PDA

View Full Version : سوال: چطوری با پیکچر باکس، آدرس یک عکس را پیدا کنم؟؟؟

dev iman
یک شنبه 24 فروردین 1393, 21:17 عصر
سلام
من چه طوری می تونم با پیکچر باکس آدرس یک عکس رو پیدا کنم که با اون آدرس بتوونم عکس رو در جای دیگری نمایش بدم
برای مثال:
اگر من با انتخاب یک عکس در پیکچر باکس آدرسش رو در بیارم، می تونم اون رو در فایل پروژه ذخیره کنم و در زمانی که صداش زدم، در یک فرم دیگر با همون آدرس، عکس رو نمایش بده.
ممون میشم اگه جواب بدین.
فردا باید پروژم رو تحویل بدم و اگه اینو نزنم ناقص میشه و نمی تونم که نمره ی کامل رو بگیرم.
اگه راه بهتری می دونید، خواهش می کنم بگید

gilsoft
یک شنبه 24 فروردین 1393, 22:39 عصر
سلام
من چه طوری می تونم با پیکچر باکس آدرس یک عکس رو پیدا کنم که با اون آدرس بتوونم عکس رو در جای دیگری نمایش بدم
برای مثال:
اگر من با انتخاب یک عکس در پیکچر باکس آدرسش رو در بیارم، می تونم اون رو در فایل پروژه ذخیره کنم و در زمانی که صداش زدم، در یک فرم دیگر با همون آدرس، عکس رو نمایش بده.
ممون میشم اگه جواب بدین.
فردا باید پروژم رو تحویل بدم و اگه اینو نزنم ناقص میشه و نمی تونم که نمره ی کامل رو بگیرم.
اگه راه بهتری می دونید، خواهش می کنم بگید

سلام دوست عزیز

ببین این کد بدردت میخوره ؟ :

Dim ToolTipText As String = ""
With PictureBox1
ToolTipText = "FileName : " + OpenFileDialog1.FileName.ToString + vbCrLf
ToolTipText &= "WxH : " + .Image.Width.ToString + "x" + .Image.Height.ToString + " Pixel" + vbCrLf
ToolTipText &= "Current Size : " + .PreferredSize.ToString + " Pixel" + vbCrLf
ToolTipText &= "Resolution : " + .Image.VerticalResolution.ToString + " dpi" + vbCrLf
ToolTipText &= "File Size : " + (InfoFile.Length / 1024).ToString("N") + " KB" + vbCrLf
ToolTipText &= .Image.PixelFormat.ToString '+ " | " + .Size.ToString + " ..."
End With
ToolTip1.SetToolTip(PictureBox1, ToolTipText)

موفق باشید ...

behrooz69
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 04:07 صبح
دوست من ممنون از جوابت ولی این کد فکر کنم واسه نمایش عکس توی تولتیپ باشه نه ؟؟

ایشون حرفشون چیز دیگست . میخواد ادرس عکسو بگیره و تویه یه رشته توی Setting ذخیره کنه و کارش راحتر شه واسه فراخوانیش.

دوست من چیزی که شما میخوای فکر کنم اینه :

TextBox1.Text = Picturebox1.Image.ToString()

با این کار ادرس عکس شما توی یه تکس باکس ذخیره میشه و شما میتونی هرکاری حالا دوست داری با این ادرس انجام بدی.