PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات از sql2005 به access2003 واعلام مغایرت یک فیلد از نظر فرمت

khoshblagh
جمعه 29 فروردین 1393, 19:51 عصر
با سلام خدمت دوستان
سازمان مالیاتی برنامه ای برای ثبت خریدهای فصلی شرکتها تهیه و شرکتها موظف هستند تمام خریدها و فروشهای خود را در قالب این برنامه به صورت فصلی به آن سازمان ارائه دهند. از طرفی برنامه ای قبلا نوشته ام که اطلاعات مربوط به پیمانها و در نتیجه صورت وضعیتهای مربوطه در آن ثبت میشوند. حالا به این برنامه بخشی را اضافه نمودم که اطلاعات مربوطه به صورت وضعیتهای ثبت شده را با توجه به برنامه سازمان مالیاتی استخراج به آن منتقل مینماید. تا اینجای کار مشکلی نیست . مشکل وقتی است که بعد از انتقال داده ها به برنامه سازمان امور مالیاتی موقع کنترل و بررسی داده ها بر روی فیلد مربوط به کد ملی پیامی مبنی بر غلط بودن فرمت آن صادر میشود. در سمت sql2005 نوع داده این فیلد را char با 11 کارکتر تعریف کرده ام . بانک اکسس سازمان مالیاتی نوع آنرا Text و 11 کارکتر معرفی شده است. موضوع جالب این مسئله این است که اگر در برنامه سازمان مالیاتی از طریق دیبی گرید مربوطه همان فیلد را احضار و دکمه ویرایش را بزنید و کوچکترین تغییری هم در کارکترهای کد ملی ندهید و آنرا مجددا ثبت نمایید در بررسی و کنترل بعدی همان رکود به عنوان رکورد معتبر شناخته میشود. تصور من این است که این مشکل مربوط به data type این فیلد میباشد. البته من نوعهای دیگری سمت sql2005 مانند varchar و nvarchar را انتخاب کردم ولی مشکل همچنان باقی است. به نظر شما مشکل را چگونه میشود برطرف نمود ؟ متشکرم.