PDA

View Full Version : استفاده از دو یا چند ConnectionString

dariavosh
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 01:36 صبح
با سلام؛
دوستان آیا امکانش هست تو یک پروژه از چند تا کانکشن استرینگ استفاده کرد، مثلا 1جوری تعریف کنیم که اگر کاربر سال 1393 را انتخاب کرد به دیتابیس مربوط به سال 1393، اگر سال 1392 را انتخاب کرد به دیتابیس مربوط به سال 1392 و به همین نحو چند تا دیتابیس و چندتا ConnectionString داشته باشیم، آیا همچین چیزی معقول و ممکن هست؟ آیا راه بهتری برای اتصال به داده های سالهای مختلف وجود داره؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. با تشکر!

parvizwpf
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 02:01 صبح
بله. توی کانفیگت بزار و توی کلاسها صداش بزن.

dariavosh
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 18:38 عصر
دوست عزیز متشکرم از راهنماییتون، من خیلی مبتدیم تو برنامه نویسی اگه واستون مقدوره یه مثال بزنید، یا کدی چیزی بذارید؛ واقعا ممنون.

رامین مرادی
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 19:00 عصر
میخواید واسه هر سال یه دیتابیس ایجاد کنید!!!!!:متعجب:
چرا کار خودتو سختر میکنی همون یه دیتابیس کافیه دیگه . مگه میخوای آپولو هوا کنی.....
میدونی چقدر کار خودتو سختر میکنی .... بزار من بگم یه نمونشو....... 5 تا دیتابیس داری میخوای مثلا کل درآمد این 5 سالو بدست بیاری . باید 5 تا کانکشن بسازی . بعدش 5 تا کوئری اجرا کنی . بعد بیای کوئری های بدست آوردتو با هم ترکیب کنی . اوه میدونی چقدر کار و زمان میبره ..... البته چیزی نیستا .فقط انگار نونو دور سر خودت میچرخونی...

dariavosh
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 20:23 عصر
من واسه واحد ابلاغ شورای حل اختلاف یه برنامه نوشتم که کلاینت سرور هست میخام سال جدید که شروع میشه رکوردها از صفر ذخیره بشه در عین حال کاربر بتونه واسه پیگیری به داده های سال قبل هم رجوع کنه منضورم اینه که ارتباط با دیتابیس جدید قطع بشه و به دیتابیس سال قبل متصل بشه بعد از جستجو و پیگیری مورد نظرشون سال جدید را مثلا از یک کمبوباکس انتخاب کنه و به دیتابیس مربوطه متصل بشه و عملیات موردنظرش را انجام بده؛ متأسفانه من چون تجربم کمه بلد نیستم چکار کنم:ناراحت:

رامین مرادی
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 17:57 عصر
خوب این که کاری نداره فقط با افزودن یه ستون جدید میشه این مشکل رو حل کرد . یه ستون شماره بزار که وقتی سال جدیدی اضافه میشه اون فیلد رو دوباره از صفر شروع کن . این پیشنهاد منه . واسه گرفتن کوئری هم که مشکل نیست . چون وقتی تو سالی رو انتخاب میکنی یه شرط بزار که همه داده های اون سال رو برات بیاره. فک نکنم چیز پیچیده ای گفته باشم. یه سلکته با یه شرط .همین. ولی برای چند تا دیتابیس مجبوری هی کانکشن باز و بسته کنی . که این خودش باعث میشه خطاهای زمان اجرا زیاد بشه و مدیریت این خطاها کمی سخته واسه شما که تازه کاری مثل من (بی ادبی نشه داداش)
اگه امکانش هست برنامتون رو بزارید اینجا تا من یا دوستای دیگه کمکتون کنن.

dariavosh
شنبه 06 اردیبهشت 1393, 00:00 صبح
آقا رامین عزیز ممنون که راهنمایی کردی بسیار سپاسگزارم؛
منظور شما اینه که یه ستون به تیبل مورد نظرم اضافه کنم و بعد مثلا با یه شرط شماره ثبت های سال جدید را بریزم توی اون ستون میشه بیشتر توضیح بدید؟ (متأسفانه به خاطر مسائل امنیتی نمیتونم برنامه را بذارم تو سایت، میدونید که گیر دادن حفاظتو بازرسی واینا)

رامین مرادی
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 18:00 عصر
آره .دقیقا. شما با توجه به سالها شماره نامه رو باید ثبت کنید. بررسی کنید که این سال از قبل وجود داشته بعد اگه وجود داشته باشه .برید آخرین رکورد شماره نامه رو بخونید و یکی بحش اضافه کنید یا هر الگوریتم دیگه ای که مد نظرتونه رو بهش اعمال کنید. و نامه جدیدو ثبت کنید....