PDA

View Full Version : نگه داشتن اطلاعات کاربر بعد از login

saeedhushmand
جمعه 29 فروردین 1393, 16:27 عصر
با عرض سلام

دوستان من الان در وب سایتم وقتی کاربری login میشه اطلاعاتشو مثل کد و یا نام کاربری و ادرس عکسشو تو یه datatable که static هست نگه میدارم و هر موقع اطلاعات کاربر رو لازم داشته باشم از اون میگیرم فقط یک مشکلی که هست اینکه وقتی چند کاربر همزمان کاری رو میکنند با نام یکیشون ثبت میشه

می خواستم بدونم برای این کاری که من می خوام بکنم بهترین روش چیه؟؟

مثلا اطلاعات کاربر رو چه جوری نگه دارم که وقتی خواستم نظرش رو ثبت کنم از کدش استفاده کنم و اگرم چند کاربر هم زمان این کار رو کردند مشکلی پیش نیاد!

به فکرم رسید الان که بیام در مرورگزش ذخیره کنم یعنی :

Request.Cookies["id"]

به نظر شما درسته؟؟

نظر و پیشنهاد خودتونم بهم بگید

باتشکر از تمام برنامه نویسان

رامین مرادی
جمعه 29 فروردین 1393, 18:08 عصر
دوست عزیز درسته توی زمینه وب کار نکردم ولی یکی از امکاناتی که کد نویسی وب دارن اینه که بتونی با استفاده از سشن ها یا کوکی ها یا .... دیگه اطلاعاتی که بین صفحات جابهجا میشن رو مدیریت کنید. شما با نظر به اینکه امنیت و نوع ذخیره سازی و قدرت سرورت میتونی یکی از این روش ها رو انتخاب کنی . به نظر من همون کوکی خوبه . البته نظر من اینه... دوستای باتجربه تر زیاد هستن....

sepehrforough
جمعه 29 فروردین 1393, 22:50 عصر
روش های مختلفی وجود داره ، مثل کودری استرنگ ، سشن ، کوکی ، که هر کدوم معایب و فواید خودشونو دارن ، سش عیبش اینه که اگه تعداد کاربریایی میان ، زیاد باشه ، ممکنه اسه سایت مشکل پیش بیاد ، کوکی مشکلش اینه که امنیتش کمه ، ولی اگه فقط توش یوزر نیم ذخیره بشه ، روشیه که خیلی از سایتا باهاش کار میکنن

من خودم از کوکی استفاده میکنم که فقط یوزر نیم رو ذخیره میکنه و بعد با یوزر نیمی که ازش دریافت میکنم ، میتونم کارهای دیگمو انجام بدم

روش ساخت و استفادش هم تو اینترنت زیاده

elahe471
شنبه 30 فروردین 1393, 14:10 عصر
سلام در مورد Authentication جستجو بفرمایید تو همین سایت زیاد مطرح شده
بعد از پیاده سازی ، با دستور User.Identity.Name میتونید username کسی که لاگین هست بگیرید هر اطلاعاتی که لازم دارید رو بخونید از DB