PDA

View Full Version : قیمت یک سایت معمولی چقدر میشود

Golsha
یک شنبه 24 فروردین 1393, 10:44 صبح
طراحی یه سایت معمولی در مورد گالری فرش . حدودا چقدر باید واسه طراحیش بگیرم ؟؟؟؟ محیط admin هم داره

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 10:50 صبح
سایت داریم تا سایت
بگو چ امکاناتی داره
در کل الان قیمت (با تشکر از پونیشا ) از 20 تومن تا 500 تومن هست ...

Unique
یک شنبه 24 فروردین 1393, 14:48 عصر
سایت که معمولی و غیر معمولی نداره ! قیمت هم کلا همه جوره هست. مهم اینه که سایت چطور پیاده سازی مبشه و پشتیبانیش چطوره و موضوعات دیگه ! به همین دلیل از ۲۰ تومن هست به بالا اما خدایی ۲۰ تومن که فحشه ! قیمت نرمال یک سایت معرفی خدمات و گالری و چیز های روتین زیر ۵۰۰ واقعا اهانته و با مبلغ غیر واقعی کار را انجام دادن خود زنی هستش.

R_Rajaee_Rad
یک شنبه 24 فروردین 1393, 17:06 عصر
یک میلیون به بالا...

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 17:07 عصر
یک میلیون به بالا...
شما نفست از جای گرم بیرون میاد ...:لبخند::تشویق:

R_Rajaee_Rad
یک شنبه 24 فروردین 1393, 17:32 عصر
شما نفست از جای گرم بیرون میاد ...:لبخند::تشویق:

دوست گرامی..من همین 4 شنبه برای عصب کشی و پرکردن یک دندون آسیا باید مبلغ 200 و خورده ای بدم(140 تومنش رو پیش گرفتن) اونم برای نیم ساعت کار دندون پزشک
حالا شما میخوای یک هفته کار کنی(اونم تخصصی) و مبلغی کمی هم بگیری خود دانی

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 17:37 عصر
دوست گرامی..من همین 4 شنبه برای عصب کشی و پرکردن یک دندون آسیا باید مبلغ 200 و خورده ای بدم(140 تومنش رو پیش گرفتن) اونم برای نیم ساعت کار دندون پزشک
نه .. من اگه با پول کم کار می کردم که الان وضعم این نبود تو پول یه هاست بمونم .... ولی خب توی باز پره از ادم هایی که با 50 تومن سایت میزنن و در کل منم قصد توهین به شما یا فرد خاصی رو نداشتم . باید قبول کنیم الان کسی واسه یه سایت معمولی 1 تومن نمی ده ... بنده خودم الان سیستمم اماده ست :: delbaz.ir که 3-4 ماه وقت برده ولی فک نکنم کسی حاضر بشه یه تومن بابتش بده در حالیکه مطمئنم بالا 2.5 قیمتشه ... بازار خرابه و این رو من یا شما تعیین نمی کنیم ... این رو سایت هایی مثل پونیشا و ادم هایی که اونجا کار می کنن تعیین می کنن

Golsha
یک شنبه 24 فروردین 1393, 17:58 عصر
راست میگه دیگه ، من الان یه دارم رو یه سایت گالری تصویر کار میکنم ، دو سه هفتس شب و روزمو گرفته (البته چون اولین کارمه) ولی نمیدونم چقدر بگیرم ، وقتی به پروژه نگاه میکنم میبینم همچین چیز خفنی نیست ولی وقتی یادم میاد چقدر روش کار کردم هنگ میکنم ، نمیدونم چقدر بابتش بگیرم ... در کل امروز تصمیم گرفتم 200 بگیرم ، ولی از این به بعد با برنامه ریزی رو طراحی سایت کار کنم

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:00 عصر
بحث قیمت گزاری یه کم پیچیده ست ... نمیشه به همین راحتی روی یه سیستم قیمت گذاشت ولی همیشه اونایی که تازه کارن بازار بقیه رو هم خراب می کنن ... چون اکثرا مجرد هستن و تجربه ای ندارن با هر قیمتی که بگی کار می کنن

Golsha
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:11 عصر
یعنی واقعا دمت گرم ، متنی که نوشتی واسه خودش یه تخریب شخصیتی بود ، ولی اونایی هم که به زعم شما الان حرفه ایین و ما مجردای تازه کار بازارشونو خراب کردیم ، برنامه نویس به دنیا نیومدن ، اونام یه زمانی تازه کار بودن ، ضمنا تقصیر از ما نیست مشکل اینه که شاخصی واسه قیمت گذاری وجود نداره هر کی باتوجه به شرایط خودش یه قیمتی میده ...

leaping
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:12 عصر
سلام به دوستان گله مندم
در صورت کار درست و حسابی حاضرم در ازای مبلغ درست و حسابی چند یک از دوستان عزیز رو به همکاری دعوت کنم.اگر مایل بودین به من پ.خ کنید.
دوستان توجه داشته باشن گفتم حداقل نیمه حرفه ای باشید.
در مورد مبلغ هم به توافق می رسیم.
کار پروژه ای رو به این ترتیب به هیچ یک از دوستان توصیه نمی کنم.واقعا توهین محسوب میشه

اما در جواب دوست سوال پرسنده هم بگم.شما می بایست خودتون به نتیجه برسید.
یکی از دوستان ما روی یک وب سایتی موتور دیتالایف نصب کردن همراه با طراحی قالب اون وب سایت گرفتن 300 تومن که البته هنوز هم که هنوزه روزی صد بار میگه غلط کردم.
تو ایران برنامه نویسی کردن و پول گرفتن یعنی خود کشی

Golsha
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:15 عصر
من اگه برنامه نویسی میکنم بیشتر واسه اینه که بهش علاقه دارم و دنبالشم ، وگرنه رشته خودم الکترونیکه ، باز هم میگم باید یه شاخصی واسه قیمت گذاری باشه تا چنین مشکلایی بوجود نیاد ....

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:17 عصر
یعنی واقعا دمت گرم ، متنی که نوشتی واسه خودش یه تخریب شخصیتی بود ، ولی اونایی هم که به زعم شما الان حرفه ایین و ما مجردای تازه کار بازارشونو خراب کردیم ، برنامه نویس به دنیا نیومدن ، اونام یه زمانی تازه کار بودن ، ضمنا تقصیر از ما نیست مشکل اینه که شاخصی واسه قیمت گذاری وجود نداره هر کی باتوجه به شرایط خودش یه قیمتی میده ...
درسته
قصدم تخریب شخصیت نبود ولی همیشه واسه کارتون ارزش بزارین... یکی از دوستان یه جمله ی خوبی داشت که می گفت " رایگان کار کنین ولی با قیمت کم کار نکنین "
شاخص قیمت گزار وجود نداره ... درسته ولی خب خودتون به کارتون بها بدین

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:19 عصر
من اگه برنامه نویسی میکنم بیشتر واسه اینه که بهش علاقه دارم و دنبالشم ، وگرنه رشته خودم الکترونیکه ، باز هم میگم باید یه شاخصی واسه قیمت گذاری باشه تا چنین مشکلایی بوجود نیاد ....
فک نکنم پول به کسی انگیزی این همه دردسر بزنامه نویسی رو بده ... منم رشتم شیمیه و بیشتر ادم هایی که اینجا هستن رشته ی دانشگاهیشون ربطی به کامپیوتر نداره

us1234
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:47 عصر

فک نکنم پول به کسی انگیزی این همه دردسر بزنامه نویسی رو بده ... منم رشتم شیمیه و بیشتر ادم هایی که اینجا هستن رشته ی دانشگاهیشون ربطی به کامپیوتر نداره

قصد جسارت و تخریب و یا هر چیز منفی دیگه ای را ندارم . فقط یه مساله ای هست که دوستانی که رشته دانشگاهیشون نا مربوطه فکر نمیکنن دارن به این رشته لطمه میزنن !؟
یک مهندس معماری یا شیمی یا الکتروینک یا هر رشته ای دیگه اگه انگیزه اش برنامه نویسی بوده چرا تو دانشگاه رشته دیگه خونده ؟
چرا ما که 4 سال خون دل خوردیم و سخت ترین الگوریتم ها که بعضا دوستان اسمش هم کامل نمیتونن تلفظ کنند را خوندیم و پاس کردم باید با کسی که در دانشگاه یه رشته دیگه خونده همکار باشیم ؟
فقط تو ایران اینجوره طرف وقتی از دانشگاه میاد تازه میفهمه که رشته ای که اسمش خیلی قشنگ بود بازار کار نداره و راحترین بازار کار را هم توی لپتاپ و کامپیوتر اتاق خوابش جستجو میکنه و به صورت تجربی پا میکنه تو کفش کسایی که تخصص این کار دارند و بازار که در اصل برای کسای دیگه وجود داشته را خراب میکنن و تازه گله هم از خرابی بازار دارند !!

