PDA

View Full Version : مبتدی: اعمال نشدن تغییرات در صفحه بعد از تغییر دادن کدها

mahdi_apple
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 13:00 عصر
با سلام
من سایتمو نوشتم و پابلیش کردم و هروقت توی کدهای php تغییراتی رو میدم حتما باید یکبار سایتو رفرش کامل کنم تا تغییرات اعمال بشه...مشکل اینجاست که من نمیتونم به همه بازدید کنندگانی که قبلا یبار سایتو باز کردن بگم که خودتو دوباره رفرش کنید یا F5 رو بزنید...
هرچی هم سرچ کردم به نتیجه نرسیدم.یسری هم کد جاوا اسکریپت اضافه کردم که جواب نداد.
ممنون میشم کمکم کنید...

mahdi_apple
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 11:44 صبح
یعنی هیچ کس نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Unique
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 11:49 صبح
سلام

من فکٖر میکنم مشکل به دلیل آشنا نبودن به وب هست ! PHP یک زبان سمت سرور هست و سرویس دهنده بعد از هر درخواست کاربر خروجی php را برای کاربر میفرسته.
پس اگه توی اسکریپت های php تغییر بدین باید f5 بزنین تا مرورگر از سرویس دهنده بخواد که آخرین نسخه خروجی فایل php را بگیره ! این یک روال برای همه سایت های دنیا هست. همین facebook هم همینطور کار میکنه.

شما هم لازم نیست به کاربرا چنین چیزی بگین.کاربر ها به مرور زمان آخرین تغییرات را با هر درخواست دریافت میکنند. پس نگران نباشین.

hamidhassas
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 11:49 صبح
تو هر صفحه ای داری کد زیر رو بزار بعد بعش تایم بده که صفحه خودکار ریفرش بشه

<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"60;\">

mahdi_apple
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 13:21 عصر
سلام

من فکٖر میکنم مشکل به دلیل آشنا نبودن به وب هست ! PHP یک زبان سمت سرور هست و سرویس دهنده بعد از هر درخواست کاربر خروجی php را برای کاربر میفرسته.
پس اگه توی اسکریپت های php تغییر بدین باید f5 بزنین تا مرورگر از سرویس دهنده بخواد که آخرین نسخه خروجی فایل php را بگیره ! این یک روال برای همه سایت های دنیا هست. همین facebook هم همینطور کار میکنه.

شما هم لازم نیست به کاربرا چنین چیزی بگین.کاربر ها به مرور زمان آخرین تغییرات را با هر درخواست دریافت میکنند. پس نگران نباشین.
مچکرم از پاسختون
مشکل اینجاست که بعضی ایرادات سایتم خیلی تابلو بود و وقتی برطرف کردم انگار برای کاربرانی که اشنا به این مقوله نیستن که باید رفرش کنن هنوز سایت مشکل دار لود میشه.یا حتی تغییرات ساده مثل عوض کردن هدر سایت هم تا رفرش نکنن اعمال نمیشه...
بهتره مشکلم رو اینجوری مطرح کنم:
کاربری که قبلا یک بار از سایت بازدید کرده وقتی برای بار دوم یا چندم بازدید یه عمل میاره تمامی ارسال ها ی مدیر و کاربران نمایش داده میشه اما "برخی" تغییرات درون کدهای php مثل تعداد پست هایی که بصورت آتولود قراره نمایش داده بشه یا کدها css مثل هدر یا بکگراند اعمال نمیشه مگر اینکه به صورت دستی رفرش f5 کند.

mahdi_apple
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 13:26 عصر
تو هر صفحه ای داری کد زیر رو بزار بعد بعش تایم بده که صفحه خودکار ریفرش بشه

<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"60;\">

مچکرم از پاسختون
این کد رو قبلا امتحان کردم مشکل اینجاست که اون تایمی که بهش میدم برای کاربر آزار دهندست یعنی اگه کم بدم هی میخواد رفرش بشه و کاربر رو اذیت کنه و اگه زیاد بدم معلوم نیست که کاربر توی اون تایم تو سایت میمونه که بخواد سایت واسش رفرش بشه یا نه...

Unique
جمعه 29 فروردین 1393, 01:24 صبح
css و عکس ها گاهی اوقات cache میشوند توسط مرورگر و خیلی طبیعیه ! در بعضی موارد کاربر باید CTRL-F5 بزنه تا آخرین نسخه را ببینه !
در مورد بقیه موارد هم طبیعیه ! مشکل اینه که شما فکر میکنید صفحات وب باید در جا بروز بشوند در صویتی که وب Round Trip هستش. آخرین نسخه را کاربر باید دوباره از سرور درخواست کنه ! مگه اینکه Ajax باشه ! که فکر نمیکنم شما قصد پیاده سازی چنین ساختاری را داشته باشین.