PDA

View Full Version : javaFX Swing

mohammad#reza
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 11:40 صبح
سلام من میخوام بدونم تفاوت این دو در چیه.تو اینترنت گشت زدم حتی سایتهای انگلیسی ولی به جواب واحدی نرسیدم. چند جا نوشته بود javafx مخصوص متحرک سازیه و ربطی به gui نداره بعضی نوشتن که یه زبان اسکریپتی هست مخصوص ظاهر صفحات وب هستش و ... . چند تا نمونه کد از کتاب javafx انتشارات اپرس تست کردم با jdk 8 و netbeans 8 اجرا نشد مثل اینکه از ایمپورت شدن برخی کلاسا ایراد میگرفت. سمپل های خود نت بینز چک کردم فقط یه سری انیمیشن بود.خلاصه اقا این javafx چیه؟ میتونم یادگیری swing بزارم کنار جاش javafx یاد بگیرم؟ تو برنامه های دسکتاپ چیزی از swing کم نداره؟ تو وب هم همراه jsp میشه ازش استفاده کرد؟ تشکر

cups_of_java
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 21:24 عصر
آگه با فلش آشنایی داشته باشی... جاوا اف ایکس دقیقن معادل فلش هستش توی جاوا... یعنی یک سری کتابخونه برای درست کردن واسط کاربری جداب و خوشگل و قوی..
Swing یه کتابخونه دسکتاپ برای واسط کاربری هست... اما جاوا اف ایکس به تنهایی توس دسکتاپ استفاده نمیشه و باید اون رو در قالب Java Web Start و یا داخل صفحه های وب (مثل فلش)‌قرار داد.
بنابراین توی وب باید مرورگر شما محیط اجرای جاوا روش نصب باشه تا بتونی اف ایکس رو اجرا کنی....
مزیتش پشتیبانی از CSS و امکانات غنی گرافیکی هستش... اما کاربراش و کتابخونه هاش اندازه Swing نیست هنوز...

به طور کلی جاوا اف ایکس یه چیزی معادل فلش اما توی جاوا هستش که به نظر من همونطور که فلش شکست خورد این هم به جای خاصی نخواهد رسید.... فقط وجود خواهد داشت.... به خاطر اینکه HTML بسیار در حال رشد و پیشرفت هست توی وب...