در هر حال اون کسی که زرنگه و فکرش بازه راه خودش را پیدا کرده و درآمد هم داره ولی کلا خوبه یکم تخصص گرا باشیم . اعمال این دوستان از 2 جهت به 2 سری افراد دار لطمه میزنه یک موقع کنکور که با قبول شدن در رشته که دوست ندارن جای کسی که عاشق اون رشته است را اشغال میکنند و دو در بازار کار ، بازار کسایی که تخصص دارند را خراب میکنند !

leaping
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:54 عصر
قصد جسارت و تخریب و یا هر چیز منفی دیگه ای را ندارم . فقط یه مساله ای هست که دوستانی که رشته دانشگاهیشون نا مربوطه فکر نمیکنن دارن به این رشته لطمه میزنن !؟
یک مهندس معماری یا شیمی یا الکتروینک یا هر رشته ای دیگه اگه انگیزه اش برنامه نویسی بوده چرا تو دانشگاه رشته دیگه خونده ؟
چرا ما که 4 سال خون دل خوردیم و سخت ترین الگوریتم ها که بعضا دوستان اسمش هم کامل نمیتونن تلفظ کنند را خوندیم و پاس کردم باید با کسی که در دانشگاه یه رشته دیگه خونده همکار باشیم ؟
فقط تو ایران اینجوره طرف وقتی از دانشگاه میاد تازه میفهمه که رشته ای که اسمش خیلی قشنگ بود بازار کار نداره و راحترین بازار کار را هم توی لپتاپ و کامپیوتر اتاق خوابش جستجو میکنه و به صورت تجربی پا میکنه تو کفش کسایی که تخصص این کار دارند و بازار که در اصل برای کسای دیگه وجود داشته را خراب میکنن و تازه گله هم از خرابی بازار دارند !!

در هر حال اون کسی که زرنگه و فکرش بازه راه خودش را پیدا کرده و درآمد هم داره ولی کلا خوبه یکم تخصص گرا باشیم . اعمال این دوستان از 2 جهت به 2 سری افراد دار لطمه میزنه یک موقع کنکور که با قبول شدن در رشته که دوست ندارن جای کسی که عاشق اون رشته است را اشغال میکنند و دو در بازار کار ، بازار کسایی که تخصص دارند را خراب میکنند !
ایشون راست میگن بهتره پا تو کفش متخصصها نکنیم.
چون یادمه 4 سال پیش پروژه پایان نامه یک دانشجوی رشته نرم افزار رو که مربوط به php بود رو من انجام دادم.
نباید پا تو کفششون کنید.میبایست بذارید خودشون پایان نامشون رو انجام بدن :)
تبریک می گم به این همه متخصص که جوامع علمی و دانشگاهی وارد بازار کار کردن
موفق باشید.

soloman1945
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:07 عصر
سلام دوستان من به اونایی که رشتشون کامپیوتر نیست اما دارن با علاقه برنامه نویسی میکنن پیشنهاد می کنم به جای اینکه وقتشون رو روی یکی دو تا برنامه پیش و پا افتاده تلف کنن یه برنامه برای تخصص خودشون بنویسن اونموقع دیگه فقط خودتون هستین که نرخ رو تعیین میکنین
به عنوان مثال نرم افزار تخصصی تو یه رشته خاص حداقل قیمتش توی بازار از 700 تومان هست به بالا اینجوری یه کاری انجام میدین که مدت خیلی طولانی میتونید ازش استفاده کنید
شاید اولش سخت باشه اما برای کسی که از یه رشته دیگه داره برنامه نویسی یاد میگیره سخت تر نیست .
و این رو هم بگم که در حال حاضر برای خیلی از رشته ها کسی نرم افزاری ننوشته که فارسی باشه

mahmod2000
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:20 عصر

با تشکر از نظر دوست عزیزمون.
این یعنی یک طرفه به قاضی رفتن!!
من خودم رشتم حسابداری هست و توی دانشگاه پیام نور درس میخوندم. تا فوق دیپلم خوندم دیدم بیشتر دارم سمت برنامه نویسی تحت وب میرم تا بخوام دانشگاه رو ادامه بدم و بیخیال شدم
الان هم خداروشکر توی کارم که PHP هست خیلی موفق تر هستم تا نسبت به حسابداری و تو یک شرکت با حقوق خوب مشغولم..
هر چیزی بستگی به علاقه و پشتکار فرد داره.. این پا کردن تو کفش شخصی نیست، به نظرم این تعیین هدف هر شخصی هست و واسش هم زحمت میکشه
الان بعضی از مهندس ها کامپیوتر تو کشورمون اندازه یه دیپلمه هم نمیدونن و فقط دنبال مدرک بودن (البته منظورم به اساتیدی که واقعا علم + تجربه دارن نیست )
پس بیایم یه مقدار واقع بینانه تر ببینیم..
موفق باشید

us1234
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:33 عصر
ایشون راست میگن بهتره پا تو کفش متخصصها نکنیم.
چون یادمه 4 سال پیش پروژه پایان نامه یک دانشجوی رشته نرم افزار رو که مربوط به php بود رو من انجام دادم.
نباید پا تو کفششون کنید.میبایست بذارید خودشون پایان نامشون رو انجام بدن :)
تبریک می گم به این همه متخصص که جوامع علمی و دانشگاهی وارد بازار کار کردن
موفق باشید.

بله در هر رشته ای افرادی وجود دارند که علاقه به رشته تحصیلی خودشون ندارند . مثل شما در رشته خودتون !
رشته شما هر چی باشه در دنیا افرادی هستند که با همون رشته شما میلیادر شدند ولی چرا شما دنبال برنامه نویسی هستید !
این یعنی شما هم در رشته خودتون یکی بودید مثل همین فردی که مثال زدید .

با تشکر از نظر دوست عزیزمون.
این یعنی یک طرفه به قاضی رفتن!!
من خودم رشتم حسابداری هست و توی دانشگاه پیام نور درس میخوندم. تا فوق دیپلم خوندم دیدم بیشتر دارم سمت برنامه نویسی تحت وب میرم تا بخوام دانشگاه رو ادامه بدم و بیخیال شدم
الان هم خداروشکر توی کارم که PHP هست خیلی موفق تر هستم تا نسبت به حسابداری و تو یک شرکت با حقوق خوب مشغولم..
هر چیزی بستگی به علاقه و پشتکار فرد داره.. این پا کردن تو کفش شخصی نیست، به نظرم این تعیین هدف هر شخصی هست و واسش هم زحمت میکشه
الان بعضی از مهندس ها کامپیوتر تو کشورمون اندازه یه دیپلمه هم نمیدونن و فقط دنبال مدرک بودن (البته منظورم به اساتیدی که واقعا علم + تجربه دارن نیست )
پس بیایم یه مقدار واقع بینانه تر ببینیم..
موفق باشید

درخصوص دانشگاه و سیستم آموزشی ایران هم قبول دارم که بسیار افراد بخاطر فشار خانواده و یا هزاریک علت دیگه دنبال یک رشته و تخصص رفتند که بهش علاقه ندارد ولی خدا وکیلی من اگه بخوام برم توی یک شرکت حسابداری دولتی و اسم و رسم دار با رشته مهندسی نرم افزار به عنوان یک حسابرس جایی برا من هست ؟؟ ( حتی شاید مطالعه هم داشته باشم و از خیلی حسابدار ها هم بیشتر بلد باشم )
پس چرا عملا برعکس هست و هر کسی با هر گرایش میاد داخل نرم افزار ؟

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:48 عصر

تا اونجایی که مادیدم دوستان رشته ی کامپیوتر جز سی دی کپی کردن چیزی بلد نبود ...
بقیه جوابت رو هم میزارم واسه بعد :)
موفق باشی

mahmod2000
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:52 عصر
درخصوص دانشگاه و سیستم آموزشی ایران هم قبول دارم که بسیار افراد بخاطر فشار خانواده و یا هزاریک علت دیگه دنبال یک رشته و تخصص رفتند که بهش علاقه ندارد ولی خدا وکیلی من اگه بخوام برم توی یک شرکت حسابداری دولتی و اسم و رسم دار با رشته مهندسی نرم افزار به عنوان یک حسابرس جایی برا من هست ؟؟ ( حتی شاید مطالعه هم داشته باشم و از خیلی حسابدار ها هم بیشتر بلد باشم )
پس چرا عملا برعکس هست و هر کسی با هر گرایش میاد داخل نرم افزار ؟

ببینید دوست عزیز الان جاهای دولتی همه هنوز هم مدرک گرا هستن همونجور که خودتون گفتید.
ولی توی بازار آزاد کار تو شغل جارو کشی هم تخصص داشته باشیم و تجربه داشته باشیم میتونیم درآمد کسب کنیم ازش. درآمد کسب کردن یکی به دانش فرد ربط داره یکی هم به دید و طرز فکرش

به هرحال الان تجربه و تخصص حرف اول رو میزنه و مرحله بعد مدرک تحصیلی

us1234
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:55 عصر
بقیه جوابت رو هم میزارم واسه بعد :)
موفق باشی

اون افرادی که شما دیدید انجوری بودند . یا شاید تو دانشگاه شما اینجوری بوده !
بقیه اش هم وقتی بقیه متن را خوندید و جواب دادید !

us1234
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:57 عصر
ببینید دوست عزیز الان جاهای دولتی همه هنوز هم مدرک گرا هستن همونجور که خودتون گفتید.
ولی توی بازار آزاد کار تو شغل جارو کشی هم تخصص داشته باشیم و تجربه داشته باشیم میتونیم درآمد کسب کنیم ازش. درآمد کسب کردن یکی به دانش فرد ربط داره یکی هم به دید و طرز فکرش

به هرحال الان تجربه و تخصص حرف اول رو میزنه و مرحله بعد مدرک تحصیلی

حرفت را بخاطر متین گفتن و کلا ادبی که توی کلامت هست دوست دارم و قبول هم دارم بله تخصص خیلی مهمه ودر شرکت های آزاد هم افراد متخصص جای کار دارند ولی این مشکل یک بخشش از نظام آموزشی ماست که افراد بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته خودشون تخصص کافی ندارند و نمیتونن کار و رشته خودشون را ادامه بدند و تغییر فیلد میدهند ولی بخش مهمترش بخاطر خود شخص هست . مگر قبل از کنکور تصمیم گیری قطعی ندارند ! که هر رشته ای که شد میزنن و قبول میشن . در ثانی رشته مهندسی نرم افزار هم در دانشگاه آزاد و پیام نور و عملی کار بردی و ووو انقدر زیاد شده فکر نمیکنم قبول شدنش سخت باشه . ( حالا بماند که ما دولتی صنعتی اصفهان بودیم و بخاطر قبولیش سال 85 چقدر تلاش کردیم و .... )

leaping
یک شنبه 24 فروردین 1393, 20:14 عصر
بله در هر رشته ای افرادی وجود دارند که علاقه به رشته تحصیلی خودشون ندارند . مثل شما در رشته خودتون !
رشته شما هر چی باشه در دنیا افرادی هستند که با همون رشته شما میلیادر شدند ولی چرا شما دنبال برنامه نویسی هستید !
این یعنی شما هم در رشته خودتون یکی بودید مثل همین فردی که مثال زدید .
شما چطور پی بردین که من توی رشته تحصیلی خودم کار نمیکنم و متخصص هم نیستم؟
البته چطور پی بریدن که در رشته تحصیلی من افرادی میلیاردر شدن؟
توی رشته تحصیلی من اگه با وجدان باشی و قانونی کار کنی هیچ میلیاردر نمیشی بلکه به نون شبتم محتاجی
چون رشته من بیشتر تفریحی هست تا یک رشته صنعتی
جنابی که تحصیل کرده صنعتی اصفهان هستید.از محیط و فضای اونجا دانشجویی خیلی با درک تر انتظار داشتم.نه این نوع نتیجه گیریها
الان بهترین متخصصهای برنامه نویسی جهان و نه فقط ایران به هیچ عنوان توی دانشگاه این رشته تحصیلیشون نبوده
موفق باشید.
جان بکوس
ریچارد استالمن

Golsha
یک شنبه 24 فروردین 1393, 20:32 عصر
ببینید ، عقل میگه واسه زندگی کردن باید پول در آورد ، ماباید شرایط کشورمونو درک کنیم ، اینکه کسی رشتش یه چیز دیگس و تو یه رشته دیگه هم کار میکنه که بد نیست ، مسلما واسه کسی که تو رشتش تخصص داره کار هست ، چه کسی با یه رشته دیگه بیاد و تو رشته اون مشغول به کاربشه چه اینطور نشه ، چیزی که هست اینه که اگه بخوابی تو خونه و منتظر باشی کار در خونتو بزنه کاملا در اشتباهی . پس فکر نکن اگه من اومدم و دارم تو زمینه برنامه نویسی کار میکنم بازار شما رو کساد کردم ، بالاخره منم در قبال زحمتی که میکشم پول میگیرم مفت که کار نمیکنم بازار شما کساد شده باشه. بازار شما زمانی کساده که خودتون به فکر خودتون نباشید و واسه کار کردنتون برنامه ریزی نداشته باشید و هدف مشخصی نداشته باشید .

زمانی که شیر به گله گوزن ها حمله میکنه فقط دنبال یه گوزن میره ، شاید از کنارش صد تا گوزن دیگه رد شن ولی میره دنبال اونی که روش هدف گذاری کرده بود ..

soloman1945
یک شنبه 24 فروردین 1393, 20:37 عصر
اون افرادی که شما دیدید انجوری بودند . یا شاید تو دانشگاه شما اینجوری بوده !
بقیه اش هم وقتی بقیه متن را خوندید و جواب دادید !
من خودم رشتم کامپیوتره ولی انصافا بعضی از بچه های کامپیوتر همون رایت کردن cd رو هم نمیدونن
تو همه رشته ها این موضوع صادقه
اون افراد واسه وقت گذرونی میرن ادامه تحصیل میدن

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 20:55 عصر
من همین الان می تونم برم معلم شم و با یه کم زرنگی ماهی دو تومن به جیب بزنم ..
با توجه به حرف شما همه باید دنبال تخصصشون برن و اگه از اول اینجوری بود شما الان چرتکه دستت بود نه کامپیوتر ... چرا ... چون اونایی که کامپیوتر رو به وجود اوردن و یا توی توسعه اش نقش داشتن بیشترشون اصلا کارشون ربطی به کامپیوتر نداشته ... همین بیل گیتش ... دانشگاشو ول کرده ...پس حق نداره دنبال کامپیوتر بره ... این نظر شماست
به شخصه معقدم ادم نباید بترسه ... شما کامپیوتر خوندی ... مدرک اکادمی داری ... پس ا چی می ترسی ، از اینکه من بیام رو دستت بلند شم ... خون جیگر خوردی ... زحمت کشیدی .... ولی اونایی که تو دانشگاه یاد نگرفتن که بیشتر زحمت می کشن و خون جیگر می خورن ...چرا؟ چون نه استادی دارن و نه اجباری برای یادگیری
اینجا صرفا علاقه ی محضه ... و هیچوقت هم نمی تونی به کسی که عاشق یه کاریه بگی چون مدرک اکادمی نداری انجامش نده ...
راستی مگه تو دانشگاه های ایران پی اچ پی هم تدریس میشه ... تا اونجایی که من دیدم همه اش ای اس پی بوده ...
ولی در کل به نسبت تمامی رشته ، دانشجوهای رشته ی کامپیوتر از همه بی سواد ترن و امیدوارم این توهین حساب نشه بلکه یک واقعیته عینیه که تو سطح جامعه می بینیم ... منم تقریبا توی بیشتر دانشگاه های مهم ایران دوست دارم و از دانشجو هاشون خبر دارم

us1234
یک شنبه 24 فروردین 1393, 21:19 عصر
شما چطور پی بردین که من توی رشته تحصیلی خودم کار نمیکنم و متخصص هم نیستم؟
البته چطور پی بریدن که در رشته تحصیلی من افرادی میلیاردر شدن؟
توی رشته تحصیلی من اگه با وجدان باشی و قانونی کار کنی هیچ میلیاردر نمیشی بلکه به نون شبتم محتاجی
چون رشته من بیشتر تفریحی هست تا یک رشته صنعتی
جنابی که تحصیل کرده صنعتی اصفهان هستید.از محیط و فضای اونجا دانشجویی خیلی با درک تر انتظار داشتم.نه این نوع نتیجه گیریها
الان بهترین متخصصهای برنامه نویسی جهان و نه فقط ایران به هیچ عنوان توی دانشگاه این رشته تحصیلیشون نبوده
موفق باشید.
جان بکوس
ریچارد استالمن

اگر رشته ای که تحصیل میکنید واقعا فقط تفریحه و فقط بخاطر تفریح دارید دانشگاه میرید دارید به خودتون ، خانواده تون ظلم میکنید و باید جلوی ضرر را بگیرید حتی شده دانشگاه را ول کن و بچسبی به کار ! این یک نصحیت دوستانه بود !
ولی دوست عزیز من از رشته شما خبر ندارم ولی هر چی باشه استادی که به شما تدریس میکنه همون رشته را خونده و بسته کلی پارامتر بین 2 الی 5 میلیون در ماه درآمد داره!

