PDA

View Full Version : سوال: در مورد جدول

vahidmasoudi1391
شنبه 30 فروردین 1393, 01:02 صبح
سلام دوستان عزیز
آیا می توان از دو اکسس یکی را بعنوان بانک اطلاعات یعنی table و دیگری را بعنوان ساخت فرم و کوری استفاده کرد
با تشکر فراوان

majid_tiger
شنبه 30 فروردین 1393, 02:57 صبح
سلام بله می توان

vahidmasoudi1391
شنبه 30 فروردین 1393, 07:30 صبح
سلام آقا مجید
می شود نمونه برایم بگذاری
با تشکر فراوان

Nazir Ahmad
شنبه 30 فروردین 1393, 10:17 صبح
سلام دوست عزیز
بهتره شما نمونه بذاری تا روی نمونة خودت اصلاحات صورت بگیره

یا حق

vahidmasoudi1391
شنبه 30 فروردین 1393, 12:40 عصر
سلام آقا مجید
این نمونه را اصلاح فرمایید
با تشکر

majid_tiger
شنبه 30 فروردین 1393, 14:19 عصر
سلام ، بفرمایید آقای وحید

در ضمن غیر از این روش شما می توانید با لینک کردن جدول از یک فایل دیگر به روش Bound کردن نیز از فرم به جدول دسترسی داشته باشید.

vahidmasoudi1391
شنبه 30 فروردین 1393, 16:21 عصر
خیلی متشکر از پاسخگویی شما
حال می خواهم داخل اکسس form کوری و گزارش بگیرم چکار کنم
با تشکر

majid_tiger
یک شنبه 31 فروردین 1393, 00:07 صبح
در هنگام ایجاد کوئری در قسمت خصوصیات ( Properties ) گزینه ای با نام Source DataBase وجود دارد که می توانید آدرس فایلِ حاوی جدول را در آن وارد نمایید .
شما بهتر است یک لینک بین فایل حاوی Form و فایل Table برقرار نمایید به این ترتیب راحت تر و ملموس تر می توانید Object های دیگر اکسس را ایجاد کنید . موفق باشید .

majid_tiger
یک شنبه 31 فروردین 1393, 00:41 صبح
اگر هم استفاده از دستورات SQL را می دانید می توانید بر پایه همان ایجاد رکوردست که در فایل نمونه قراردادم کوئری تهیه کنید . راه های مختلفی وجود دارد ولی بنظر بنده شما از روش لینک استفاده کنید تا دچار مشکل نگردید .

vahidmasoudi1391
یک شنبه 31 فروردین 1393, 07:01 صبح
از شما خیلی ممنون و متشکرم
سوال دیگرم این بود که اگر بانک table را پسورد دار کنم می توانم از فرم اطلاعات وارد کنم و ضمنا" فرم در صورتی که درایو تعریف شده نبود پیام دهد
با تشکر فراوان
صد حیف که فقط یک با می توانم از شما تشکر کنم وگرنه به اندازه بی نهایت تشکر می کردم جا داشت

majid_tiger
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 00:25 صبح
اگر به کدهایی که برای شما نوشتم نگاه کنید جایی که دیتابیس را باز می کند یعنی .OpenDatabase(Name, Options, ReadOnly, Connect) در قسمتی که نوشته شده Connect پسورد مربوط به بانک را می توانید وارد کنید . البته در اینصورت باید باقی پارامترها را نیز کامل کنید . مثلاً اگر پارامتر ReadOnly را برابر Trueقرار دهید دیتابیس بصورت فقط خواندنی قابل دسترسی می باشد .
منظورتان از < ضمنا" فرم در صورتی که درایو تعریف شده نبود پیام دهد> را متوجه نمی شوم !

vahidmasoudi1391
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 07:10 صبح
سلام آقا مجید
اگر برایتان زحمت نیست نمونه بالا را اصلاح کنید
با تشکر فراوان

majid_tiger
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 14:31 عصر
Set db = DBEngine.OpenDatabase(add & "\table.mdb", False, False, "MS Access;PWD=" & Pwd$)
در عبارت فوق $Pwd متغییر حاوی رمز عبور table.mdb است .
اگر اکسس پیغامی مبتنی بر اشتباه بودن رمز را صادر کرد از dim db as DAO.database و dim rs as DAO.recordset استفاده کنید.

vahidmasoudi1391
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 09:10 صبح
سلام دوست عزیز
من هر کاری کردم کد بالا جواب نداد اگر می شود نمونه بالا را اصلاح کنید
با تشکر فراوان

majid_tiger
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 19:24 عصر
بفرمائید
حتماً به این نکته واقف هستید که رمز عبوری که بنده نوشتم یعنی MyPass به عنوان مثال عنوان شد و شما اگر از این کلمه عبور استفاده می کنید باید رمز عبور جدول را نیز برابر با همین کلمه عبور قراردهید .

vahidmasoudi1391
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 13:57 عصر
سلام آقا مجید
الان مشکلی که هست در form اگر بخواهم از appand query استفاده کنم مشکل دارم
با تشکر فراوان