PDA

View Full Version : سوال: خواندن عدد از پورت سریال و ثبت آن در جدول اکسس.

maedehabibi
شنبه 30 فروردین 1393, 23:02 عصر
سلام دوستان
من یک پایگاه داده با اکسس پیاده سازی کردم که برای ثبت اطلاعات محصولات تولیدی و ایجاد بارکد محصولات و در نهایت چاپ لیبل محصول مورد استفاده یک کارخانه است.

مشکلی که الان با اون مواجه هستم این هست که در فرم مربوطه وزن محصولات هم باید ثبت بشه که این وزن با یک باسکول اندازه گیری میشه. مانیتوری که برای نمایش وزن اندازه گیری شده و به این باسکول متصل هست یک پورت سریال داره که با استفاده از آن دیتایی رو که نمایش میدهد به کامپیوتر ارسال میکند.

برای حذف خطای کاربر چون عدد اعشاری هست، قصد داریم که نرم افزار با استفاده از پورت سریال وزن رو از باسکول بخونه. من این کاررو انجام دادم یعنی عدد ارسالی باسکول تو یک تکست باکس نشون داده میشه مشکل اینجاست که نمیدونم چه طوری تو جدول ذخیرش کنم.
یه مشکل دیگه اینکه باسکول وزن رو بی وقفه رو پورت سریال ارسال میکنه و برنامه هم مدام اون عدد رو از پورت سریال میخونه یعنی هنگ میکنه و فرآیند خوندن متوقف نمیشه مگه مانیتور رو خاموش کنیم....

کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه چه طوری این دوتا مشکل رو حل کنم؟

ممنون.

vbhamed
یک شنبه 31 فروردین 1393, 12:48 عصر
سلام
ذخيره كردن عدد در پايگاه داده كه مبحث مربوط به بانكهاي اطلاعاتي هست و آموزشهاش تو اين سايت و اينترنت فراوونه
در مورد دوم هم شما هر موقع نياز به وزن داشتيد همون موقع وزن رو از پورت بخونيد و بعد پورت رو ببنديد

البته بعضي ترازوها سيستمشون اينطوريه كه همراه وزن يكسري پارامترهاي ديگه هم مي‌فرستن، اگر ديده باشيد وقتي چيزي روي ترازو گذاشته ميشه عدد روي ترازو كم كم زياد ميشه تا اينكه ثابت بشه وقتي در حال زياد شدن هست روي پورت ممكنه پارامتر خاصي بياد مثلا حرف m همراه وزن و وقتي ثابت شد حرف p با وزن (البته اين حروف مثال بودن)
در هر صورت اگر ترازو از اين نوع باشه شما بايد خوندن از پورت رو تا جايي ادامه بدين كه وزن ثابت بشه