در خصوص نرم افزار هم دوستان هستند که هر جا بحث میشه میگند ایرانی ها توی نرم افزار سرآمدند و کلا هرچی برنامه نویس باهوشه ایرانیه ولی متاسفانه اسم 1 برنامه نویس ایران که تجاری و علمی کار میکنه را نمیدونن ! و فقط یکسری اسم خارجی را سمبل موفقیت کردند ! شما مهرداد کیانیان را میشناسید ؟ وحید نصیری چطور ؟
میدونید رزومه همین 2 نفر چه مواردی توش هست ؟

ببینید ، عقل میگه واسه زندگی کردن باید پول در آورد ، ماباید شرایط کشورمونو درک کنیم ، اینکه کسی رشتش یه چیز دیگس و تو یه رشته دیگه هم کار میکنه که بد نیست ، مسلما واسه کسی که تو رشتش تخصص داره کار هست ، چه کسی با یه رشته دیگه بیاد و تو رشته اون مشغول به کاربشه چه اینطور نشه ، چیزی که هست اینه که اگه بخوابی تو خونه و منتظر باشی کار در خونتو بزنه کاملا در اشتباهی . پس فکر نکن اگه من اومدم و دارم تو زمینه برنامه نویسی کار میکنم بازار شما رو کساد کردم ، بالاخره منم در قبال زحمتی که میکشم پول میگیرم مفت که کار نمیکنم بازار شما کساد شده باشه. بازار شما زمانی کساده که خودتون به فکر خودتون نباشید و واسه کار کردنتون برنامه ریزی نداشته باشید و هدف مشخصی نداشته باشید .

زمانی که شیر به گله گوزن ها حمله میکنه فقط دنبال یه گوزن میره ، شاید از کنارش صد تا گوزن دیگه رد شن ولی میره دنبال اونی که روش هدف گذاری کرده بود ..

دوستان اشتباهی نشه من خدا را شکر شاغل هستم ( در یکی از پروژه های شرکت ایراسا (بزرگترین شرکت نرم افزاری خاورمیانه (http://www.irisaco.com/irisa/) ) ) و در نت فعالیت که دارم بخاطر علاقه اس و پروژه های بزرگی کار دارم روش کار میکنم که درآینده پرده بردای میشه .

من همین الان می تونم برم معلم شم و با یه کم زرنگی ماهی دو تومن به جیب بزنم ..
با توجه به حرف شما همه باید دنبال تخصصشون برن و اگه از اول اینجوری بود شما الان چرتکه دستت بود نه کامپیوتر ... چرا ... چون اونایی که کامپیوتر رو به وجود اوردن و یا توی توسعه اش نقش داشتن بیشترشون اصلا کارشون ربطی به کامپیوتر نداشته ... همین بیل گیتش ... دانشگاشو ول کرده ...پس حق نداره دنبال کامپیوتر بره ... این نظر شماست
به شخصه معقدم ادم نباید بترسه ... شما کامپیوتر خوندی ... مدرک اکادمی داری ... پس ا چی می ترسی ، از اینکه من بیام رو دستت بلند شم ... خون جیگر خوردی ... زحمت کشیدی .... ولی اونایی که تو دانشگاه یاد نگرفتن که بیشتر زحمت می کشن و خون جیگر می خورن ...چرا؟ چون نه استادی دارن و نه اجباری برای یادگیری
اینجا صرفا علاقه ی محضه ... و هیچوقت هم نمی تونی به کسی که عاشق یه کاریه بگی چون مدرک اکادمی نداری انجامش نده ...
راستی مگه تو دانشگاه های ایران پی اچ پی هم تدریس میشه ... تا اونجایی که من دیدم همه اش ای اس پی بوده ...
ولی در کل به نسبت تمامی رشته ، دانشجوهای رشته ی کامپیوتر از همه بی سواد ترن و امیدوارم این توهین حساب نشه بلکه یک واقعیته عینیه که تو سطح جامعه می بینیم ... منم تقریبا توی بیشتر دانشگاه های مهم ایران دوست دارم و از دانشجو هاشون خبر دارم

ببیند تو آمار و احتمال میگند یک جامعه کوچک تصادفی نشان دهنده کل جامعه است . دوستان هیچ مطالعه آماری در خصوص اینکه چند درصد افراد بی سواد هستند و چند درصد با سواد و کلا چه رشته هایی افراد تیز هوش داره و برعکس نشده است پس اینطوری قطعی افرادی که دیدید را سور عمومی نکنید !! ولی این بخش را همانطور که در قبل گفتم تایید میکنم بخاطر اینکه هر دانشگاهی تاسیس میشه اولین رشته ای که میارد نرم افزار است ! و کلا سطح این رشته را کم کرده .
همین دیروز در دانشگاه آزاد قزوین مسابقات روبوکاپ بود کاش میشد یکسری بزنید و ببیند تیم هایی که از چند متخصص ( الکترونیک ، مکانیک ،سخت افزار و نرم افزار ) تشکیل میشه و چطور فعالیت میکنند و چقدر سطح سوادشون بالاس و یکم دیدمون را از اطرفیانمون فراتر ببریم .
در خصوص اون اسم هم که آوردید بیل گیس بیشتر از اینکه برنامه نویس موفقی باشه یک مدیر موفق بوده .

masiha68
یک شنبه 24 فروردین 1393, 21:25 عصر
درسته
حق با شماست

cpuram
یک شنبه 24 فروردین 1393, 21:43 عصر
من به هیچ عنوان دوستانی رو که از رشته دیگه میان رو نمیگم دنبال نرم افزار نویسی نباشین اتفاقا تشویق میکنم چون اعتقاد دارم برنامه نویسی هنر هست.تفکر و حل مسئله هنره.
کسانی که پروژه دانشگاهیشون رو هم انجام نمیدن تو هر رشته ای هست کافیه یه جستجو در مورد خرید پروژه بکنید.
اشکال کسایی که میگن رشته کامپیوتری ها بلد نیستن یه سی دی رایت کنن اینه که تصویری که از کامپیوتر دارن در همون حد هست اما بدونید که کامپیوتر علمی هست بالاتر از همه علوم و به وسعت دریا.من پیشنهاد میکنم کمی کتابهای موریس مانو(مدار منطقی و معماری کامپیوتر) ،سیستم عامل ویلیام استالینگز و کتابهایی در مورد نظریه زبان ،طراحی کامپایلر،مهندسی نرم افزار،هوش مصنوعی،طراحی الگوریتم،ذخیره وبازیابی اطلاعات وپایگاه داده ها بخونن تا کمی با این علم آشنا بشن.
اگه برنامه نویس هستین فقط برنامه نویس هستین دیگه متخصص اینکار نیستین.
اما در مورد سوال دوستمون در مورد قیمت:
خود باید فکر کنی و روی کارت ارزش بزاری تشخیص یه برنامه نویس اینه باید 200 بگیره و یکی دیگه 500 پس فکر کن اگه خودت میخواستی سفارش بدی بابت این کدها چقدر میدادی؟

beh3000
یک شنبه 24 فروردین 1393, 22:19 عصر
دوستان از بحث اصلی منحرف شدین ...

leaping
یک شنبه 24 فروردین 1393, 22:55 عصر
اگر رشته ای که تحصیل میکنید واقعا فقط تفریحه و فقط بخاطر تفریح دارید دانشگاه میرید دارید به خودتون ، خانواده تون ظلم میکنید و باید جلوی ضرر را بگیرید حتی شده دانشگاه را ول کن و بچسبی به کار ! این یک نصحیت دوستانه بود !
ولی دوست عزیز من از رشته شما خبر ندارم ولی هر چی باشه استادی که به شما تدریس میکنه همون رشته را خونده و بسته کلی پارامتر بین 2 الی 5 میلیون در ماه درآمد داره!

