما فکر می کنید که فقط Sysntx یک زبان همه یا حد اقل نصف یک زبان برنامه نویسی را تشکیل میده؟ نه صرفاٌ Syntax بلد بودن و حلقه For و while نوشتن ، نشون میده که شما تازه به خط صفر در آن زبان برنامه نویسی رسیدید نه اینکه چیزی بلد هستید. (متاسفانه بیشتر دوستان اشتباه متوجه می شوند.)

شما برای اینکه #C یاد بگیرین حتی لازم نیست محیط ++C را دیده باشید. و دوستانی که قرار است فقط در زمینه #C کار کنند هیچ لازم نیست که ابتدا ++C را یاد بگیرند. (حتی 0%) شک نکنید.

می دونید مشکل کجاست؟
شنیدید یعضی مواقع که میگن اگر امکانات هم زیاد باشه ، شخص گمراه میشه و راه خودش را درست تشخیص نمیده ؟ اگر برای کار کردن با #C یا هر برنامه ای که هزینه ی آن را پرداخت می کردید حتی خودتان هم می توانستید خیلی بهتر از اینکه امروز هستید ، تصمیم بگیرید. (البته بازم شاید ولی تجربه به من این طور نشون داده)
من فکر می کنم ما برنامه نویسان آمار و احتمالات را خوب درک نکردیم. (فضای نمونه) چون جواب فضای نمونه این سوال را نمی دانیم (یعنی نمی دانیم چند حالت برای دوستان عزیز پیش خواهد آمد- هر یک از این حالت ها نتایجی است که هر کسی به فهم خودش این موارد را انتخاب می کند) در بعضی جا ها مثل اینجا واقعاٌ گمراه می شویم و شاید در آینده خیلی دور تازه اگر لطف الهی بر ما دو چندان شود ، متوجه این اشتباه شویم که دیگر دیر است و مجالی نیست.

این مورد ها را در نظر بگیرید:

شخص A: این شخص هیچ یک از زبان های برنامه نویسی را بلد نیست و با آن کار نکرده است. و برای شروع از #C استفاده می کند. و از سال 1393 شروع به یاد گیری سی شارپ می کند.

شخص B: این شخص هیچ یک از زبان های برنامه نویسی را بلد نیست و با آن کار نکرده است. و برای یاد گیری سی شارپ ، ابتدا ++C را آموزش می بیند و بعد از مدتی مثلاٌ یک سال سی پلاس پلاس را کنار گذاشته و تازه شروع به یادگیری سی شارپ می کند.

2 سال آینده را در نظر بگیرید:

مطمئناٌ شخص A که مدت زمان بیشتری برای یادگیری کرده است ، خیلی بیشتر و بهتر با #C کار کرده و یاد می گیرد.

مثالی که بالا زدم. برای دو شخصی است که دقیقاٌ عین هم باشند و تلاش و تفکر و شرایط آن ها عیناٌ مشابه باشد ولی در دنیای واقعی چطور؟

نکته: در دنیای واقعی چندین حالت پی می آید:

افراد با توجه به استعداد ها و سعی و تلاششان این نتایج را عوض می کنند و دوستان هم وقتی از تجربه دیگران استفاده می کنند و می بینند مثلاٌ شخصی در سی شارپ قوی است ، بدون هیچ فکر و تفکری فوراٌ سعی می کنند راه اون دوست عزیز را دنبال کنند. بله درست است راه خوبی را طی کرده ولی اگر از خودش بپرسید و او صادقانه به شما پاسخ دهد می گوید که راه بهتر و بهینه تر این است که مسیر نزدیک تر را انتخاب کند. نه اینکه بازگردد و به دوباره مقصد را انتخاب کند. این موارد انتخاب اشتباه زبان برای دوستانی است که بدون تحقیق بررسی درست و شناخت خود و علاقه دست به انجام کاری می زنند، پیش می آید.

نتیجه : پس برای اینکه فقط سی شارپ یاد بگیریم اول سی پلاس پلاس را بخوانیم همان وقت را در سی شارپ بگذاریم. خیلی بهتر متوجه می شوید. امتحان کنید ، در ضمن محیط سی شارپ شما را در این راه بیشتر ترغیب می کند تا ++C البته بازم به نظر من و سلیقه ای است.
موفق باشید.

Mojtaba.Shateri
شنبه 23 فروردین 1393, 10:40 صبح
منم با نظر دوستان موافقم. اگه هدفت اینه که زودتر بتونی اپلیکیشن خودتو با #C در بستر ASP.NET یا Winform/WPF بسازی بهتره با همین #C شروع کنی.
وقتی به حدی رسیدی که بتونی پروژه خوب بنویسی ، بد نیست یه سری به ++C هم بزنی. اما الان ++C بیشتر باعث میشه که انرژیت هدر بره و انگیزت کمتر بشه.
همه اینا رو با این فرض گفتم که شما قصد دارید پروژه #C ویندوزی با وبی یا مبایلی بنویسید.
اما برا کسی که برنامه برا کنترل سخت افزار مینویسه ، یا ربات یا میکرو ،... منطقا بهتره برنامه هایی مثل Ada ، C و یا ++C را زودتر یاد بگیره.
برا کسی که میخواد با php کار کنه ، مطمئنا داشتن دانش درباره C و ++C اولویت مهمی محسوب میشه.

Davidd
شنبه 23 فروردین 1393, 11:03 صبح
اگه به زبان انگليسي آشنا باشي كه همينطورم هست واسه سي شارپ كلي كتاب خوب هست كه از پايه تا پيشرفته توضيح دادن.
من كتاب Microsoft Visual C# انتشارات مايكروسافت نوشته جان شارپ خوندم و بهت توصيه ميكنم.
در ضمن دايتل واسه سي شارپ هم كتاب داره : C# 2010 FOR PROGRAMMERS
موفق باشي

winner1
شنبه 23 فروردین 1393, 11:46 صبح
پیشنهاد بنده به شما کتاب راکس با مثال های فوقالعاده و قدرتمند