PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد جدول و کلید مرکب

cab1234
یک شنبه 31 فروردین 1393, 22:38 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من ی نمونه گذاشتم که تو اون سه فیلد شماره قرارداد،مبلغ و شماره صورت وضعیت قرارداره حالا باید جدول طوری تنظیم شه که ما بتونیم برای هر شماره قرارداد چندین شماره صورت وضعیت داشته باشیم و همچنین واسه هر شماره صورت وضعیت بتونه چندین شماره قرارداد قبول کنه به طوریکه شماره صورت وضعیت برای یک قراردادخاص تکراری نباشد
مثلا:
شماره قرارداد1(اجرای جدول گذاری معابر) دارای سه صورت وضعیت با کدهای 1 و 2 و 3 باشد
شماره قرارداد2(اجرای اسفالت معابر) دارای چهار صورت وضعیت با کدهای 1و2و3و4 باشد
***ولی نتوانیم دوباره با شماره قراداد2 (ساخت پل سه متری) صورت وضعیت های جدید تعریف کنیم
اینم لینکش شرمنده نتونستم بزارمش تو سایت:
http://uplod.ir/lbog5if35mjv/nemone.accdb.htm

majid_tiger
یک شنبه 31 فروردین 1393, 23:45 عصر
دوست عزیز بطور کل برای فیلدهایی که نمی خواهید مقادیر تکراری داشته باشند باید کلید تعریف کنید ؛ در ضمن دقت داشته باشید که گاهی براساس برنامه مورد نظر نیاز است که بیش از یک جدول طراحی کنید . به دلیل اینکه نمونه شما وقت شامل یک جدول با سه فیلد می باشد راهنمایی خاصی نمی توانم انجام دهم ولی طبق تعریف شما می توان گفت که فیلد شماره قرارداد باید کلیدی باشد و اگر متناظر آن فیلد شرح وجود دارد نیز همچنین باید کلیدی شود . موفق باشید .

cab1234
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 08:57 صبح
دوست عزیز بطور کل برای فیلدهایی که نمی خواهید مقادیر تکراری داشته باشند باید کلید تعریف کنید ؛ در ضمن دقت داشته باشید که گاهی براساس برنامه مورد نظر نیاز است که بیش از یک جدول طراحی کنید . به دلیل اینکه نمونه شما وقت شامل یک جدول با سه فیلد می باشد راهنمایی خاصی نمی توانم انجام دهم ولی طبق تعریف شما می توان گفت که فیلد شماره قرارداد باید کلیدی باشد و اگر متناظر آن فیلد شرح وجود دارد نیز همچنین باید کلیدی شود . موفق باشید .
با سلام
باید عرض کنم فایل من 6 تا جدول داره که عبارتنداز :1جدول پیمانکار2جدول قرارداد3جدول صورت وضعیت و موارد دیگر که جزئی هستند حالا هر پیمانکار میتونه چندین پروژه برداره که برای هر پروژه ممکنه تا پایان عملیات چندین صورت وضعیت به کارفرما ارائه بده که من می خوام توی جدول صورت وضعیت موارد گفته شده رعایت شه البته فیلد شماره قرارداد توی جدول صورت وضعیت با جدول قرارداد ارتباط داره

majid_tiger
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 09:46 صبح
با سلام
باید عرض کنم فایل من 6 تا جدول داره که عبارتنداز :1جدول پیمانکار2جدول قرارداد3جدول صورت وضعیت و موارد دیگر که جزئی هستند حالا هر پیمانکار میتونه چندین پروژه برداره که برای هر پروژه ممکنه تا پایان عملیات چندین صورت وضعیت به کارفرما ارائه بده که من می خوام توی جدول صورت وضعیت موارد گفته شده رعایت شه البته فیلد شماره قرارداد توی جدول صورت وضعیت با جدول قرارداد ارتباط داره
سلام دوست عزیز
من از روند ایجاد صورت وضعیت اطلاعاتی دارم ، ولی تا نمونه برنامه شما را مطالعه نکنم نسبت به طراحی جدول نظری نمی توانم بدهم .

cab1234
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 12:27 عصر
پیداش کردم فک کنم - باید شماره صورت وضعیت((index:Yes (Duplicates OK) و شماره قراداد(index=no) هر دو باید کلید باشن

majid_tiger
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 13:41 عصر
دوست عزیز Yes (Duplicates OK) یعنی فیلد کنونی دارای ایندکس باشد و بتواند مقدار تکراری بپذیرد و Yes( NO Duplicates) یعنی دارای ایندکس باشد ولی مقادیر تکراری نپذیرد .