در خصوص نرم افزار هم دوستان هستند که هر جا بحث میشه میگند ایرانی ها توی نرم افزار سرآمدند و کلا هرچی برنامه نویس باهوشه ایرانیه ولی متاسفانه اسم 1 برنامه نویس ایران که تجاری و علمی کار میکنه را نمیدونن ! و فقط یکسری اسم خارجی را سمبل موفقیت کردند ! شما مهرداد کیانیان را میشناسید ؟ وحید نصیری چطور ؟
میدونید رزومه همین 2 نفر چه مواردی توش هست ؟

دوستان اشتباهی نشه من خدا را شکر شاغل هستم ( در یکی از پروژه های شرکت ایراسا (بزرگترین شرکت نرم افزاری خاورمیانه (http://www.irisaco.com/irisa/) ) ) و در نت فعالیت که دارم بخاطر علاقه اس و پروژه های بزرگی کار دارم روش کار میکنم که درآینده پرده بردای میشه .

ببیند تو آمار و احتمال میگند یک جامعه کوچک تصادفی نشان دهنده کل جامعه است . دوستان هیچ مطالعه آماری در خصوص اینکه چند درصد افراد بی سواد هستند و چند درصد با سواد و کلا چه رشته هایی افراد تیز هوش داره و برعکس نشده است پس اینطوری قطعی افرادی که دیدید را سور عمومی نکنید !! ولی این بخش را همانطور که در قبل گفتم تایید میکنم بخاطر اینکه هر دانشگاهی تاسیس میشه اولین رشته ای که میارد نرم افزار است ! و کلا سطح این رشته را کم کرده .
همین دیروز در دانشگاه آزاد قزوین مسابقات روبوکاپ بود کاش میشد یکسری بزنید و ببیند تیم هایی که از چند متخصص ( الکترونیک ، مکانیک ،سخت افزار و نرم افزار ) تشکیل میشه و چطور فعالیت میکنند و چقدر سطح سوادشون بالاس و یکم دیدمون را از اطرفیانمون فراتر ببریم .
در خصوص اون اسم هم که آوردید بیل گیس بیشتر از اینکه برنامه نویس موفقی باشه یک مدیر موفق بوده .

اصلا تو تمثالهای مع الفارغ استادی و بدون آگاهی کافی داری خیلی نظرهای عجیب میدی
در مورد هزینه دانشگاه من هم این شما و خانوادم نیست که داره میده پس بازم سریع قاضی نشو
بعدشم اینارو گفتم برای مثال براتون که بدونید بهترینهاش دانشگاه نرم افزار نبودن
نه اینکه توی ایران نیست
بعدشم من به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی برنامه نویسی رو برای کار کردن انتخاب نکردم و هیچ کاری به جز کارهای شخصی برای خودم , برای هیچ شخص و شرکت و نهادی انجام نمیدم چون دوس ندارم
پس لطفا اطلاعاتی رو که از دانستنیهای روزنامه در آوردین به رخ من نکشید
موفق باشید

Unique
یک شنبه 24 فروردین 1393, 23:01 عصر
با این حرف ها از بحث اصلی خارج میشین و به جایی هم نمیرسین.

ببینین ،‌من خودم رشته ام کامپیوتر نرم افزار بوده ولی دانشگاه فقط کمی پایه الگوریتم نویسی من را بالا برد و کمی دقتم را و هیچ کمک دیگه ای به من نمیکرد یعنی توی کلاس های خسته کننده داشتم کتاب هایی مثل asp .net و MSSQL میخوندم !

در کل توی ایران رشته دانشگاهی مهم نیست چون خروجی خود همون رشته هم چنگی به دل نمیزنه ! قرار هم نیست کار تجاری که هر کسی میکنه با رشته دانشگاهیش یکی باشه ! اتفاقا خیلی از بچه های الکترونیک توی رشته نرم افزار سرآمد هستند.

بحث قیمت هم چیز پیچیده ای نیست ! یک اصل مهم داره :
زیر بار قیمت پایین نرین

ببینین این جمله ایده آلیستی نیست بلکه یک حقیقته ! اما باید قیمت پایین را تعریف کرد. قیمت کلا بعد از چند سالی کار کردن توی بازار کار و سر و کله زدن با مشتری دست آدم میاد و هر کسی میفهمه یک کار چقدر زمان میبره و برای این زمان مناسبه چقدر پول بگیره ! حالا نباید زیر بار پایین تر از اون قیمت بره ! حتی اگه کار را از دست بده! بیش از ۹۰ درصد افرادی که دنبال قیمت پایین هستند کار نهایی خوبی دستشون را نمیگیره و باید دوباره هزینه کنند !

کسانی که قیمت پایین میگیرن هم نمیتونن توی این کار موندگار باشن و مشتری را از دست میدهند. پس اول از همه قابلیت های خودتون را بشناسین ، در مرحله دوم کار پیشنهادی را آنالیز کنین و در نهایت یک قیمت که برای شما شیرین باشه بدین. این هم یادتون باشه که هنر کاریابی و بازاریابی هیچ ربطی به برنامه نویسی نداره ! اگه خودتون زبون بازی بلد نیستین از افراید که توی این کار بهتر از شما هستند استفاده کنین و از نظر فنی پشتیبانیشون کنین تا موفق بشین.

حیف که بحث با یک پست و دو پست و اینا جمع نمیشه اما سعی کردم مطالب مهمی را بگم.موفق باشین.

refugee
دوشنبه 25 فروردین 1393, 00:11 صبح
کجا رفتی 200 گرفتن ؟

من که رفتم جهاد دانشگاهی بخدا 380 سال پیش ازم گرفتن برا عصب کشی و پر کردن ...

--- راست میگه سافاری ارزش کار خودتون و زیر سوال نبرید دوستان . حداقل فکر خودتان نیستن فکر بقیه باشید . ---

دوست استارتر . حداقل امکاناتی که ازتون خواستن و باید انجام بدین ور بیان میکردین بررسی میشد . قیمت میدادیم .

مثلا من اینجوری قیمت گذاری میکنم .

گرافیک و خلق ایده : X تومان
کد نویسی استاتیک : x تومان
پویا سازی : x تومان
باگ گیری و دنگ و فنگ های اخری : x تومان

بعد در نهایت پیش خودم بررسی میکنم ببینم چند روز کار میبره . سر جمع با هم قیمت میدم .

masiha68
دوشنبه 25 فروردین 1393, 00:11 صبح
در کل ماهی یه بار این بحث پیش میاد .
و اخرشم باید بگی ... ایرانه و همینه که هست

Golsha
سه شنبه 26 فروردین 1393, 00:09 صبح
هر چند یه جاهایی از بحث خارج شدیم ، ولی از اون بحث ها هم خیلی استفاده کردم ، ازتون ممنون ، باید یه تجدید نظر هم تو قیمت داشته باشم ....

خیلی خیلی ممنون ..

mamal72
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 18:04 عصر

http://upload.ghashang.com/images/85zj99gxitdtop2ksfa0.jpg
شما دیدتون به اندازه کافی دقیق نبوده. اگه قراره درباره کل جامعه برنامه‌نویسان قضاوت کنید، بایستی طبق اصول علم امار پیش برید. توی هر دانشگاهی، یه عده‌ی انگشت‌شمار هستند که سطح دانششون با بقیه فرق داره و بنا بر تجربه و مطالعاتشون، یه سر و گردن از بقیه بالاتر هستند. اینا کسانی هستند که موفق هستند. اینا اون ۲۰٪ـی هستند که ۸۰٪ درآمد بازار خودشون رو دارند.

اینکه چی تدریس بشه، دست خود دانشگاه و مدیر گروه و استاد هستش. توی دانشگاه ما (منتظری مشهد)، PHP تدریس میشد. لطفاً با دقت بیشتری ببینید. همین الان هم توی بعضی هنرستان‌ها PHP تدریس میشه.
شما قضاوت اشتباه و زودهنگامی دارید. امیدوارم یه روز با یه مهندس نرم‌افزار واقعی رو به رو بشید و یا همکاری کنید که متوجه اشتباه خودتون بشید. موفق باشید.

