PDA

View Full Version : برنامه نویس اندروید شدن

bahar1370
جمعه 29 فروردین 1393, 13:26 عصر
سلام

برای یک برنامه نویس خوب شدن تو زمینه اندروید حفظ کردن کامپوننت ها لازم مثلا برای ساخت دیالوگ باکس حتما باید حفظ باشیم یا می تونیم فقط منطقش رو یاد بگیریم و از کپی پیست استفاده کنیم .... شما از کدوم روش استفاده می کنید؟؟؟ منظورم اینه که اکلیپس رو که باز می کنیذ شروع می کنید از حفظ کد ها رو نوشتن یا از قطعه کد اماده برای رسیدن به نتیجه استفاده می کنید....

ممنون

shahin bahari
جمعه 29 فروردین 1393, 14:57 عصر
سلام
جفتش. شما اول باید یاد بگیرید که برای هر موضوعی باید چی کار کنید.اصلا نیازی به حفظ کردن نیست! مگه همیشه برنامه یه قالب داره که از حفظ کد بنویسید؟! بعد از اینکه خوب یاد گرفتید خودتون میتونید هر دفعه هر چیزی رو که لازم دارید بنویسید. یه کم جلوتر برید برای سریع تر شدن کار از کدهایی که قبلا تو پروژه ها استفاده کردید ویا تو اینترنت میبینید استفاده میکنید ولی باید بدونید که چی رو توی برنامه کپی میکنید تا مشلی ایجاد نشه.

bahar1370
جمعه 29 فروردین 1393, 19:39 عصر
منظورم این بود مثلا برای نمایش دیالوگ این کد رو کپی پیست می نویسید یا از حفظ

protected Dialog onCreateDialog(int id)
{
switch(id)
{
case 0:
Builder b=new AlertDialog.Builder(this);
b.setIcon(R.drawable.ic_launcher);
b.setTitle("مشخصات");

b.setPositiveButton("بلی",
new DialogInterface.OnClickListener(){

public void onClick(DialogInterface dialog,int wich){
Toast.makeText(getBaseContext(),"تایید شد",Toast.LENGTH_SHORT).show();

}

}

);

b.setNegativeButton("خیر",
new DialogInterface.OnClickListener(){
public void onClick(DialogInterface dialog,int which)
{
Toast.makeText(getBaseContext(),"تایید نشد",Toast.LENGTH_SHORT).show();
}
}

);

b.setMultiChoiceItems(items,itemschecked,
new DialogInterface.OnMultiChoiceClickListener()
{
public void onClick(DialogInterface dialog,int wich,boolean ischecked)
{
Toast.makeText(getBaseContext(),items[wich]+(ischecked ?"checked!" : "unchecked!"),

Toast.LENGTH_SHORT).show();

}

}

);
return b.create();
}
return null;
}

}

Nevercom
جمعه 29 فروردین 1393, 19:58 عصر
پاسخ کوتاه: از حفط می نویسم
پاسخ بلند: درواقع تو IDE های پیشرفته مثل Eclipse یا IntelliJ IDEA نیازی نیست کل کل رو بنویسید، خیلی از قطعه های کد رو خود IDE ایجاد می کنه، اما در این مورد خاص خب من می دونم که روند کار چیه، چه چیزایی لازم دارم تا دیالوگ اون شکلی بشه که می خوام. معمولاً تو پروژه ها ساختارهایی هست که بیشتر مورد استفاده قرار می گیره، مثلاً تو یه پروژه 30-40 تا AsyncTask و متد هایی که صداش می زنن داشتم، تو Eclipse یه Template ایجاد کردم که با نوشتن async و زدن Enter کل این ساختار رو برام ایجاد کنه و من قسمت های خاص ش رو ویرایش کنم.

معمولاً سعی می کنم توابع کلی تر رو مثل تشخیص اتصال به اینترنت یا تبدیل تاریخ و ازین چیزایی کاربردی رو تو یه کلاس بزارم و تو پروژه هام ازشون استفاده می کنم، فقط کافیه اون کلاس اضافه بشه به پروژه

به هرحال زیاد از کپی پیست خوشم نمیاد، قطعاً دفعه ی اول از کدهای آماده استفاده می کنم، اما سعی می کنم دفعات بعد وقت بزارم و اون کد رو شخصی سازی کنم یا از نو بنویسم، اینجوری اون کد رو می شناسم و اگر تو پروژه ی جدید کپیش هم کنم، باعث به هم ریختگی نمیشه

poorman
شنبه 30 فروردین 1393, 11:41 صبح
من ترجیح میدم وقتم رو صرف بیشتر یاد گرفتن بکنم تا اینکه کد رو حفظ کنم

کدهای مورد نیازم رو توی فایل های تکست با عنوان مناسب ذخیره کردم و هر وقت نیاز داشته باشم میدونم کجاست و میرم کپی میکنم

ولی همونطور که دوستان گفتن این خیلی مهمه که بدونید به چی نیاز دارید، یعنی اون کد رو درسته لازم نیست حفظ کنی، اما لازمه که خط به خطش رو بشناسی تا اگه تغییری خواستی بدی یا خطایی گرفتی بدونی مال چیه

programer-ir
شنبه 30 فروردین 1393, 19:33 عصر
البته به خود طرف هم بستگی داره که می خواد برنامه نویسی اندروید رو برای چی یاد بگیره؟؟؟

پروژه دانشجویی......................
سرگرمی .............................
کار......................................
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