PDA

View Full Version : سوال: کد اسکی حروف چسبان

javadaskari
شنبه 30 فروردین 1393, 09:51 صبح
سلام
من تو برنامم یه textbox دارم که اگر حرفی را وارد کنه کد اسکی اون نشون داده میشه.
اگر من حروف "عع" را تایپ کنم کد های 1593 و 1593 نشون داده میشه ولی من میخوم کد اسکی عین چسبان و عین آخر متفاوت نشون داده بشه!

چتوری این کارو انجام بدم؟؟

با تشکر

rahnema1
شنبه 30 فروردین 1393, 10:38 صبح
سلام
برای این کار برای تک تک حروف چسبان و غیر چسبان معادل یونیکد اون را از جدول کاراکترها charmap بکشید بیرون و بذارید مثلا درون یک آرایه یا دیکشنری یا مثل اینها
بعد یه برنامه بنویسید که مثلا اگه با یه حرف مواجه شدیم که یعد از اون یک حرف دیگه قرار داشته باشه مثلا حرف اولی چسبان هست و دومی هم اگه بعد از اون اسپیس باشه حرف آخر چسبان هست

javadaskari
شنبه 30 فروردین 1393, 10:55 صبح
سلام
برای این کار برای تک تک حروف چسبان و غیر چسبان معادل یونیکد اون را از جدول کاراکترها charmap بکشید بیرون و بذارید مثلا درون یک آرایه یا دیکشنری یا مثل اینها
بعد یه برنامه بنویسید که مثلا اگه با یه حرف مواجه شدیم که یعد از اون یک حرف دیگه قرار داشته باشه مثلا حرف اولی چسبان هست و دومی هم اگه بعد از اون اسپیس باشه حرف آخر چسبان هست

یعنی هیچ راهی نداره که وقتی من مثلا "عع" را تایپ میکنم کد های یکسانی نشون داده نشه؟

rahnema1
شنبه 30 فروردین 1393, 12:34 عصر
یعنی هیچ راهی نداره که وقتی من مثلا "عع" را تایپ میکنم کد های یکسانی نشون داده نشه؟

فکر نکنم یا باید خودتون برنامه بنویسید یا یک کتابخانه آماده پیدا کنید

golinazhad_h
شنبه 30 فروردین 1393, 13:18 عصر
من خودم کاراکترهای قبل را چک میکنم ببینم قبلی چی هست و این چی میتونه باشه