PDA

View Full Version : تغییر قالب با تغییر رزولوشن صفحه ؟

nice_boy_a
سه شنبه 26 فروردین 1393, 12:32 عصر
سلام دوستان.
قالب رو چه طور باید طراحی کرد که تو اکثر رزولوشن ها جواب بده؟ مثلا قالب معمولی رو با عرض 1024 طراحی میکنی، و اگه کاربری با رزولوشن 800 یا 768 یا 360 سایت رو دید، قالب متناظر با عرض صفحه محتویات رو نشون بده(اگه مثلا با 360 پیکسل سایت رو دید مثلا منوی کناری دیده نشه و فقط اخبار یا مطالب دیده بشه ...) و محتویات نسبت به رزولوشن تغییر اندازه داده بشن.
مثل اکثر جامعه های مجازی که حتی با موبایل و تب لت هم به خوبی دیده میشن و حتی محتویات مطالب(شامل متن خبرها و عکسهایی که درون خبر هست) هم تغییر اندازه داده میشن.
ممنون.

download69
سه شنبه 26 فروردین 1393, 12:49 عصر
باید از طراحی واکنش گرا استفاده کنی یا همون رسپانسیو دیزاین (Responsive Design)
یه سرچ کوچیک توی گوگل بزنید آموزش های مربوط به اونو حتما پیدا میکنید

mRizvandi
سه شنبه 26 فروردین 1393, 12:51 عصر
مبحث بسیار گسترده ای است، اما استفاده از مدیاکوئری در CSS به همراه استفاده از JavaScript برای تغییر اندازه تصاویر، روش کلی کار هست.

nice_boy_a
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 11:22 صبح
یه سرچی زدم و کلیات کار رو گرفتم.
حالا برای پیاده سازی از فریم ورک های آماده استفاده کنم بهتره یا مدیاکوئری ؟ چه فرقی دارن ؟ سرعت و قابلیت های کدومشون بالاتر و بهتره ؟

mRizvandi
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 12:58 عصر
فریم ورکهای آماده قطعا بهتر هستند، اما نمی تونید از اونها توی ASP.NET استفاده کنید. به خاطر محدودیتهایی که در APS.NET وجود داره.
اگر از ASP.NET MVC استفاده کنید می تونید از فریم ورکها استفاده کنید.
تلفیق یک فریم ورک با ASP.NET کار خسته کننده ای هست،
من تجربه خوبی تو این زمینه ندارم، شما تلاش کنید ببینید به چه نتیجه ای میرسید. اگر فریم ورکی برای ASP.NET باشه که قطعا کار خیلی ساده خواهد شد.
موفق باشید.

nice_boy_a
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 13:42 عصر
یعنی حتی BoostStrap هم مناسب ASP نیست ؟
پس با این حرفایی که شما زدین قطعا مدیاکوئری واسه ASP بهتره، درسته ؟

mRizvandi
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 13:45 عصر
پیشنهاد می کنم شما یکی رو انتخاب کنید و سعی کنید راه اندازی کنید.
ولی میدونم بهترین حالت زمانی است که از MVC استفاده می کنید چون اونجا دست کاربر توی طراحی صفحه خیلی بازتره و با المنتهای استاندارد HTML بیشتر کار میشه و کار ساده تر هست.

nice_boy_a
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 14:20 عصر
به نظر خودم از مدیاکوئری استفاده بشه بهتره، چون فریم ورک های دیگه حجم و بارگزاری صفحات رو زیاد میکنن.

meysam99
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 16:01 عصر
از bootstrap استفاده کن که کارت رو خیلی راحت انجام میدهد و با asp.net هم هیچ مشکلی نداره من خودم استفاده می کنم . حتی در vs 2013 وقتی پروژه جدید می سازی از بوت استرپ استفاده میکنه . به نظر من کار با asp.net web form و یا asp.net mvc برای طراحی اونقدر فرقی نداره . مگر پروژه های بزرگ