PDA

View Full Version : چه طوری نرم افزار PlugIN Base ( مبتنی بر پلاگین ) درست کنم ؟

NasimBamdad
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 12:08 عصر
سلام و خسته نباشید

همه ما ها برنامه نویسی می کنیم و پروژه ها مختلفی درست می کنیم . خود من معمولا برنامه ها رو از پایه می نویسم . یعنی فرم طراحی کن و ارث بری و ..........

دوست داشتم یک برنامه درست کنم مثل Joomla و Portal ها به صورت PlugIN باشه . یعنی مثلا ماژول و یا پلاگین گزارش گیری نصب کنی براش . ماژول سطح دسترسی و ......

چه طوری باید این طور برنامه ها رو طراحی کرد !؟

plus
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 14:17 عصر
فکر نمیکنم پاسخ سوال شما جوابش توی یک Post بگنجه...موضوع مفصلیه.البته برای شروع، باید گفت که دات نت امکاناتی مثل لود کردن Assembly ها از طریق کد و یا تعریف چند Application Domain رو فراهم میکنه که میشه برای یک سیستم Plugin-Based ازشون استفاده کرد...اما خوب، کل موضوع مفصل تر از این حرف هاست، برای شروع میتونید سیستم یکی از همین نمونه هایی که مثال زدین رو بررسی کنید.یک نمونه دیگه هم Eclipse هست (IDE) که به صورت Plugin-Based نوشته شده.این لینک رو بررسی کنید:https://www.eclipse.org/articles/Article-Plug-in-architecture/plugin_architecture.html

NasimBamdad
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 15:07 عصر
برای کد نویسی باید از کجا شروع کنم .

چیا رو باید یاد بگیرم ؟ کار با Assembly ?

ماژول ها رو به زبان C# باید بنویستم یا زبان دیگه ای ؟ لود کردنشون چه طور ؟

plus
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 20:23 عصر
تا شروع کد نویسی فاصله زیادی دارین.یک چنین موضوعی رو باید حسابی روی معماریش کار کنید و بعد از اینکه معماری مناسبی انتخاب کردین در مورد اینکه چطور پیادش کنید بحث کنید.
برای مثال اگه بخواین Developer ها بتونن با زبان های غیر NET. ی Plug-In بنویسن ممکنه نیازی به Load کردن Assembly ها و... نباشه.

NasimBamdad
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 22:13 عصر
شما همه رو در محیط .NET فکر کن .

میشه قدمه ای اولیه رو بگی از کجا شروع کنم !؟

plus
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 00:18 صبح
شما همه رو در محیط .NET فکر کن .

میشه قدمه ای اولیه رو بگی از کجا شروع کنم !؟
از انتخاب یک معماری.همونطور که گفتم برای شروع این کار، میتونید سیستم یکی از همین نمونه هایی که مثال زدین رو بررسی کنید.یک نمونه دیگه هم Eclipse هست (IDE) که به صورت Plugin-Based نوشته شده.
اگه فکر میکنید که ساخت یک چنین سیستم رو میتونید بدون معماری و طراحی دقیق با کد نویسی شروع کنید بنظرم اشتباه میکند.قدم اولیه ربط چندانی به #C و کد نویسی نداره.