PDA

View Full Version : سوال: تولید شناسه قبض و شناسه پرداخت!

alibilgats
یک شنبه 24 فروردین 1393, 12:53 عصر
سلام به همه دوستان عزیز
راستش ما توی شرکت روی یه نرم افزار کار میکنیم که باید امکان صدور قبض داشته باشه!
همه کاراش تکمیله تقریبا. فقط مونده شناسه قبض و شناسه پرداخت که باید روی قبض بخوره
من اطلاعات دقیقی راجع به این بحث ندارم. تاپیکای قبلی رو هم سرچ زدم ولی همشون نحوه خوندن شناسه قبض و پرداخت رو گفتن!
هیچکدوم نحوه تولید شناسه رو نگفتن!
ممنون میشم اگه دوستان کمکم کنید.
اگه کدی در این زمینه داشته باشید که عالی میشه. آخه خیلی فرصت ندارم.
ممنون

us1234
یک شنبه 24 فروردین 1393, 14:04 عصر
شناسه پرداخت را میدونم که همون مبلغ قبض است که با فرمت خاصی نمایش داده شده ولی شناسه قبض باید در سیستم شبا پیشوند هاش تعریف شده باشه که مثلا اگه به فرض اولین رقم سمت چپ 1 بود مربوط به تلفن میشه و ...

salehsam
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:04 عصر
سلام
من یه زمانی درگیر نوشتن سورسش بودم
تا نیمه هاش درست کردم
ولی از بس سرم شلوغ بود نتونستم تمومش کنم
کل فرآیند رو میتونی از این وبلاگ (http://nokhostbank.blogfa.com/cat-14.aspx) یاد بگیری!
منم اگه سورس نیمه تمومم رو پیدا کردم میگذارم اینجا!

alibilgats
یک شنبه 24 فروردین 1393, 20:06 عصر
ممنون دوستای خوبم
نکاتی که خودم درمورد این بحث متوجه شدم اینه که شناسه قبض و شناسه پرداخت با پارامترهای خاص مثل شماره پرونده و مبلغ و با الگوریتم مشخصی ترکیب میشن!
یه سری نکات ریز هم داره که من بیشتر دنبال این نکات ریز هستم.
این وبلاگم که دوست خوبمون زحمت کشیدن و معرفی کردن من قبلا دیدم.
روی قبضای مختلف تلفن و برق و آب که بررسی انجام دادم یه سری موارد دیدم که منو دچار سردرگمی کرده!
مثلا توی قبض برق و آب داخل شناسه قبض یه عدد تک رقمی استفاده شده که معلوم نیست از کجا اومده! توی الگوریتم هم اشاره ای بهش نشده!
درحالی که توی قبض تلفن این عدد اصلا وجود نداره!
یا اینکه یه جایی نوشته شناسه قبض بین 6 تا 12 رقمه ولی یه جای دیگه نوشته بین 8 تا 18 رقم!
ایشالا اگه جواب این نکارت رو پیدا کنم سریع میتونم مشکلم رو حل کنم

salehsam
دوشنبه 25 فروردین 1393, 07:47 صبح
من تا جایی که نوشته بودم مشکلی نداشت و خئب کار میکرد
شما چند نمونه رو بگذار ببینم سر در میارم یا نه!

Silverboy
پنج شنبه 25 شهریور 1395, 20:14 عصر
سلام
من امروز دنبال یه کلاسی بودم که بتونم سریع باهاش شناسه قبض و پرداخت تولید کنم
متاسفانه چیزی رو که میخواستم پیدا نکردم برای همین یه دو ساعتی وقت گذاشتم و این کلاس رو نوشتم

dll ، پروژه نمونه و فایل مستندات ضمیمه شده

juza66
جمعه 26 شهریور 1395, 01:27 صبح
سلام

بحث جالبیه فقط چندسوال؟؟؟

- ایا تولید شناسه قبض و شناسه پرداخت خود رو میخواهید تولید کنید و در اختیار بانک بذارید و بگید فلان شناسه قبض و فلان شناسه پرداخت هااا رو بخون و مبلغ بریز به فلان حساب و بعدش خروجی بده ما اونایی که پرداخت نکردن اعلام کنیم.

یا

شناسه ها رو واس خودتون ایجاد میکنید بعد یک سایت واسش میسازید طرف بره تویی سایتتون شناسه ها رو بزنه و مبلغ رو اتوماتیک سیستم بیاره و بره واس پرداخت؟؟؟

اگر مورد اوله من اطلاع ندارم و پیشنهاد میدم از سیستم انفورماتیک سایت پیگیری کنید حتمن کمک تون خواهند کرد

اگر هم واس سایت خودتونه یک الگوریتم پیشنهادی ایجاد کن و برعکس کن تویی سایت و از دیتابیس مبلغ رو بگیر.

juza66
جمعه 26 شهریور 1395, 01:36 صبح
ای داد اصلا تاریخ تایپیک رو ندیدم :قهقهه:

joker
جمعه 26 شهریور 1395, 11:30 صبح
مستندات طرح هماهنگ پرداخت قبوض - کمسیون انفورماتیک بانکها را ضمیمه میکنم
ایشالا که ابهامی در نحوه تولید شناسه قبوض پیش نیاد برای دوستان

http://uplod.ir/q80vvft7rgdb/Dastoorolamale_pardakhte_ghobooz.zip.htm