PDA

View Full Version : نحوه استفاده از توکن های امضای دیجیتال در وب سایت

mfeizi
شنبه 30 فروردین 1393, 17:58 عصر
سلام به همه دوستان

کسی در مورد اینکه چطوری میشه از طریق توکن های امضای دیجیتال که در دفاتر اسناد رسمی فروخته میشه برای فرم های وب سایت استفاده کرد اطلاعات داره؟

میخایم فرم لاگین سایت با استفاده از توکن های امضای دیجیتال انجام بشه تا هویت فرد کاملا مشخص باشه.

ممنون میشم اگه کسی تجربه ای تو این زمینه داره راهنمایی کنه که از کجا باید شروع کرد و چکار باید کرد

مرسی از همه دوستان

mfeizi
یک شنبه 31 فروردین 1393, 12:38 عصر
یعنی تا الان کسی تجربه ای در این زمینه نداشته؟

eshpilen
یک شنبه 31 فروردین 1393, 13:48 عصر
من تجربهء کار در دفتر املاک و ثبت قرارداد با سامانه املاک کشوری رو دارم.
اونم توکن داره. ولی سامانه کشوری املاک فقط با مرورگر IE کار میکنه. احتمالا سیستم توکن با اکتیوایکس کار میکنه که بازم به گمانم فقط IE ساپورت اکتیوایکس داره. ولی شک دارم شایدم اینطور نباشه! چون بهرحال نیاز و استفاده از توکن و امضای دیجیتال که منحصر به ویندوز و IE نمیشه، پس شاید یه سیستم دیگری داشته باشه یا به شکل دیگری بشه با مرورگرهای دیگر هم کار کنه.
خب چرا همون دفتر اسناد رسمی که میگی پیگیر نمیشی بپرسی اصلا مگه داکیومنت و اینا نداره؟ یعنی توکن با کاربرد عمومی میفروشن؟

mfeizi
یک شنبه 31 فروردین 1393, 14:37 عصر
متاسفانه من نتونستم مستندات فنی در موردش پیدا کنم

دفاتر اسناد رسمی هم سوال کردم فقط این توکن ها رو میفروشن اطلاعات فنی مناسبی در موردش ندارن

من میخام بدونم وقتی داریم یه وبسایت برنامه نویسی میکنیم سایت چطوری باید با این سخت افزار ارتباط برقرار کنه و امضای داخلش رو بخونه و بعد چطوری باید این امضا را اعتبارسنجی کرد

مرسی از جوابت

eshpilen
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 08:09 صبح
اینطور که من فهمیدم، سایت املاک کشوری از یک کنترل اکتیوایکس بنام CAPICOM (http://en.wikipedia.org/wiki/CAPICOM) برای استفاده از سرویسهای امنیتی ویندوز استفاده میکنه.