PDA

View Full Version : سوال: جمع سال

daghyadha
یک شنبه 31 فروردین 1393, 00:43 صبح
سلام من دوتا جدول دارم جدول فعالیت ها و جدول مقادیر فعالیت ها و تاریخ من یه کوئری میخوام یا یه عبارت sql که به طور یکجا جمع ماه مقادیر و جمع سال مقادیر را بده به طوری که کل فعالیت های انجام شده در جمع سال را داشته باشم کوئریqry_month_sumof_year
در فایل پیوست
http://s5.picofile.com/file/8120621118/sumofyear_and_qty_of_month_accdb.html

Nazir Ahmad
یک شنبه 31 فروردین 1393, 09:18 صبح
فایلت خرابه عزیز
باز نمیشه
دوباره آپ کن!

daghyadha
یک شنبه 31 فروردین 1393, 22:49 عصر
لینک فایل اصلاح شد

daghyadha
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 18:18 عصر
سلام کسی جواب نمی دهببینید من میخوام یه عبارت sql برای ساخت فرم بر اساس اخرین کوئری داشته باشم یا راهی اگر هست که من فرمم را به صورت unbound با dao یا ado بسازم ارائه فرمایید

daghyadha
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 01:19 صبح
هیچ کس نیست جواب بده ممنون

Nazir Ahmad
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 08:59 صبح
سلام
پوزش به خاطر تاخیر. دو سه رو نبودم

به نظر بنده بهتر بود شما در جدولتون یه فیلد برای ماه و یه فیلد جداگانه برای سال در نظر میگرفتی.
اما با این حال من فیلد تاریخ جدول رو یه کم تغییر دادم و ازش دو تا کوییری جدید گرفتم. فایل ضمیمه رو نگاه کن ان شاءالله مشکلت حل میشه.
برای مجموع ماهانه یه کویریه به نام qry_Month و برای مجموع سالانه یه کویری به نام qry_Yearly اضافه کردم

یا حق

daghyadha
جمعه 05 اردیبهشت 1393, 01:46 صبح
سلام عزیز ببینید فرض کنید شما مثلا توی یک بنگاه اقتصادی کالا های مختلف روزانه می فروشید مثلا لاستیک اتومبیل و رینگ و ... ما نمی تونیم لاستیک های فروخته شده را با رینگ ها جمع بزنیم مثلا میگیم اخر خرداد 50 تا لاستیک و 30 رینگ فروختیم و از اول سال تا اخر خرداد 170 تا لاستیک و 95 تا رینگ هدف این هست جدول هم فقط باید یک فیلد تاریخ داشته باشه و از لحاظ طراحی بانک اطلاعاتی اشتباه هست که فیلدی بنا ماه داشته باشیم نیاز شد که جدا کنیم به همین روش شما جدا می کنیم هدفم اینه میخواستم ببینم امکان داره فقط بایک کوئری هر دوی این ها را محاسبه کرد ببینید را هی به نظرتون می رسه یا نه البته چون می خواستم این کویری نهایی به فرم متصل باشه این کار را هم با وجود چند کوئری و هم با dao دادم و دو کوئری اولیه رو با query ایجاد کردم و کوری سوم را از اونها ساختم و به جدول متصل کردم ولی دوست داشتم فقط با یک عبارت و یک کوئری این کار انجام بشه ممنون از لطف تون

Nazir Ahmad
شنبه 06 اردیبهشت 1393, 09:37 صبح
سلام
دقیقا همون چیزی که میگی تو کویرری اومده. فقط کافیه آی‌دی جنس یا همون Activity رو به کویری اضافه کنی و اونو Group کنی و خلاص
نمونه اصلاح شده: