PDA

View Full Version : چگونه میتوان دیتاگریدویوی کمبو باکسی را ویرایش کرد؟

sm_1366
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 11:20 صبح
سلام دوستان
من میخوام اطلاعاتی رو از دیتابیس بیارم رو دیتاگرید ویو و ویرایشش کنم اما چون ستونهای دیتاگرید ویوی من کمبو باکسی هستن وقتی داده ای رو تو value شون لود میکنم این خطا رو میده

the following exeption occurred in the datagridview
.system.FormatExeption :Dtaagridviewcombobaxcell value is not valid
.to replace this default dialog please handle the datateroor event

کسی راهنماییم میکنه؟

hamid_hr
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 12:03 عصر
ببینین اول باید اون Value رو به ایتم های کمبو باکس اضافه کنید بعد value رو لود کنین

sm_1366
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 12:37 عصر
ببینین اول باید اون Value رو به ایتم های کمبو باکس اضافه کنید بعد value رو لود کنین

میشه واضح تر توضیح بدید :لبخند:

sm_1366
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 14:29 عصر
کسی تا به حال اینکارو نکرده؟؟/

hamid_hr
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 15:36 عصر
توی گرید وقتی سلول از نوع کمبو باکس هستش شما بخوای یه value بهش بدی باید اون مقدار در ایتم های کمبو باکس باشه وگرنه خطا میده
خب برا ویرایش هم باید وقتی مقدار جدیدی رو زدی اول به ایتمهای اون اضافه کنی

sm_1366
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 16:15 عصر
توی گرید وقتی سلول از نوع کمبو باکس هستش شما بخوای یه value بهش بدی باید اون مقدار در ایتم های کمبو باکس باشه وگرنه خطا میده
خب برا ویرایش هم باید وقتی مقدار جدیدی رو زدی اول به ایتمهای اون اضافه کنی

من اومدم اون مقدار رو به item های کمبو باکس ادد کردم
اون خطا رو دیگه نداد اما
اما دو تا مشکل داشتم :
یکی اینکه اون کمبو باکس فقط مقداری که بهش ادد کردمو داره در حالیکه من میخوام از دیتابیسم مقادیر دیگه ای هم بگیره چون قراره ویرایش بشه
بعدش اومدم ویرایش کنم دو باره همون خطا رو داد

hamid_hr
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 16:38 عصر
ببینید من یه دفعه بهتون گفتم که کومبو باکسو نمیشه ادیت کرد یا لااقل من بلد نیستم
ولی یه روش بهتون میگم شاید بدرد خورد
بیاین یه گزینه با نام <ویرایش> به ایتم های کومبو باکس اضافه کنیم بهتره اخرین ایتم باشه
بعد وقتی طرف اونو انتخاب کرد همه گزینه های کمبوباکسو به یه فرم ببرین و تو یه لیست بریزین
اون لیستو ویرایش کنی وقتی تموم شد و روی دکمه تائئید زد بیاد اطلاعات قبلی کومبو باکسو حذف کنه و اطلاعات جدیدو بریزه
اینطوری ویرایش میشه