PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به صفحات از طریق لاگین

sepehrforough
سه شنبه 26 فروردین 1393, 07:42 صبح
سلام ، من میخوام یک کاربر از طریق لایگن به صفحاتم دسترسی داشته باش ، و طبق نقشی که از ممبر شیپ رول داره ، بتونه تو صفحات مدیریتی فعالیت کنه،مثلا اگر یوزری نقش مدیریت محتوا داره ، بتونه تو صفحه مدیریت محتوا فعالیت کنه ، ولی مثلا بازم یک سری کار مثلا ویرایش ، حذف ، نمایش ، ...هم واسه بعضی کاربرا فعال باشه ، کسی هست یه راهنمایی بهم کنه ، من واقعا به کمک احتیاج دارم

sepehrforough
سه شنبه 26 فروردین 1393, 09:28 صبح
خواهشا یکی راهنماییم کنه

sepehrforough
سه شنبه 26 فروردین 1393, 09:58 صبح
خواهشا راهنماییم کنید
ببینید من 4 تا جدول درست کردم به اسامی: page, action,pageAction,UserPage Action

که page: آیدی و عنوان داره

Action:آیدی و نوع عمل داره ، مثل حذف ، ویرایش ، ...

pageAction : که pageId , ActionId داره

userPageAction : هم که userId , pageActionId داره

حالا من میخوام با توجه به رول های ممبر شیپ که تو صفحه ی پیج ذخیره میشن مثلا ، مثل مدیریت محتوا ، مدیریت اعضا ، حالا وقتی یه نفر لاگین کرد ، مثلا اگر مدیر اعضا هست ، از کلید های حذف و اضافه و ویرایش ... چند تاش واسش فعال باشه ، یعنی وقتی کاربر لاگین کرد ، اول اینکه تشخیص بده که آیا کاربر اجازه دسترسی به پیج رو داره ، بعدش بیاد بگه مثلا حالا که مدیریت اعضا رو داره ، کدوم کلید ها واسش فعال هست ، میشه راهنماییم کنید ، خواهش میکنم

sepehrforough
سه شنبه 26 فروردین 1393, 12:18 عصر
کسی نمیدونه چی کار کنم؟

download69
سه شنبه 26 فروردین 1393, 12:55 عصر
یه جدول بزار واسه نوع کاربری مثل ادمین، کاربر معمولی و ... از این جور عناوین
بعد داخل جدول کاربرانت به هرکدوم آی دی یکی از این عناوین رو بده مثلا برای کاربر 10 آیدی 1 جدول عناوین که مثلا کاربر معمولی است رو بده
که بر اساس این آی دی عناوین، اکشن ها رو فعال و غیر فعال کن
سناریو ها واسه این کار زیاده باید خودت تصمیم بگیری که چطور انجامش بدی

orca13
سه شنبه 26 فروردین 1393, 12:56 عصر
سلام!

خب شما با توجه به نقش کاربر، مواردی که میخوای رو فعال کن و بقیه موارد رو غیر فعال.

LostOfMind
سه شنبه 26 فروردین 1393, 13:12 عصر
نمونه کد:

if (HttpContext.Current.User.IsInRole("Admin"))
{
//do Something
}
else if (HttpContext.Current.User.IsInRole("User"))
{
//do Something
}

sepehrforough
سه شنبه 26 فروردین 1393, 17:12 عصر
در مرحلمه اول میشه بگید این سوالمو؟یعنی منظورتون اینه که جدا از رول های ممبر شیپ ، خودم یه جدول دیگه درست کنم ؟ که این جدول مثلا زیر مجموعه رول های ممبر شیپ باشه؟ یعنی مثلا کاربر معمولییا ادمین رو نمیشه جزو رول های ممبرشیپ در نظر گرفت؟