PDA

View Full Version : چگونگی پشتیبان گیری از اطلاعات وابسته به سریال نرم افزار

mehrdad.ghorbaniyan
دوشنبه 25 فروردین 1393, 15:01 عصر
سلام دوستان.من میخوام وقتی از دیتابیس پشتیبان گرفتم وابسته به سریال نرم افزار باشه و اگه کسی اون پشتیبان رو دزدید نتونه روی نرم افزار خودش بازیابی کنه. من خودم پیشنهادم اینه که وقتی از دیتابیس پشتیبان ایجاد شد توی برنامم بازش کنم و اولش یا آخرش سریال نرم افزارو بنویسم. مشکلم اینه ک وقتی من سریالو مینویسم و دوباره اونو فایلو مینویسم.تمام حروف فارسی علامت سوال میشه.چرا ؟
با Stream read میخونم و با stream write مینویسم
اگه راهی دیگه در مورد پشتیبان گیری وابسته به سریال نرم افزار دارید بگید.ممنون میشم

behzadkhan
دوشنبه 25 فروردین 1393, 15:32 عصر
با سلام

آیا رمز عبوری که با استفاده از SQL Server روی پایگاه قرار می گیرد و برای دسترسی به پایگاه باید آن رمز را داشت. کار شما را انجام نمی دهد؟

با تشکر

mehrdad.ghorbaniyan
دوشنبه 25 فروردین 1393, 15:48 عصر
با سلام

آیا رمز عبوری که با استفاده از SQL Server روی پایگاه قرار می گیرد و برای دسترسی به پایگاه باید آن رمز را داشت. کار شما را انجام نمی دهد؟

با تشکر

من از چند نفر پرسیدم گفتند نمیشه رمز گذاشت و اگرم بشه امنیت خوبی نداره.حالا شما میشه توضیح بدید به چه شکلیه ؟

us1234
دوشنبه 25 فروردین 1393, 20:49 عصر
با سلام

با تشکر
اون رمز مربوط به یوزر SQL Server است ولی در دیتابیس های مثل اکسس و یا Sqlite رمز مربوط به خود دیتابیس میشه.

سلام دوستان.من میخوام وقتی از دیتابیس پشتیبان گرفتم وابسته به سریال نرم افزار باشه و اگه کسی اون پشتیبان رو دزدید نتونه روی نرم افزار خودش بازیابی کنه. من خودم پیشنهادم اینه که وقتی از دیتابیس پشتیبان ایجاد شد توی برنامم بازش کنم و اولش یا آخرش سریال نرم افزارو بنویسم. مشکلم اینه ک وقتی من سریالو مینویسم و دوباره اونو فایلو مینویسم.تمام حروف فارسی علامت سوال میشه.چرا ؟
با Stream read میخونم و با stream write مینویسم
اگه راهی دیگه در مورد پشتیبان گیری وابسته به سریال نرم افزار دارید بگید.ممنون میشم

به نظر میتونید یکسری اطلاعات حیاتی را با یک روش کدینگ 2 طرفه کد کنید که کلید کدینگ را یک بخش از سریال نرم افزار قرار بدید . وقتی میخواهید استفاده کنید دیکد کنید و موقع سیو هم کدش کنید و در دی بی ذخیره کنید . اینجور تا سریال نباشه نمیشه از دی بی در نرم افزار استفاده کرد.

mehrdad.ghorbaniyan
سه شنبه 26 فروردین 1393, 20:15 عصر
به نظر میتونید یکسری اطلاعات حیاتی را با یک روش کدینگ 2 طرفه کد کنید که کلید کدینگ را یک بخش از سریال نرم افزار قرار بدید . وقتی میخواهید استفاده کنید دیکد کنید و موقع سیو هم کدش کنید و در دی بی ذخیره کنید . اینجور تا سریال نباشه نمیشه از دی بی در نرم افزار استفاده کرد.
با چه روشی کدینگ کنم ؟

us1234
سه شنبه 26 فروردین 1393, 23:49 عصر
با چه روشی کدینگ کنم ؟

در این لینک چندین روش کدینگ 2 طرفه پیدا میکنی :

http://stackoverflow.com/questions/165808/simple-two-way-encryption-for-c-sharp