PDA

View Full Version : آموزش قدم به قدم برنامه نویسی اندروید

Fire_Falcon
جمعه 29 فروردین 1393, 22:50 عصر
سلام دوستان برنامه نویس:قلب:
از امشب میخوام به صورت قدم به قدم آموزش برنامه نویسی اندروید رو برای شما بذارم
امیدوارم مفید واقه بشه و به درد دوستان بخوره...
از دوستانی هم که تبهر برنامه نویسی اندروید رو دارم میخوام که کمکم کنن و اگه جایی اشتباه کردم بهم گوش زد کنن
این تاپیک بیشتر به درد اون کسایی میخوره که هیچ چیز از برنامه نویسی اندروید نمیدونن و میخوان تازه شروع بکنن اما نمیدونن از کجا...
امیدوارم مفید باشه...

Fire_Falcon
شنبه 30 فروردین 1393, 09:31 صبح
ما برای شروع کار باید دو نرم افزار Android SDK و Java Deployment kit (JDK) 5 یا 6 رو دانلود ونصب کنین که به اونها نیاز داریم
Android SDK که کاملا رایگانه و از طرف خود گوگل که مالک سیستم عامل اندروید هست به اشتراک گذاشته شده
شما میتونین آخرین ورژن رو از لینک زیر دانلود کنین
فقط یه مشکل کوچولو هست
اونم اینه که چون ایران تحریمه به صورت معمول نمیشه رفت تو این قسمت سایت یا با پرو*کسی یا با وی پی ان یا ....
https://developers.google.com/android/?csw=1

Fire_Falcon
شنبه 30 فروردین 1393, 14:47 عصر
خب دوستان لرای برنامه نویسی اندروید ما از برنامه اکلیپس و نصب پلاگین ADT استفاده میکنیم
اگه بگیم چرا ADT ؟ چون نصب پلاگین ADT این امکان را به ما میده تا بتونیم از طریق محیط برنامه نویسی اکلیپس و استفاده از API های موجود در SDK که برای توسعه اندروید تعبیه شده دست به طراحی اپلیکیشن اندروید بزنیم. از سوی دیگر این پلاگین دارای یک ابزار طراحی GUI است که با استفاده از آن خواهیم توانست بدون کدنویسی و صرفا با Drag and Drop به طور مثال به ایجاد یک دکمه بپردازیم(عبارت GUI مخفف واژه Graphical User Interface به معنی رابط گرافیکی کاربر است).
برنامه اکلیپس و پلاگین مربوط رو میتونین از لینک زیر به صورت مستقیم دانلود کنین
دانلود (http://mob-dev.ir/download/android/ide/adt-bundle-windows-x86-20131030%5Bmob-dev.ir%5D.zip)
بعد از دانلود و اکسترک کردن وارد پوشه اکلیپس میشیم و برنامه رو اجرا میکنیم ...
تا اینجا آماده ایم که برنامه نویسی رو شروع کنیم

Fire_Falcon
شنبه 30 فروردین 1393, 15:46 عصر
ما برای اینکه برنامه هایی که میسازیم رو تست کنیم نیاز به ساخت یک دستگاه مجازی روی ویندوز داریم که برنامه اکلیپس این امکان رو به ما میده
ار منوی windows برنامه قسمت Android virtual Devices manager رو انتخاب میکنیم
در پنجره جدیدی که باز شد گذینه New رو میزنیم
در پنجره بعدی نام دستگاه و نوع و اندازه ال سی دی و ورژن اندروید و تنظیمات دوربین و حافظه داخلی و حافظه رم و حافظه اس دی کارت و ... رو اینجا تنظیم میکنیم
بعد از اوکی کردن یک لیست به قسمت Android virtual Devices manager اضافه میشه با مشخصاتی که ما وارد کردیم
برای اجرا از گذینه Start استفاده میکنیم ...
که پس از لانچ کردن دستگاه اندرویدی ما شروع به کار و بالا اومدن میکنه

sun2rise
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 00:39 صبح
این اولین بار است که میخوام از یه انجمن شروع به آموزش قدم به قدم بپردازم
امیدوارم که شما با روحیه ای شاد و قوی به این آموزش بپردازید
فقط اگه ممکنه چون اکثر کسایی که به این تاپیک سر میزنن افرادی آماتور در زمینه آندروید هستن اگه امکان داره تصاویری از محیط نرم افزار و به خصوص اگه میشه آموزش نصب نرم افزارهای مربوط به آندروید رو به صورت تصویری بگذارید چون من هر کاری کردم ارور میده

slr560
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 08:23 صبح
آخه داداش من این ظرز آموزش صحیح نیس که . اینجوری هی میاین کامنت میزارن وسط آموزش و کامنت های شما گم میشه
شما باید آموزش هاتونو در قالب PDF انجام بدین و مثلا هروز یا هر ۲روز یکبار پست اول را بروز کنید و اونو قرار بدید.
بعدم اینکه آموزش باید به صورت تصویری باشه . هنرجو ببینیه مثلا SDK چی هستو .... یا مثلا به صورت فیلم
اینجوری باشه قول میدم استقبال خوبی بشه

Fire_Falcon
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 22:59 عصر
دوستان به دلیل تحریم بودن ایران توسط گوگل برای نصب مکمل های نرم افزار با مشکل روبرو شدم
به محض این که مشکل رو بتونم حل کنم به صورت تصویری آموزش نصب نرم افزار رو برای دوستان میذارم...