---

در آخر هم لازمه بگم که شما اگه کیفیت کارتون خوب باشه، همیشه کار هست. قیمت پایین ندید. معقولانه قیمت بدید. من اکثر کارهایی که بهم پیشنهاد میشه بالای یه تومان قیمت میدم. معمولاً هم بیکار نیستم. اگه بیکار بودم هم روی پروژه‌های شخصی خودم کار میکنم. خیلی هم بهتره. ^^

masiha68
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 20:47 عصر
http://upload.ghashang.com/images/85zj99gxitdtop2ksfa0.jpg
شما دیدتون به اندازه کافی دقیق نبوده. اگه قراره درباره کل جامعه برنامه‌نویسان قضاوت کنید، بایستی طبق اصول علم امار پیش برید. توی هر دانشگاهی، یه عده‌ی انگشت‌شمار هستند که سطح دانششون با بقیه فرق داره و بنا بر تجربه و مطالعاتشون، یه سر و گردن از بقیه بالاتر هستند. اینا کسانی هستند که موفق هستند. اینا اون ۲۰٪ـی هستند که ۸۰٪ درآمد بازار خودشون رو دارند.

اینکه چی تدریس بشه، دست خود دانشگاه و مدیر گروه و استاد هستش. توی دانشگاه ما (منتظری مشهد)، PHP تدریس میشد. لطفاً با دقت بیشتری ببینید. همین الان هم توی بعضی هنرستان‌ها PHP تدریس میشه.
شما قضاوت اشتباه و زودهنگامی دارید. امیدوارم یه روز با یه مهندس نرم‌افزار واقعی رو به رو بشید و یا همکاری کنید که متوجه اشتباه خودتون بشید. موفق باشید.

---

در آخر هم لازمه بگم که شما اگه کیفیت کارتون خوب باشه، همیشه کار هست. قیمت پایین ندید. معقولانه قیمت بدید. من اکثر کارهایی که بهم پیشنهاد میشه بالای یه تومان قیمت میدم. معمولاً هم بیکار نیستم. اگه بیکار بودم هم روی پروژه‌های شخصی خودم کار میکنم. خیلی هم بهتره. ^^
همین الان پشت سرم یکی از نابغه های سی شارپ نشسته (برادرم رشته ش کامپیوتره و طراحی نرم افزار های تحت ویندوز می کنه ) ... منم تا اونجایی که دیدم رو می گم و این رو خود کسایی که کامپیوتر خوندن منجمله برادرم قبول دارن ...
در مورد php هم که توی بیشتر دانشگاها تدریس نمیشه چون همه ی استادها asp بلدن و سنشون هم بالاست و حوصلشون نمی کشه برن دنبال php ... و منم نگفتم همه ... گفتم اکثر جاها
و در کل ... شماها که کامیپوتر خوندین و به قول خودتون اصولی خوندین و مدرک اکادمی هم که دارین... نباید نگران وجود امثال منی بشی که فقط بلدم کدها رو کپی پیست کنم و یه سیستم رو بالا بیارم ... چون به هر حال فردا می رسم یه جایی که دیگه کپی پیست جواب نمیده .... اونوقت شما با یه مدرک دانشگاهی میاد و می گید این مدرک منم و من می تونم مشکل رو حل کنم چون تخصصم تو این زمینه است و این اقا فقط شیمی خونده ... در کل بحث زیادی کش پیدا نکنه ، رک و راست به همه بگم ... شما کامپیوتر خوندین و این درس ها رو پاس کردین و یجورایی مجبور بودین این واحد ها رو بگزرونین ولی امثال من عاشق برنامه نویسی بودیم و اومدیم دنبال این کار ... هیچوقت هم چش به پول این کار نداریم صرفا علاقه ی محضه ... حالا این که بگین چرا من توی دانشگاه رشته ی کامپیوتر نخوندم و رفتم دنبال شیمی اینکه شاید لیاقت کامپیوتر خوندن رو نداشتم و رتبه ی لازمه رو کسب نکردم در کل موضوع جالبی نیست ... شما نمی تونید به یکی بگید چون رشته ت شیمیه حق نداری چیزی از کامپیوتر بدونی ... راستی من جدا از برنامه نویسی نویسندگی هم می کنم و تا حالا چندتا کتاب هم نوشتم و الان منتظر دوستای نویسنده هستم تا بیان و بگن پا تو کفش ما نکن ... یا عکاسی و موسیقی و ... الخ ... ادمی رو که علاقمنده نمی تونید محدود کنید و بگید چون رشته ی دانشگاهیت نیست حق نداری وارد این حیطه بشی و بازار کار مارو خراب کنی ... شما قیمت بده منم قیمت میدم ... اینجا دیگه مشتری تصمیم می گیره که کدوم رو انتخاب کنه و البته اینم بگم من مدت دو سالی میشه php کار می کنم و تا حالا جز واسه دوستای نزدیکم واسه کسی سایت نساختم که اونم پول نگرفتم و تازه یه هفته ست تصمیم گرفتم وارد بازار کار بشم و از این بابت هم خیالتون راحت که من واسه نمونه کار جم کردن و اینا نمیام بازا رو خراب کنم .
فک کنم زیادی تایپ کردم و دوستان سرشون درد گرفت ///

ali abedian
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 10:33 صبح
سلام ضمن احترام به نظرات همه ی دوستان!

> شما وقتی به پزشک مراجعه میکنید ، آیا پزشک علاوه بر دریافت نرخی که براش تعیین شده، مبالغ اضافه بر سازمان دریافت نمیکنه ازتون در

برخی موارد؟ حداقل ش اینه که شما نرخی رو پرداخت میکنید که از طرف سازمانهای ذیربط تعیین شده و آنها به هیچ عنوان کوتاه نمیایند
> شما وقتی اتومبیل تون رو به تعمیرگاه میبرید آیا مکانیک برای یه باز و بسته کردن ساده ی مثلا گیربکس ازتون دستمزد نمیگیره؟ در حالی که

فقط بازش میکنه تا ببینه ایرادش چیه، و هزینه های تعمیر جداگانه محاسبه میشه! آیا شما از یه مکانیک کمترید؟ آیا شما برای فکر و وقتی که

میذارید ارزش قائل نیستید؟ آیا میدونید که کسانی که براشون سایت طراحی میکنید ازش چه بهره ای میبرن؟!
> تا حالا شده در خواربارفروشی جنسی رو زیر قیمت درج شده روی جنس خریداری کنید؟
> تا حالا شده بانکی از گرفتن سود وامی که به شما داده منصرف بشه؟
> آیا نمیبینید که برای یه اتومبیل آشغال داخلی چه مبالغ هنگفتی رو شما و یا اطرافیانتون دارید پرداخت میکنید؟!
> آیا همین دولت محترم، برای خدماتی که به شما میده ازتون مالیات نمیگیره؟
> تا حالا نشده برای ساخت منزلتون به شهرداری پول بدید اون هم زیاد؟
> آیا اداره برق گاز آب مخابرات و ... از تعرفه هایی که سازمانهای ذیربط تعیین میکنن کمتر از شما میگیرن؟!
>آیا مگر نه اینکه دستمزد یک کارگر روز مزد در شهرستان (اون هم برای کاری که با دقت و درست انجام نمیده) ۸۰ هزار تومن در روز است؟ آیا

شما برای فکر و توانایی خودتون کمتر از یک کارگر ساده ارزش قائلید؟ این در حالیه که یه استادکار مبلغی میلیونی برای انجام کاری مثل

نماکاری ساختمان میگیره و شمایی که توانایی برتری دارید برای کار خودتون ارزش قائل نیستید

--> آیا میدونید نرخ تعیین شده از طرف انجمن صفی تبلیغات کشور برای طراحی سایتهای (به قول شما معمولی) تا ۱۰ منو به صفحه ی

داخلی برابر با یک میلیون و پانصدهزار تومان هست؟ آیا میدونید امکاناتی نظیر عضوگیری گالری نظرسنجی آمارگیر خبرنامه

اسلایدر و از این دست امکانات جزء امکانات اضافی سایت محسوب میشن و شما باید قانوناً برای اضافه کردن آنها به سایت هزینه ای جداگانه دریافت کنید؟
آیا میدونید که این قیمت یک میلیون ۵۰۰ هزار تومن ،حداقل حق الزحمه شما برای کاری هست که مثل سایر اقشار کارگر جامعه دارید انجام میدید! آیا میدونید که این قیمت برای یک کار معمولی با حداقل کیفیت در نظر گرفته شده؟
آیا میدونید که با بالاتر بردن کیفیت سایت باید قیمت خودتون رو افزایش بدید؟

--> آیا میدونید همین کاری که شما میکنید در دنیا جزء پردرآمدترین مشاغل عمومی به حساب میاد.. آیا میدونید همین صفر و یک هایی که

شما به نمایش درمیارید تا دیگران ازش بهره ببرن ارزش واقعی ش چقدره؟ همینقدر بهتون بگم که برای یک برنامه نویسی ساده ایمیل باکسی

