PDA

View Full Version : حرفه ای: كند شدن اجراي كلاس ماجول در 2007 به بعد!؟

RESMAILY
جمعه 29 فروردین 1393, 18:18 عصر
به نام خدا
با سلام. اخيرا ناچار شدم كه يك برنامه را كه در 2003 نوشته بودم به نوع accdb تبديل نمايم. ريبون و مخلفات هم به آن اضافه كردم. مشكلي كه دارم اين است كه برنامه داراي يك كلاس ماجول بود كه در 2003 به سرعت تمام اجرا مي شد. ولي حالا در 2007 مكث زيادي روي اجراي آن مي كند. رفرنس و غيره را امتحان كردم و موردي نداشت. در كنترل كد، ديدم كه اين مكث، درست روي پايان روتين هايي رخ مي دهند كه در آن به كلاس ماچول ارجاع داده شده بود. نوشتن كلاس ماجول در accdb فوت و فن عليحده اي دارد يا اينكه چي؟
دوستان با تجربه مي توانند راهنمايي ، چيزي بفرمايند؟ :متفکر:

alirezabahrami
جمعه 29 فروردین 1393, 19:16 عصر
به نام خدا
با سلام. اخيرا ناچار شدم كه يك برنامه را كه در 2003 نوشته بودم به نوع accdb تبديل نمايم. ريبون و مخلفات هم به آن اضافه كردم. مشكلي كه دارم اين است كه برنامه داراي يك كلاس ماجول بود كه در 2003 به سرعت تمام اجرا مي شد. ولي حالا در 2007 مكث زيادي روي اجراي آن مي كند. رفرنس و غيره را امتحان كردم و موردي نداشت. در كنترل كد، ديدم كه اين مكث، درست روي پايان روتين هايي رخ مي دهند كه در آن به كلاس ماچول ارجاع داده شده بود. نوشتن كلاس ماجول در accdb فوت و فن عليحده اي دارد يا اينكه چي؟
دوستان با تجربه مي توانند راهنمايي ، چيزي بفرمايند؟ :متفکر:
سلام جناب RESMAILY !
بالاخره با وجود مکث زیاد سابروتین مربوطه اجرا میشود یا نه ؟
بررسی شود عنوان كلاس ماجول به درستی در سابروتین وارد شود .
در صورت امکان ماچول مربوطه را در اینجا قرار بده تا بررسی شود .
یا علی

RESMAILY
شنبه 30 فروردین 1393, 20:01 عصر
به نام خدا
با سلام به جناب بهرامي. برنامه من حجم زيادي دارد. ولي نمونه پيوست را كه قبلا از همين تالار دان كرده ام نگاهي بيندازيد. عينا همان مشكل را دارد. اصلا لازم هم نيست كه آن را تبديل بكنيد. در محيط 2003 به سرعت اجرا مي شود. ولي در محيط 2007 مكث دارد. اگر تبديل به accdb بشود كه ديگر تقريبا مي ايستد!؟
نميدانم شايد در 2010 اينطور نباشد. ولي قطعا يك تفاوتي وجود دارد. رفرنسي، سكوريتي، مشخصات ابجكتي، چيزي بايد باشد كه اين وسط در موتور 2007 كارشكني مي كند! من اصلا با accdb تجربه كار ندارم. اگر مشكل را حل كنيد مشكل بزرگي را براي من حل كرده ايد.

alirezabahrami
شنبه 30 فروردین 1393, 22:28 عصر
به نام خدا
با سلام به جناب بهرامي. برنامه من حجم زيادي دارد. ولي نمونه پيوست را كه قبلا از همين تالار دان كرده ام نگاهي بيندازيد. عينا همان مشكل را دارد. اصلا لازم هم نيست كه آن را تبديل بكنيد. در محيط 2003 به سرعت اجرا مي شود. ولي در محيط 2007 مكث دارد. اگر تبديل به accdb بشود كه ديگر تقريبا مي ايستد!؟
نميدانم شايد در 2010 اينطور نباشد. ولي قطعا يك تفاوتي وجود دارد. رفرنسي، سكوريتي، مشخصات ابجكتي، چيزي بايد باشد كه اين وسط در موتور 2007 كارشكني مي كند! من اصلا با accdb تجربه كار ندارم. اگر مشكل را حل كنيد مشكل بزرگي را براي من حل كرده ايد.
سلام!
راستش بنده هم شایدکمتر از یکماه است که کار را با اکسس 2007 شروع کرده ام و بایدعرض کنم علیرغم امکانات زیادتری که نسبت به 2003 دارد به هیچ وجه از محیط شلوغ آن خوشم نمی آید .
علی ایحال فایل شما را در هر دو محیط اکسس 2003 و 2007 اجرا کردم و بارگذاری فرم و کنترل های مربوطه درمحیط اکسس 2007 حدود دو یا سه ثانیه نسبت به محیط 2003 تاخیر دارد . و در تبدیل آن به accdb مشکلی مشاهده نگردید .
پیشنهاد میکنم یکبار هردو آفیس را از سیستمت کاملاًحذف و مجدداً آنها رانصب کنی.
من هم کنجکاو شدم که بفهمم دلیل این چند ثانیه تاخیر در محیط 2007 در چیست .
یا علی

RESMAILY
یک شنبه 31 فروردین 1393, 07:32 صبح
به نام خدا
با سلام. اجمالا، چشم. يك 2010 هم بايد پيدا كنم. يك 2013هم و... داستان داريم فعلا! به هرحال نتيجه را خواهم نوشت. اگر اين دادا عباس اميري هم نگاهي به قصه بيندازد بد نيست. چون روي كامپيوتر من صحبت از چند ثانيه مي گذرد وآنگاه، كاري كه كلاس ماجول برايش نوشته شده به يك مصيبتي انجام مي دهد. دوباره امتحان كنيد.:گیج:

RESMAILY
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 18:19 عصر
به نام خدا
با سلام. الوعده وفا!؟ موضوع را در 2013 امتحان كردم تاحدي بهتر شد. البته باز نه بخوبي 2003. جهت اطلاع عرض شد. در ضمن اين اقاي اميري در زمينه ريبون سازي براي 2007 به بعد كاري كرده است كارستان! جاي تاسف است كه به موقع نديده بودم و تشكر نكردم و حالا... تشكر و به به و مرحبا و غيره عرض مي كنم كه حقيقتا جاي تحسين هم دارد.