PDA

View Full Version : تست اتصال به اسکیوال سرور راه دور

rahro
یک شنبه 24 فروردین 1393, 17:39 عصر
دوستان سلام
بهترین روش را جهت تست اتصال به سرور پایگاه اسکیوال سرور راه دور چیه ، مثال: فرض کنید یه کلاینت میخواد کانکت بشه به سرور راه دور من میخوام قبل از برقراری ارتباط از اتصال آن مطمئن بشم در ضمن دوستان نمونه های زیادی دیدم که اینکارو کردن با indy و یا soket programing خود ویندوز ، اما من دنبال مطمئن ترین راهم .
پس در نظر بگیرید بنده تست ارتباط رو با اسکیوال سرور راه دور میخوام از بکار بردن دستورات اسکیوال نیز جهت سربار و پکت اضافه نیز اجتناب کنید ... با تشکر از پاسخ دهندگان عزیز

Mask
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:11 عصر
طبق توصیه بزرگان این زمینه ، به هیچ عنوان در هیچ برنامه ای به صورت مستقیم به پایگاه داده متصل نشوید.
بلکه از وبسرویس میانجی استفاده کنید.

rahro
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:38 عصر
طبق توصیه بزرگان این زمینه ، به هیچ عنوان در هیچ برنامه ای به صورت مستقیم به پایگاه داده متصل نشوید.
بلکه از وبسرویس میانجی استفاده کنید.
جناب گلد خواهمنداست منظورتان را واضح تر برسانید تا مقصود را بهتر درک کنم از چه وب سرویسی و به چه شکل جهت ارتباط استفاده کنم ؟

Mask
یک شنبه 24 فروردین 1393, 18:44 عصر
فکر نمیکنم جواب نامفهوم بوده باشه. اما بیشتر توضیح میدم.
شما بر روی سرور اصلیتون باید یک وبسرویس طراحی و run کنید. از سمت برنامه به وبسرویس متصل شده و از وبسرویس بخواهید که عملیات مورد نیازتون رو براتون انجام بدهد و خروجی رو برای شما ارسال میکند.
در آموزش های آقا شاهین میتونید طرز ساختن وب سرویس و استفاده از اون رو ببینید.
موفق باشید.

rahro
یک شنبه 24 فروردین 1393, 19:39 عصر
فکر نمیکنم جواب نامفهوم بوده باشه. اما بیشتر توضیح میدم.
شما بر روی سرور اصلیتون باید یک وبسرویس طراحی و run کنید. از سمت برنامه به وبسرویس متصل شده و از وبسرویس بخواهید که عملیات مورد نیازتون رو براتون انجام بدهد و خروجی رو برای شما ارسال میکند.
در آموزش های آقا شاهین میتونید طرز ساختن وب سرویس و استفاده از اون رو ببینید.
موفق باشید.

جناب گلد عذر میخوام اما تا جای بنده اطلاع دارم استفاده از وب سرویس زمانی نیاز میشه که ما بخوایم چنذ سرور رو به هم ارتباط بدیم نه یک سرور و چندین کلاینت اگ امکان داره توضیحی بدید با تشکر

Mask
دوشنبه 25 فروردین 1393, 16:28 عصر
جناب گلد عذر میخوام اما تا جای بنده اطلاع دارم استفاده از وب سرویس زمانی نیاز میشه که ما بخوایم چنذ سرور رو به هم ارتباط بدیم نه یک سرور و چندین کلاینت اگ امکان داره توضیحی بدید با تشکر
نه دوست عزیز. وب سرویس محدود به این کار نیست.
از وبسرویس برای همه کاری میشه استفاده کرد.
حسنی که وب سرویس نسبت به استفاده از Indy یا سوکت داره ، اینه که از ارتباط http استفاده میکنه و باعث میشه که کار برنامه نویس راحتتر بشه و اینکه مجبور نباشید کانکشن استرینگ رو در کلاینت ست کنید که باعث لو رفتنش بشه.

rahro
دوشنبه 25 فروردین 1393, 18:47 عصر
نه دوست عزیز. وب سرویس محدود به این کار نیست.
از وبسرویس برای همه کاری میشه استفاده کرد.
حسنی که وب سرویس نسبت به استفاده از Indy یا سوکت داره ، اینه که از ارتباط http استفاده میکنه و باعث میشه که کار برنامه نویس راحتتر بشه و اینکه مجبور نباشید کانکشن استرینگ رو در کلاینت ست کنید که باعث لو رفتنش بشه.
جناب گلد فکر میکنم بهتر باشه در رابطه با ساختار پروژه ام توضیحی بدم در این میان راهنمایی شما خالی از لطف نیست
بنده پروژه بزرگ حسابداری را دارم کار میکنم که کاربران آن تعدادشان ممکنه به 200 نفر برسه البته در سراسر کشور ، بنده از کامپوننت SDAC جهت ارتباط با اسکیوال سرور استفاده کردم و اینکه روش TCP رو تست کردم سرعت بالای داشته اما اینکه از یک وب سرویس جهت ارتباط فی ما بین استفاده کنم و به گفته شما :{{طبق توصیه بزرگان این زمینه ، به هیچ عنوان در هیچ برنامه ای به صورت مستقیم به پایگاه داده متصل نشوید.
بلکه از وبسرویس میانجی استفاده کنید.}}
حال پیشنهاد شما چیست ممنون میشم؟

Mask
دوشنبه 25 فروردین 1393, 20:02 عصر
اگه ممکنه در مورد وضعیت سرور و کلاینتها توضیح بدید.
سرور بر روی اینترنت هست یا اینترانت؟
برنامه های کلاینت مستقیم به Sql نصب شده بر روی سرور متصل میشوند؟ یعنی کانکشن استرینگ بر روی کلاینت ست شده؟
و...

rahro
سه شنبه 26 فروردین 1393, 18:00 عصر
اگه ممکنه در مورد وضعیت سرور و کلاینتها توضیح بدید.
سرور بر روی اینترنت هست یا اینترانت؟
برنامه های کلاینت مستقیم به Sql نصب شده بر روی سرور متصل میشوند؟ یعنی کانکشن استرینگ بر روی کلاینت ست شده؟
و...

بستر ارتباط با توجه به خواسته کاربر یا اینترنت و یا اینترانت خواهد بود اینکه بگم کدومه هر دوشه
کانکشن استرینگ هم بر روی کلایت ست شده

Valadi
سه شنبه 26 فروردین 1393, 18:56 عصر
شما بهتر ه در هر صورت (پرو‍ژه كوچك و بزرگ از راه دور ) از وب سرويس استفاده كنيد چرا كه اتصال از راه مستقيم خيلي خطرناكه البته اين هم داراي هزينه است و مي توانيد از vps استفاده كنيد
براي نمونه مي گم (اون فقط بخاطر امضات)
sqlserver از پورت 1433 اتصال مي شه و از اين پورت ميشه به سيستم حمله كرد و هزار يك كار كرد با كمترين زمان ممكن

يكي از دوستان يك فيلم آموزشي به زبان تايلندي در مورد ساخت وب سرويس و ... ارسال كرده بود اگر پيدا كردم اطلاع مي دم