که در سال ۲۰۰۰ توسط یه برنامه نویس معمولی انجام شده، شرکت مایکروسافت مبلغی حدود ۱۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان (تعجب نکنید! مبالغ خیلی بیشتر از این در دنیای برنامه نویسی وب پرداخت شده) به قیمت دلار امروز پرداخت کرده؟ اونهم برنامه ای پر از اشکال و ایراد که مهندسین مایکروسافت بهینه ش کردن و شده hotmail امروزی.. آیا میدونید که مایکروسافت چه سود کلانی از همین برنامه به جیب میزنه؟

--> آیا میدونستید که با همین صفر و یک های برنامه نویسی کامپیوتر چه سودی میتونه نصیب شرکتهایی بشه که شما براشون برنامه

نویسی میکنید؟

حالا چرا به خاطر شرکتهای بی سواد و صاحبان بی سواد مشاغلی که نمیتونن از این امکانات بهره ببرن ، شما ارزش کارتون رو پایین میارید؟ در

حالی که سازمانهای ذیربط با در نظر گرفتن تمام جوانب و وضعیت موجود در جامعه و بسترهای مورد نیاز برای کارهای اینچنینی، قیمت پایه

طراحی سایت رو در سال ۹۰ برابر یک میلیون ۵۰۰ هزار تومن در نظر گرفته.. دقیقا مانند سایر مشاغل جامعه که نرخهای مشخصی براشون

تعیین شده و اونها چیزی بالاتر از نرخ تعیین شده دارن از ملت بدبخت میگیرن و پدرشون رو در میارن و کار خوب هم تحویل نمیدن..

و مطلب آخر اینکه: میدونستید طراحان سایت گرسنه و فقیر و بدبخت قیمتهای پایین تر از قیمت تعیین شده رو برای طراحی سایتشون ارائه

میدن؟ اگر سابقه ی خانوادگی این افراد رو بررسی کنید میبینید این افراد همیشه در جامعه توسری خور بودن و خواهند بود و همیشه در پایین

ترین جایگاه ها قرار دارن علی رغم اینکه خداوند استعداد و توانایی بالایی رو بهشون داده.. آیا میدونستید این افراد برای خارج شدن از فشار روحی شدیدی
که متحمل میشن ، از عبارتهایی مثل علاقه در کار، برای رضای خدا، دلم سوخته به حالشون استفاده میکنن!!!؟
این افراد با کج فهمی و بدرفتاری حرفه ای شون ضربه ی بزرگی به پیکر جامعه میزنن و مردم رو در بی سوادی و عقب ماندگی نگه میدارن و از تخصصی شدن کارها
جلوگیری کرده و ناخواسته چوبی هستن لای چرخ پیشرفت علمی کشور و هموطنانشون و اینها انگلهای جامعه محسوب میشن
امیدوارم با دقت زندگی کنید و تلاش کنید کاستی های خودتون رو بهبود ببخشید و خلاء یی که در زندگیتون وارد شده رو با عبارتهای دلخوش کنک پر نکنید
تلاش تلاش تلاش! برای رفع همه ی ایرادها و تکمیل شدن

ali abedian
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 10:55 صبح
هموطن گرامی!
متاسفانه شما با این تفکر پوسیده و قدیمی خودتون، هم خودتون رو در گذشته حبس میکنید و هم مانع از سرعت بخشیدن به پیشرفت تکنولوژی و علم در جامعه میشید..
به عنوان مثال صنعت انیمیشن و بازیهای رایانه ای در ایران:، چون هر کسی درش نمیتونه ورود پیدا کنه خوشبختانه این کارو منخصصین به دست گرفتن و افراد معمولی و با فکر بسته مثل جنابعالی و امثال شما بهش وارد نشدن و با تنها سه سال کار روی این صنعت حالا میبینید که حرفهایی برای مطرح کردن در کل دنیا داریم..
اما درست برعکسش طراحی صفحات وب در ایران: چون مثل زنی شده که چندین شوهر پیدا کرده، متاسفانه داره درجا میزنه و علی رغم اینکه دنیا با سرعت زیادی در این حوزه پیشرفت میکنه، ولی هنوز مشاغل ما از داشتن یک صفحه وب ساده عاجز هستن و بسیاری از سایتهای دولتی روی بستر سرویس دهنده های وبلاگی کشور مثل بلاگفا و میهن بلاگ به مردم ارائه میشن.. این در حالیه که بایست جایگاه کشور پر از استعداد ایران در این حوزه فراتر از اینها میبود علی رغم یک دهه ای که از فراگیر شدن این امکان در جامعه میگذره
بهتر شما و افرادی مثل شما ، نگاهی فهیمانه به این مسائل داشته باشید و از ارائه نظرات غیر عالمانه و غیرتخصصی پرهیز کنید که در غیراینصورت ناخواسته تیشه به ریشه ی پیشرفت علمی کشور میزنید و خودتون هم باخبر نیستید

us1234
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 11:25 صبح
هموطن گرامی!
متاسفانه شما با این تفکر پوسیده و قدیمی خودتون، هم خودتون رو در گذشته حبس میکنید و هم مانع از سرعت بخشیدن به پیشرفت تکنولوژی و علم در جامعه میشید..
به عنوان مثال صنعت انیمیشن و بازیهای رایانه ای در ایران:، چون هر کسی درش نمیتونه ورود پیدا کنه خوشبختانه این کارو منخصصین به دست گرفتن و افراد معمولی و با فکر بسته مثل جنابعالی و امثال شما بهش وارد نشدن و با تنها سه سال کار روی این صنعت حالا میبینید که حرفهایی برای مطرح کردن در کل دنیا داریم..
اما درست برعکسش طراحی صفحات وب در ایران: چون مثل زنی شده که چندین شوهر پیدا کرده، متاسفانه داره درجا میزنه و علی رغم اینکه دنیا با سرعت زیادی در این حوزه پیشرفت میکنه، ولی هنوز مشاغل ما از داشتن یک صفحه وب ساده عاجز هستن و بسیاری از سایتهای دولتی روی بستر سرویس دهنده های وبلاگی کشور مثل بلاگفا و میهن بلاگ به مردم ارائه میشن.. این در حالیه که بایست جایگاه کشور پر از استعداد ایران در این حوزه فراتر از اینها میبود علی رغم یک دهه ای که از فراگیر شدن این امکان در جامعه میگذره
بهتر شما و افرادی مثل شما ، نگاهی فهیمانه به این مسائل داشته باشید و از ارائه نظرات غیر عالمانه و غیرتخصصی پرهیز کنید که در غیراینصورت ناخواسته تیشه به ریشه ی پیشرفت علمی کشور میزنید و خودتون هم باخبر نیستید

و مطلب آخر اینکه: میدونستید طراحان سایت گرسنه و فقیر و بدبخت قیمتهای پایین تر از قیمت تعیین شده رو برای طراحی سایتشون ارائه

میدن؟ اگر سابقه ی خانوادگی این افراد رو بررسی کنید میبینید این افراد همیشه در جامعه توسری خور بودن و خواهند بود و همیشه در پایین

ترین جایگاه ها قرار دارن علی رغم اینکه خداوند استعداد و توانایی بالایی رو بهشون داده.. آیا میدونستید این افراد برای خارج شدن از فشار روحی شدیدی
که متحمل میشن ، از عبارتهایی مثل علاقه در کار، برای رضای خدا، دلم سوخته به حالشون استفاده میکنن!!!؟
این افراد با کج فهمی و بدرفتاری حرفه ای شون ضربه ی بزرگی به پیکر جامعه میزنن و مردم رو در بی سوادی و عقب ماندگی نگه میدارن و از تخصصی شدن کارها
جلوگیری کرده و ناخواسته چوبی هستن لای چرخ پیشرفت علمی کشور و هموطنانشون و اینها انگلهای جامعه محسوب میشن
امیدوارم با دقت زندگی کنید و تلاش کنید کاستی های خودتون رو بهبود ببخشید و خلاء یی که در زندگیتون وارد شده رو با عبارتهای دلخوش کنک پر نکنید
تلاش تلاش تلاش! برای رفع همه ی ایرادها و تکمیل شدن

آفرین ! دقیقا داری حرف های دل من را میزنی ! بحث اصلی من هم همین بود که بدون تخصص و محض رضای خدا و جهت پر کردن یک رزومه دست به کاری نزنید که رضای خدا تو خراب کردن بازار نیست .
بعضی دوستان فکر کردن من از سر حسادت یا نمیدونم بیکار بودن این حرفها را زدم و متذکر شدم که من شاغل هستم و اگر تمام 70 میلیون (و در آینده 150 میلیون :لبخند:) ایرانی هم برنامه نویس بشه 1 ریال از حقوق من کم نمیشه !
ولی یکم فکر کنید هدفتون چیه ؟ میخواهید چیکاره باشید ؟

SlowCode
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 11:33 صبح
بسیاری از سایتهای دولتی روی بستر سرویس دهنده های وبلاگی کشور مثل بلاگفا و میهن بلاگ به مردم ارائه میشن
:متفکر::گیج:

arash691
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 12:11 عصر
حداقل وقتی قیمت پایین کار میکنین بگین همه ماژول ها کپی بوده و سایت شما از فناوری کپی و پیست برخوردار هستش .

