PDA

View Full Version : سوال: نمایش ستون های گرید به انتخاب کاربر

jan_kocholo
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 16:19 عصر
با سلام و وقت بخیر

من یه دیتاگرید ویو دارم که تعداد ستون هاش خیلی زیاده..

می خواستم باتن بزارم که وقتی روش کلیک میکنی یه فرم باز شه که اسم تمام ستون های دیتاگرید ویو رو به صورت چک باکس داشته باشه. و اگر چک باکس تیک داشته باشه ستون مربوطه توی دیتاگرید ویو نمایش داده شه. در غیر این صورت مخفی باشه. در ضمن همون ابتدا هم مقداری از چک باکس ها تیک داشته باشه. یعنی که به صورت دیفالت بعضی چک باکس ها تیک داشته باشه و ستون دیتاگرید ویوی مربوطه نمایش داده شه..

ممنون میشم کمکم کنید . . .

behzadkhan
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 18:39 عصر
با سلام

ببین همونی که میخواهی است:

================================
118050

با تشکر

jan_kocholo
پنج شنبه 28 فروردین 1393, 00:15 صبح
ولی من چیزی میخواستم که اگر برنامه رو باز و بسته کنیم ، بازم این تغییرات ( کدوم ستون ها نمایش داده شوند ) منظور شده باشه..

رامین مرادی
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 19:04 عصر
خوب آخرین چک باکس ها رو که انتخاب شده رو یه جا ذخیره کن .مثلا همون setting پروژه خودت بریز دفعه بعد که بازش میکنی از اونجا بخون .

jan_kocholo
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 19:07 عصر
یه sample بهم میدی ؟ :افسرده:

رامین مرادی
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 19:11 عصر
اگه منظورت استفاده از setting هست برو به لینک زیر اگه میخوای نمونه کد واسه دیتا گرید باید کمی صبر کنی
http://nimar.ir/blog/?p=49

رامین مرادی
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 19:33 عصر
اینم نمونه کد با استفاده از setting البته شاید زیاد جالب نباشه اما میشه کمی بهترش کرد خوب اینو با عجله نوشتم.....:لبخند:

رامین مرادی
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 19:46 عصر
توی هربار اجرا هم اون انتخاب های قبلی که ذخیره کردی لود میشن . اگه اون فیلمی رو هم که توی پست 8 گذاشتم بهتره نگاه کنی تا کار با این روشی که گذاشتم رو یاد بگیری .خیلی جا ها واسم مفید بود این روش

jan_kocholo
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 19:50 عصر
پسوند اون فایل رو نتونستم اجرا کنم :ناراحت:

با چی بازش کنم !!!

رامین مرادی
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 07:29 صبح
با winrar یا هر نرم افزار فشرده سازی باز میشه.....
. استفاده از استاتیک . شما همون متغییر های فرم دوم رو به صورت استاتیک تعریف کنید. بعد توی فرم اول قبل از ایجاد نمونه ای از کلاس اون متغییر ها رو مستقیما نسبت بدید . بعد نمونه ای از فرم دو بسازید و اونو نمایش بدید. اگه متوجه نشدید بگید نمونه بزارم.....

jan_kocholo
جمعه 05 اردیبهشت 1393, 14:44 عصر
اگه با اون نمونه پست 10 تفاوت داره ، آره بزار ببینم :متفکر:

jan_kocholo
جمعه 05 اردیبهشت 1393, 17:34 عصر
اگه بتونی اون چک باکس هایی که واسه نمایش هر ستون گذاشتی رو توی یه فرم دیگه بزاری و اعمال تغییرات رو انجام بده ، ممنونت میشم داداش :کف: