PDA

View Full Version : حالا که تکست باکس خاصیت UseCompatibleTextRendering نداره من چی کار کنم؟

krasus
شنبه 23 فروردین 1393, 22:48 عصر
من فونت DastNevis رو embed کردم(برنامم win form بیده) و موقع استفاده از فونت باید خاصیت UseCompatibleTextRendering کنترلم رو true کنم. اما بعضی کنترل ها این خاصیت رو ندارن و من به مشکل بر خوردم. از مشکلم عکس گرفتم ::کف:
117909
بعضی کنترل ها مثل لیبل این خاصیت رو دارند اما همون طور که در عکس مشکلم می بینید چون تکست باکسم این خاصیت رو نداره فونت روش کار نمی کنه!
من چه کنم؟

alireza_s_84
شنبه 23 فروردین 1393, 23:34 عصر
من فونت DastNevis رو embed کردم(برنامم win form بیده) و موقع استفاده از فونت باید خاصیت UseCompatibleTextRendering کنترلم رو true کنم. اما بعضی کنترل ها این خاصیت رو ندارن و من به مشکل بر خوردم. از مشکلم عکس گرفتم ::کف:
117909
بعضی کنترل ها مثل لیبل این خاصیت رو دارند اما همون طور که در عکس مشکلم می بینید چون تکست باکسم این خاصیت رو نداره فونت روش کار نمی کنه!
من چه کنم؟

میتونید از کد زیر برای فعال کردن این خاصیت در کل کنترلها استفاده کنید:

Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(true );

krasus
یک شنبه 24 فروردین 1393, 00:08 صبح
میتونید از کد زیر برای فعال کردن این خاصیت در کل کنترلها استفاده کنید:

Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(true );

از پاسختون ممنونم.
بله این کد توی program.cs هست و به طور معمول مقدارش fals هست که من اونو true کردم. این طوری دیگه نمی خواد تک تک لیبل ها و یا چکباکس ها رو درست کنم. اما بازم کنترل هایی که این خاصیت رو ندارند همچنان مشکل سازند. این عکسی هم که گرفتم دقیقا با همین شرایط هست. یعنی توی program.cs مقدار کدی که شما فرمودید رو true کردم اما مشکل همچنان پابرجاست.

krasus
یک شنبه 24 فروردین 1393, 16:46 عصر
کسی روشی میشناسه که بدون نصب فونت بشه از فونت خاصی استفاده کرد؟(البته مثل روشی که من استفاده کردم مشکل compatible text rendering رو نداشته باشه)

krasus
دوشنبه 25 فروردین 1393, 16:13 عصر
من روش های مختلفی رو دیدم که بدون نصب فونت میشه از فونت دلخواه استفاده کرد.
اما همه این روش ها مشکلی که توی پست اول توضیح دادم رو دارن. فقط یه روش هست که این مشکل رو نداره و اونم اینه که فونت رو از یه آدرس از روی هارد کاربر بخونه. مثلا D://folder/Dastnevis.ttf
جالبه که با این روش دیگه نمی خواد از
compatible text rendering استفاده کنم.
بدجوری کارم گیره:گریه:

یکی کمک کنه
با تشکر