PDA

View Full Version : سوال: کار با webmatrix

zahra_mt
یک شنبه 24 فروردین 1393, 15:56 عصر
سلام
من نرم افزار وب متریکس رو از سایت ماکروسافت دانلود و نصب کردم
ساده ترین برنامه هم که می نویسم این ارور رو میده :
HTTP Error 403.14 - Forbidden
چیکار کنم؟
ضمنا من تیک iis رو توی control panel هم زدم اما بازم نشد

ممنونم

leakyscauldron
یک شنبه 24 فروردین 1393, 22:00 عصر
مشکل از IIS نیست. اگه از template gallery برای شروع پروژه استفاده نشه معمولا این مشکل به وجود میاد که دلایل مختلفی داره. تو این لینک(http://mikepope.com/blog/DisplayBlog.aspx?permalink=2215) مهماشو گفته.
واسه شروع وقتی webmatrix رو اجرا کردی از قسمت new گزینه sites from template gallery و بعدش هم empty site رو انتخاب کن. وقتی load شد، یه فایل با اسم Default.cshtml هست.بازش کن و قسمت html اون رو یه چیزی توش بنویس، بعد run کن ببین بازم مشکلی هست یا نه.

zahra_mt
دوشنبه 25 فروردین 1393, 11:44 صبح
ممنونم از راهنماییتون
این کارو کردم run شد مشکلی نداشت
اما در واقع empty نیست
این فایل ها که اینجاس چیا هستن؟
چه تاثیری دارن؟

leakyscauldron
دوشنبه 25 فروردین 1393, 15:09 عصر
این empty رو نمی دونم واسه چی به webmatrix اضافه کردن. اگه یکی اونقد حرفه ای باشه که همه ی کارای یه سایتو از صفر خودش انجام بده که اصلا نمی اومد سراغ webmatrix!نا سلامتی فریم ورکه واسه خودش! در هر صورت کار با webmatrix هم شبیه بقیه ی فریم ورک هاست. بایستی کتابخونه ها و چیزای دیگه رو به پروژه اضافه کرد. همه فایلا رو نمی دونم ولی بیشترشون مربوط به razor میشه(کتابخونه هاشن) و دیتابیس(sql server compact). مثل C# که رفرنس های کتابخونه ها به پروژه اضافه میشن. حالا این بنده خدا ها اومدن همشو انجام دادن و کتابخونه ها رو خودشون اضافه کردن. بعدا که بخوای با c# کلاسای خودت رو بنویسی و به پروژت اضافه کنی با این پوشه ها و فایلای داخلش بیشتر آشنا میشی.
در کل واسه یاد گرفتن webmatrix از کتاب Beginning_ASP_NET_Web_Pages_with_WebMatrix استفاده کن. تقریبا تنها و بهترین کتاب واسه این کاره(زیادی هم حوبه).