فکر نمیکنم بازار کار تخصصی کامپیوتر ساختن سایت اونم تو این سطح غیر حرفه ای باشه ... بهتره سطح تخصص خودمون رو تا این حد پایین نیاریم . و لزومی هم نداره نگران افرادی باشیم که تخصص اونا کامپیوتر نیست ولی دارن تو این حوزه فعالیت میکنن چون اگه خیلی حرفه ای باشن میتونن کارو رو از دست یه متخصص دیگه بگیرن اصلا" فرض کن که گرفتن دو حالت بیشتر نداره اون کاری که توئه متخصص تو گرفتنش از یه ادم دیگه باختی باید خیلی داغون بوده باشه یا اینکه کارفرما ادم نادونی هستش که فقط قیمت براش مهمه نه سواد و تخصص پیمانکار

سوداگر
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 15:23 عصر
مشکل اینجاست یه عده آدم که شغلشون (و نه رشته دانشگاهیشون) یه چیز دیگه است و خیالشون از بابت مخارج زندگی راحته و وقت اضافه اش رو برنامه نویسی میکنه و قیمت ارزون میده. اینها بازار رو خراب میکنن مثل یه عمده فروش که کارش عمده فروشیه ولی خرده فروشی هم انجام میده و ارزونتر از مغازه ها میفروشه و بازار همه رو کساد میکنه ولی نه اینکه مغازه ها فروشی نداشته باشن ولی مجبور میشن قیمت رو بیارن پایین که هزینه رفت و آمد مردم تا اون عمده فروش بیشتر از خرید از مغازه نزدیک تر بشه.
متهم ردیف دوم هم اونهایی هستند که وقتی کار آماده دارند دیگه خیال میکنن باید قیمت رو خیلی کمتر بدهند چون برنامه رو آماده داشته. به نظرم اینم اشتباهه چون مشتری که خبر نداره شما قبلاً همچین پروژه ای رو تحویل دادین.

برنامه نویسی ویژوال هم اولش اینجوری بود اون موقع که تازه دلفی و ویژوال بیسیک 6، باب شده بود
البته اون بازی ها هم باگ های خودشون رو داشتن مثلا سمت ابر شلیک میکردید یارو می مرد یا قطب نما اصلا کار نمیکرد و تزیینی بود و ... هم کار متخصصین بود!

viiictor
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 15:33 عصر
واقعا کسی نیست که تاپیک های از موضوع خارج شده رو ببنده ؟

نیلوفر66
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 20:03 عصر
جدا از همه حرفها
بستگی به طرف مقابلت داره
کسایی رو میشناسم که یک قالب دارن برای همه ازهمون استفاده میکنن تنها رنگ و چیدمان رو تغییر میدن و دو سه میلیون میگیرن...اگه کاری بهتر از اون رو باقیمت کمتر بهشون بگید فکرمیکنن شماهیچکارنکردید و کارباقیمت بالاتر رو قبول دارن...پس به طرف مقابلت نگاه کن و بدون با سایت ساز میزنن و هزینه هاست ودامین یک تومن میگیرن...الان خودم یه سایت دارم میزنم ازم خواستن کدهارونشونشون بدم و توضیح بدم که یه موقع با سایت ساز و کپی نباشه و واقعا پول کد داده باشن...که ادم رو بیزار میکنن از کارش

Golsha
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 20:50 عصر
ببخشید این حرفو میزنم ولی اگه سایتای دولتی از سیستمهای وبلاگ دهی استفاده میکنن ، اگه انقدر تو پیشرفت صفحات وب دچار رکود شدیم ، واسه اینه که همش از یه دید نگاه میکنیم و اونم اینه که فکر میکنیم پوله که به کار ارزش میده ، یه فیلسوف غربی میگه من اگه هزار دلار داشته باشم و بخوام باهاش کار کنم 999 دلارش رو خرج تبلیغات میکنم و یه دلارشو میذارم واسه کار ، طراحای وب انقدر قیمت بالا کار میکنن ( نسبت به اوضاع جامعه منظورمه ) که کسی نزدیکشونم نمیشه ، ما میخوایم راه صد ساله رو یه شبه بریم ، اگه از قیمت های پایین شروع کنیم مردم جذب طراحی وب میشن ... البته نه انقدر پایین که تفریط بشه ، هرچیز به اندازه . اگه از این دید به کارنگاه کنیم تو دراز مدت میشه درآمدزیادی داشت ضمن اینکه مردم کم کم به سمت استفاده از سایت رو میارن و از رکود در میاد ..

mahdiyaran
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 22:09 عصر
من یه چیزایی نوشتم شوخی یا جدی در مورد فهم و شعور کاری مابین دو طرف در طراحی وب .. طوری هم نبود اما حذفش کردم 1% هم بحث نکنم فعلا.
اما بهتون میگم طراح مادام العمر نمیتونه طراح باشه بعد یه مدت باید مدیر باشه یا مشاور.
اگه این از ابتدا راه اصلی شما نیست پس لازم نیست به صورت موازی جوانی و فرصت ها و سلامتی و اعصابتون رو پاش بزارید.
تازه کارا یا خرابکارا یا کپی کارا یا به خصوص کسانی که نان آور خانواده نیستن کسانین که بازار رو یا با بی تجربه بودن یا با دستمزدها و حقوقهای ناچیز خراب میکنن.
تو ایران از یه نفر انتظار همه تخصص ها رو دارن میخوان سایتشون با همه تکنولوژی های روز باشه ولی تا درصدی از دستمزد واقعی رو میشنون میبینن که از 20 هزار تومنی که در نظر گرفته بودن بیشتر میشه!
در عوض اگه آشنا داشته باشی یا زرنگی یا زد و بند و این حرفا یا اینکه واقعا کار درست باشی و معروف و مدرکم باشه مشتری های پول خرج کن حقیقی یا حقوقی هم هستن اونوقت برای بعضی ها یه سایت ساده میزنن 20 میلیون میگیرن و بعضی ها هم پوستت رو میکنن با پول پرش میکنن.
یه شرکت بزنید چند نیروی متخصص جویای کار استخدام کنید و فقط به بازاریابیتون بپردازید یا همون دلالی!
کاری ندارم من یا شما چه طور هستیم ولی با دوستانی که صحبت کردم گفتن برنامه نویسی یه موقع با عشق و علاقه و امید شروع میشه و الی آخر...
یه نصاب بی سواد اینترنت هم بهانه اینجا ایران بودن رو میاره برای توجیه مشکلات..
کاری به 30یا100 ندارم ولی نمیدونم چرا مردم اینطور بار اومدن!!!!

masiha68
جمعه 29 فروردین 1393, 20:38 عصر
الان طرف صحبت شما کیه !!!! این ادم پوسیده فکر و عقب افتاده ی ذهنی کیه ؟؟
:متعجب:
اقای ali abedian
اگه خطابتون منم که اسم ذکر کنین تا جوابتون رو بدم وگرنه وقتم رو هدر ندم
این تایپیک هم فک کنم بسته بشه بهتره چون بی نتیجه ست ...
** اون دوست زرنگی هم که میرن روی نمونه کار و پسورد رو تغییر میدن باید عرض کنم شما زرنگی منتها ما رو دست کم گرفتی

arta.nasiri
جمعه 29 فروردین 1393, 21:47 عصر
سلام

به نظر بنده اینجور سایت های پیش پا افتاده اصلا ارزش وقت گذاشتنو و برنامه نویسی ندارن! کلا سیستم هایی شبیه جوملا، وردپرس و امثال اینا واسه این کار ساخته شده اند. پس یه دست مزدی ازشون بگیر و کارشونو راه بنداز. اینجوری آبروی حرفه ی ما هم حفظ میشه و مبلغ کمی که میگیرین به خاطر راه اندازی یه سیستم آمادس!