PDA

View Full Version : مشکل در چاپ نمودار(پیش نمایش چاپ با خروجی چاپگر متفاوت است!!)

soroush_k12
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 18:21 عصر
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
در نمونه پیوست اجبارا میبایست دو نمودار بروی هم در گزارش چاپ شود. مشکل اینجاست که در کامپیوتر همه چیز در ست است و پیش نمایش چاپ همه چیز را درست نشان میدهد و لی پس از چاپ روی کاغذ فقط نمودار رویی چاپ میشود.
(با توجه به اين كه خاصيت Back Style هم Transparent انتخاب شده است) البته از يك نمودار هم براي نمايش هر دو دياگرام به علت تفاوت زياد در مقياس اعداد نميتوان استفاده كرد و الزاما مي بايست از دو نمودار مجزا و بروي هم استفاده كرد.لطفا گزارش را پرینت کنید تا مشکل مشخص شود
لطفا راهنمايي كنيد
http://uploadkon.ir/fl/d/Mzk1Ng%3D%3D

majid_tiger
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 19:15 عصر
سلام چاپ هر دو نمودار اتفاق افتاد و مشکلی نیست .
ممکن است رنگ نموداری که چاپ نمی شود برای چاپ مناسب نباشد و پرینتر شما آن را چاپ نمی کند .

soroush_k12
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393, 22:49 عصر
منظور من این نمودار است
http://uploadkon.ir/fl/d/NDAwNw%3D%3D
که در پیش نمایش چاپ شامل دو دیاگرام آبی و قهوه ای رنگ است.ولی د رهنگام چاپ فقط دیاگرام قهوه ای رنگ چاپ میشود

majid_tiger
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 18:30 عصر
دوست عزیز مگه به غیر از یک Report آبجکت دیگری در فایل شما وجود داشت ؟ منظور بنده هم همون رنگ آبی بود ، آیا ضمیمه جدید با ضمیمه قبلی تفاوت دارد ؟

soroush_k12
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 21:57 عصر
دوست عزیز مگه به غیر از یک Report آبجکت دیگری در فایل شما وجود داشت ؟ منظور بنده هم همون رنگ آبی بود ، آیا ضمیمه جدید با ضمیمه قبلی تفاوت دارد ؟
دوست عزیز حق با شماست.فایل من به غیر از یک ریپورت آبجکت دیگری ندارد.در آن ریپورت اگر دقت کنید 4 نمودار است 2 تا تکی است و همان 2 تا بروی هم یک نمودار دیگر را تشکیل میدهند که در ضمیمه جدید عکس همین 2 تا نمودار آخری را نمایش دادم . مشکل هم همین 2 تا نمودار آخری است که نحوه نمایش آن در پیش نمایش چاپ و کاغذ پرینت شده فرق میکند.
لطفا ضمیمه جدید را ملاحظه نمایید
در واقع این دو نمودار وقتی بصورت مجزا باشند در مانیتور و چاپگر مشکلی ندارند و به یکصورت دیده میشوند ولی وقتی این دو نمودار را روی هم می اندازیم (با استفاده از transparent کردن back style) در مانیتور هر دو نمودار را بصورت همزمان می بینیم ولی پس از چاپ فقط نمودار رویی (بالایی) چاپ می شود که کمی عجیب است!!

soroush_k12
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 18:49 عصر
سلام ، دوستان کسی نظری نداری؟
امیدوارم مشکل را واضح توضیح داده باشم

alirezabahrami
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 20:15 عصر
سلام ، دوستان کسی نظری نداری؟
امیدوارم مشکل را واضح توضیح داده باشم
سلام سروش!
من هم اکنون درمنزل هستم و به پرینتر دسترسی ندارم که آن را امتحان کنم ؛ ولی ازآنجائیکه اشاره کرده اید که
پس از چاپ روی کاغذ فقط نمودار رویی چاپ میشود ، مطلبی به ذهنم رسید و آن اینکه گزارش را با فرمت
Snapshot تهیه و سپس از آن چاپ بگیر .
با توجه به اینکه Snapshot گزارش را بصورت تصویری ارائه میدهد فکر می کنم با این روش به نتیجه برسید .
یا علی

soroush_k12
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 22:44 عصر
سلام سروش!
من هم اکنون درمنزل هستم و به پرینتر دسترسی ندارم که آن را امتحان کنم ؛ ولی ازآنجائیکه اشاره کرده اید که
پس از چاپ روی کاغذ فقط نمودار رویی چاپ میشود ، مطلبی به ذهنم رسید و آن اینکه گزارش را با فرمت
Snapshot تهیه و سپس از آن چاپ بگیر .
با توجه به اینکه Snapshot گزارش را بصورت تصویری ارائه میدهد فکر می کنم با این روش به نتیجه برسید .
یا علی
سلام جناب بهرامی
ممنون از توجه شما.روش پیشنهادی شما احتمالا جواب میدهد ولی نمیشود بدون تبدیل به اسنپ شات این کار را انجام داد و مشکل را ریشه ای تر حل کرد؟
باز هم ممنونم

soroush_k12
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 12:41 عصر
سلام
من نهایتا متوجه نشدم که طراحی برنامه من ایراد داره و یا این مشکل ضعف جناب اکسسه؟؟!!

soroush_k12
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 23:05 عصر
سلام
با عرض معذرت برای آخرین بار تاپیکو میارم اول
دوستان نظری ندارند؟