PDA

View Full Version : نحوه عملکرد اکسس در هنگام فراخوانی رکورد ها

silvercover
شنبه 23 فروردین 1393, 21:37 عصر
سلام

میخاستم بدونم نرم افزار اکسس در حین فراخوانی رکوردها در حالتی که Datasheet View فعال هست به چه صورتی عمل می کنه؟ یعنی مثلا اگر ما 5 هزار تا رکورد داشته باشیم و جدول رو در مد Datasheet View باز کنیم کل رکوردها یکجا خونده میشه، یا نه مثلا 100 تای اول به صورت اتوماتیک فراخوانی میشه و خود اکسس به صورت اتوماتیک بر اساس تقاضای کاربر (مثلا با اسکرول کردن) مابقی رو می خونه و لود می کنه؟

ممنون میشم دوستان اطلاعات دقیقی در این باره در اختیار من قرار بدن.

bita_ziba77
یک شنبه 24 فروردین 1393, 08:43 صبح
با سلام
كل اطلاعات فراخوان مي شود.

Nazir Ahmad
یک شنبه 24 فروردین 1393, 08:53 صبح
به طور پش فرض زمانی که فرم یا گزارشی در نمای DataSheet باز بشه، تمام رکوردها نمایش داده میشه؛ که البته میشه با استفاده از کویری اونو محدود کرد و سفارشی نمود

یا حق

New Account
یک شنبه 24 فروردین 1393, 22:20 عصر
سلام silvercover (http://barnamenevis.org/member.php?28183-silvercover)

جواب سئوالتون بر عکس چیزی هست که دوستان گفتند

اطلاعات فقط اون بخشی ازش در داخل دیتاشیت بارگذاری میشه که شما در صفحه نمایش می بینید

تا وقتی نبینید بارگذاری نمیشن

silvercover
یک شنبه 24 فروردین 1393, 22:28 عصر

جواب سئوالتون بر عکس چیزی هست که دوستان گفتند

اطلاعات فقط اون بخشی ازش در داخل دیتاشیت بارگذاری میشه که شما در صفحه نمایش می بینید

تا وقتی نبینید بارگذاری نمیشن

سلام. امکانش هست مستنداتی در این باره ارائه بدید. بر اساس تجربه می فرمایین یا جایی دقیقا قید شده؟

خیلی ممنونم.

New Account
یک شنبه 24 فروردین 1393, 22:39 عصر

من یه سئوال دیگه از شما میپرسم :

چرا از اون دو تا دوست دیگمون سند نخواستید !

شما میتونید فرض کنید پاسخ بنده اشتباه بوده , زیاد دنبال سند نباشید

اون سندها رو افرادی مثل جنابعالی و بنده حقیر و دیگر دوستان نوشتند

نگران نباش , جواب سئوالتون رو در پست قبلی به صورت کاملا خلاصه و مفید دادم

اگر به پاسخ شک دارید میتونید مبنا رو پاسخ اون دو دوست عزیز قرار بدید از نظر بنده ایرادی نداره بنده دین خودم رو ادا کردم

:.:.:.

پی نوشت : دوست من همیشه به دنبال کشف چند و چونی یک عمل نباشید و از اثر استفاده کنید

موفق باشید

silvercover
یک شنبه 24 فروردین 1393, 22:46 عصر

من یه سئوال دیگه از شما میپرسم :

چرا از اون دو تا دوست دیگمون سند نخواستید !

شما میتونید فرض کنید پاسخ بنده اشتباه بوده , زیاد دنبال سند نباشید

اون سندها رو افرادی مثل جنابعالی و بنده حقیر و دیگر دوستان نوشتند

نگران نباش , جواب سئوالتون رو در پست قبلی به صورت کاملا خلاصه و مفید دادم

اگر به پاسخ شک دارید میتونید مبنا رو پاسخ اون دو دوست عزیز قرار بدید از نظر بنده ایرادی نداره بنده دین خودم رو ادا کردم

:.:.:.

پی نوشت : دوست من همیشه به دنبال کشف چند و چونی یک عمل نباشید و از اثر استفاده کنید

موفق باشید

!!

