PDA

View Full Version : سوال: نگهداری موقت یک لیست

kavayo
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 13:31 عصر
من از یک لیست در برنامه استفاده میکنم که این لیست از نوع یک کلاس تعریف شده که دارای یک فیلد قیمت است ، حال میخواهم وقتی یک اکشن فراخوانی میشود قیمت خرید را گرفته و سپس به لیست ام اضافه کنم و سپس در جایی دیگر مقادیر این لیست را نمایش دهم حال چگونه میتوانم این کار را انجام دهم؟

kavayo
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 22:20 عصر
کافی است یک seession از نوع کلاس مربوطه تعریف کنیم و با این شی متدی ازکلاس رو که پارامتر هایش را در عناصر داده ای کلاس میریزد فراخوانی کنیم و هر جای برنامه که این Session را صدا بزنیم میتوانیم به عناصر مقدار دهی شده داخل آن که از نوع کلاس مورد نظر است دسترسی داشته باشیم .

alireza_s_84
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 22:59 عصر
من از یک لیست در برنامه استفاده میکنم که این لیست از نوع یک کلاس تعریف شده که دارای یک فیلد قیمت است ، حال میخواهم وقتی یک اکشن فراخوانی میشود قیمت خرید را گرفته و سپس به لیست ام اضافه کنم و سپس در جایی دیگر مقادیر این لیست را نمایش دهم حال چگونه میتوانم این کار را انجام دهم؟

این لیست مختص برای همه ی کاربران به یک شکل هست یا فقط برای یک کاربر خاص؟؟؟
اگر برای همه باشه از Cache استفاده کنید
اگر برای یک کاربر باشه از کوکی
زیاد به Session متکی نباشید
موفق باشید

kavayo
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 09:27 صبح
درحقیقت با هر بار فراخوانی اکشن قیمت محصول مورد نظر به لیست اضافه میشود و در انتها جمع قیمت لیست مورد نظر در جایی از ویو نمایش داده میشود حال چگونه از کوکی و یا cache میتوانم استفاده کنم ؟