PDA

View Full Version : کار با ویژوال استودیو 2005 به صورت تیمی

hrmprog
سه شنبه 12 اردیبهشت 1385, 17:31 عصر
سلام
من این تاپیک را توی سطح بالای این تالار نیز تعریف کردم ولی چون دیدم دوستان عنایت کمتری به آن سطح دارند در این تالار نیز آنرا مطرح می کنم :
شاید این گفتگو برای دوستانی که به صورت انفرادی پروژه انجام می دهند کارایی لازم را نداشته باشد ولی دوستانی که به صورت تیمی کار می کنند به اهمیت این موضوع واقف هستند
سوالم را به این صورت مطرح می کنم :
1 - آیا امکان توسعه محصول به صورت تیمی در این نرم افزار وجود دارد ؟ منظورم این است که پروژه تقسیم بندی شود و هر برنامه نویس وظیفه خودش را انجام دهد
2 - در صورتیکه پاسخ سوال بالا مثبت است امکانات نرم افزاری و سخت افزاری لازم برای این کار چیست ؟ مثلا از چه ویرایش این نرم افزار باید استفاده کرد و ...
3 - آیا کسی تجربه عملی موفق در این زمینه دارد ؟
4 - مراحل شروع یک پروژه با این سبک به چه صورت است ؟
با تشکر:چشمک:

manager
سه شنبه 12 اردیبهشت 1385, 21:13 عصر
1- اصلا این محیط در بیشتر موارد به همین صورت استفاده می شه.
2- فقط IDE ویژال استادیو و حدی سخت افزار که بتونه اون رو Run کنه و امکانات شبکه.
3- بله من دارم.
4- بستگی به تقسیم وظایف مدیر پروژه داره. مثلا من چون خودم مدیر پروژه هستم و قسمتی هم از کارهای کدنویسی غیر معمول رو انجام می دم, به بچه های Designer خط می دادم و از شون می خواستم که فرم های صفحات رو طراحی کنن بعد خودم روی CodeBehind همون صفحات کار می کردم. جالبه اگر یکی دیگه در حال اجرای اون صفحه و یا ویرایش اون باشه پنجره Design برای شما Lock می شه و به همین ترتیب الی آخر..
معمولا تو شبکه ما یه Domain را می انداختیم و SqlServer رو روش Run می کردیم تا همه بتونن ازش استفاده کنن.

hrmprog
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1385, 07:54 صبح
سلام
از جواب دوست گرامی ممنون
ممکن است بفرمائید که از چه ویرایش باید استفاده کرد من نسخه پروفشنال را دارم در شبکه فعلی ما یک دومین داریم که دیتابیس روش نصب است ولی ویژوال استادیو را روی کلاینت ها نصب کردم و برای طراحی سیستم هم تا اینجا از محیط طراحی و نمودار کلاس های خود سیستم استفاده نکردیم من باید ویژوال استادیو را روی سرور هم نصب کنم یا باید پروژه را برای همه روی سرور به اشتراک بگذارم
در ضمن اگر ممکن است مرجع یا مقاله ای که توضیحات کافی در این زمینه داده باشد به من معرفی کنید !

hrmprog
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 11:59 صبح
کسی مطلبی در این باره ندارد ؟

manager
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 16:03 عصر
کار زیاد مشکلی نیست ..شما برای هر کلاینت یه نسخه VS2005 (که نسخه Enterprise بهتره) و دیتابیس هم که جاش مشخصه فقط می مونه پروژه که تو Server قرار می گیره وShare می شه ( Backup یادتون نره never )

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 16:13 عصر
در مورد با آقای مطهر . مشورت کنید می دونم توی این زمینه حسابی کار کرده البته اگه دوست داشته باشن جواب بدن