من نه از شما طلبکارم و نه از سایر دوستان. اینجا یه محیط هست برای بحث و گفتگو. لزومی نداره من بخوام این مدلی که شما گفتین فکر کنم. واقعا تعجب کردم. دوست عزیز من نیاز دارم اسناد و مدارک مستدلی در این باره جمع کنم تا جایی ارائه کنم.

New Account
یک شنبه 24 فروردین 1393, 23:28 عصر
سلام

من نه از شما طلبکارم و نه از سایر دوستان. اینجا یه محیط هست برای بحث و گفتگو. لزومی نداره من بخوام این مدلی که شما گفتین فکر کنم. واقعا تعجب کردم. دوست عزیز من نیاز دارم اسناد و مدارک مستدلی در این باره جمع کنم تا جایی ارائه کنم.

عذر خواهی میکنم

بنده رو از این مبحث معاف کنید , مواردی رو عنوان فرمودید که مایل به بحث بر سر اونها نیستم

موفق باشد

majid_tiger
سه شنبه 26 فروردین 1393, 16:07 عصر
سلام ، وقتی در نمای دیتا شیت و یا هر نمای دیگری شما رکوردها را مشاهده می کنید مسلماً تمام رکوردها بارگذاری شده اند و بر اساس رابطی که شما طراحی کرده اید فقط قسمت محدودی قابل مشاهده است ، سند این مدعا تعداد رکوردهایی است که در قسمت Navigation پایین فرم نمایش داده می شود .
اگر دقت کرده باشید وقتی در یک فرم حتی یک رکورد قابل مشاهده باشد پایین فرم ( البته اگر خصوصیت navigation غیر فعال نشده باشد ) نوشته شده ( ... Record n of ) که n رکوردی هست که Selector روی آن قرار گرفته و ( ... ) تعداد کل رکوردها . امیدوارم جواب مفیدی داده باشم ، موفق باشید .

silvercover
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 20:40 عصر
سلام ، وقتی در نمای دیتا شیت و یا هر نمای دیگری شما رکوردها را مشاهده می کنید مسلماً تمام رکوردها بارگذاری شده اند و بر اساس رابطی که شما طراحی کرده اید فقط قسمت محدودی قابل مشاهده است ، سند این مدعا تعداد رکوردهایی است که در قسمت Navigation پایین فرم نمایش داده می شود .
اگر دقت کرده باشید وقتی در یک فرم حتی یک رکورد قابل مشاهده باشد پایین فرم ( البته اگر خصوصیت navigation غیر فعال نشده باشد ) نوشته شده ( ... Record n of ) که n رکوردی هست که Selector روی آن قرار گرفته و ( ... ) تعداد کل رکوردها . امیدوارم جواب مفیدی داده باشم ، موفق باشید .

من یه دلیل پیدا کردم که احتمالا اینطور نیست. در اکسس 2010 یه دیتابیس با رکوردهای زیاد باز کردم. بعد به حالت دیتاشیت رفتم و هر وقت اسکرول کردم در نوار وضعیت با عبارت calculating مواجه شدم که به نظر می رسید اکسس بر اساس نیاز رکوردها رو فراخوانی می کنه.

در مورد تعداد رکورد ها خب می تونه فقط تعدادش رو در شروع سنجش کنه و نشون بده و این کار هم پروسه هزینه بری نخواهد بود.

118051

majid_tiger
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 17:03 عصر
دوست عزیز اون قسمتی رو که شما اشاره می کنید مربوط به محاسبات کل Access است و فقط مربوط به رکوردها نیست در واقع چون از Office 2007 به بعد ساختار نرم افزار دچار تغییراتی شد و Office بر مبنای فایلهای XML کار می کند در هر فعالیتی شما پردازش محیط را خواهید داشت که عبارت Calculating مربوط به اون پردازش ها است ، اگر شما به پسوند یا قالب فایلهای Office از 2007 به بعد نگاهی بیاندازید خواهید دید که یک "X" به آخر پسوند فایل ها اضافه شده و معرف حرف اول XML است .
این نکته هم قابل ذکر است که حتی رکوردهایی در اکسس که اجرا نشده باشند ولی دارای Index باشند در هنگام اجرای برنامه در حافظه RAM مرتب سازی می شوند تا عمل جستجو سریعتر انجام شود ، به همین خاطر توصیه می شود که در برنامه ها از تخصیص Index های بی مورد اجتناب شود .