PDA

View Full Version : سوال: نوشتن یک تابع برای ویرایش اطلاعات در دیتا بیس

رامین مرادی
شنبه 23 فروردین 1393, 18:57 عصر
سلام دوستان عزیزم
من میخوام یه تابع بنویسم که اطلاعات یک رکورد از جدولم رو ویرایش کنه
توی نوشتن این مشکلی ندارم
چون این کار زیاد قراره تکرار بشه روی جداول دیگه میخوام فقط یه تابع بنویسم که اسم جدول رو بگیره ... بعد فیلدهایی که قراره تغییر پیدا کنن سپس مقادیر جدید و بعدش شرط آپدیتمون رو هم دریافت کنه و عمل مورد نظرمون رو انجام بده...
من فقط موندم چطور مقادیری که قراره تغییر داده بشه و مقدار های جدید رو به این تابع ارسال کنم...
اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح بدم
اگه کسی نظری داره لطفا راهنماییم کنه ممنون....

fri jun
شنبه 23 فروردین 1393, 22:24 عصر
خیلی ساده است این کار

یه تابع درست کن با ورودی string ، بعد تمامی کد sql خودتو بفرست براش ، بعدشم که دیگه مشخصه ، دستور sql فرستاده شده رو اجرا کن

رامین مرادی
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:15 عصر
ممنون از این راهنماییتون
خوب من میخوام دستور اس کیو ال توی خود این تابع ساخته بشه .من فقط پارامتر هایی که قراره تغییر پیدا کنن رو بفرستم به این تابع.... این فکر رو قبلا خودم میخواستم انجام بدم ولی باز کد نویسی دیتابیس یا همون کوئری هام میاومد توی کلاس های پایینیم.. من فقط میخوام توی همون کلاسی که واسه این کار ساختم کوئری بنویسم وسایر کلاسها رو دگیر این موضوع نکنم .تا بعدا توی توسعه اش مشکلی برام پیش نیاد...:متفکر:

aliasghar2
یک شنبه 24 فروردین 1393, 20:14 عصر
سلام به نظر من بهتره از دیکشنری استفاده کنی نام فیلد رو در key بریزی و مقدار رو در value
همچنین میتونی از لیست هم استفاده کنی

رامین مرادی
دوشنبه 25 فروردین 1393, 17:15 عصر
ممنون میشه یه مثالی بزنید.... اگه متوجه کاری که من میخوام انجام بدم نشدید میتونم کلاسهای نمونه ای که ایجاد کردم رو براتون بزارم تا خودتون متوجه بشید دارم چی میگم....:متفکر: