PDA

View Full Version : عدم نمایش منو در برخی موبایل‌ها

Slytherin
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 21:39 عصر
سلام،
من یک برنامه نوشتم و برنامه من یک منو با 5 آیتم داره.
برنامه به خوبی در AVD کار میکنه.
توی گوشی خودم هم که Huawei هست منو به خوبی نمایش داده میشه.
ولی وقتی برنامه رو به بازار ارسال کردم گفتند که برنامه توی Nexus 5 اجرا نشده. یعنی اجرا شده ولی هیچ منویی نشون داده نشده.
من برای نمایش منو یک فایل XML دارم.
بعد توی برنامه با استفاده از این کد منو رو میسازم:

public boolean onCreateOptionsMenu(Menu menu)
{
MenuInflater menuInflater = getMenuInflater();
menuInflater.inflate(R.menu.main_menu, menu);
return true;

}

مشکل برنامه من چیه که منو در بعضی از مدل های گوشی نشون داده نمیشه؟
با تشکر

Nevercom
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393, 23:55 عصر
پاسخ سوالتون رو ندارم، اما بعنوان یک سرنخ، چون میشه برای نسخه های مختلف اندروید و همچنین سایزهای مختلف صفحه نمایش (درواقع DPI های متفاوت)، منابع جداگانه ای درنظر گرفت، چک کنید که پوشه هایی مثل values-xdpi یا values-17 دارید یا نه، و اگر موجوده فایل menu.xml حاوی آیتم های موردنظرتون باشه

leon7394
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 00:46 صبح
اطلاعات کافی برای جواب دادن نیست
ولی
اگر صفحه Full Screen باشه ، ممکنه اینجوری بشه

شاید دلایل دیگر ، نمیدونم :)

Slytherin
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 06:18 صبح
اطلاعات کافی برای جواب دادن نیست
ولی
اگر صفحه Full Screen باشه ، ممکنه اینجوری بشه

شاید دلایل دیگر ، نمیدونم :)

بله صفحه Full Screen هست ولی چه ربطی به منو داره؟ من منو هام رو توی اکشن بار نمایش نمیدم... لطفا در این مورد راهنمایی کنید.

Slytherin
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 06:19 صبح
پاسخ سوالتون رو ندارم، اما بعنوان یک سرنخ، چون میشه برای نسخه های مختلف اندروید و همچنین سایزهای مختلف صفحه نمایش (درواقع DPI های متفاوت)، منابع جداگانه ای درنظر گرفت، چک کنید که پوشه هایی مثل values-xdpi یا values-17 دارید یا نه، و اگر موجوده فایل menu.xml حاوی آیتم های موردنظرتون باشه

منوی من ساده هست و فقط محتوای متنی داره، با این شرایط باز هم لازمه که فایل های XML منوم برای نسخه‌های مختلف جدا باشه؟

leon7394
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 18:04 عصر
بله صفحه Full Screen هست ولی چه ربطی به منو داره؟ من منو هام رو توی اکشن بار نمایش نمیدم... لطفا در این مورد راهنمایی کنید.

کلا گفتم
چون درست متوجه نشدم منظور شما رو
یه اسکرین شات از برنامه بگیرید و بذارید اینجا روی اون توضیح بدید

اما چیزی که به نظرم رسید و چند وقت پیش باهاش برخورد کرده بودم ، این بوده که منوهایی که اینجوری تعریف میکنم ، وقتی صفحه FullScreen میشه ، دیگه توی گوشی هایی که مثل شبیه ساز اکلیپس ، دکمه ی فیزیکی برای منو ندارند ، کار نمیکنه

rubiks.kde
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 18:19 عصر
سلام،
من یک برنامه نوشتم و برنامه من یک منو با 5 آیتم داره.
برنامه به خوبی در AVD کار میکنه.
توی گوشی خودم هم که Huawei هست منو به خوبی نمایش داده میشه.
ولی وقتی برنامه رو به بازار ارسال کردم گفتند که برنامه توی Nexus 5 اجرا نشده. یعنی اجرا شده ولی هیچ منویی نشون داده نشده.
من برای نمایش منو یک فایل XML دارم.
بعد توی برنامه با استفاده از این کد منو رو میسازم:

public boolean onCreateOptionsMenu(Menu menu)

{
MenuInflater menuInflater = getMenuInflater();
menuInflater.inflate(R.menu.main_menu, menu);
return true;

}

مشکل برنامه من چیه که منو در بعضی از مدل های گوشی نشون داده نمیشه؟
با تشکر

مشکل کد منو نیست.
مشکل target ایی هست که شما از منیفست دادید.
target رو روی چند گذاشتید؟ کد xml خود آیتم های منو رو بزارید ببینیم اکشن های اون رو چی تعریف کردید؟

برای امتحان هم android:targetSdkVersion رو از منیفست پاک کنید اون وقت باید نمایش داده بشه(دلیل هم اینه که شما احتمالا از تم هایی مثل @android:style/Theme.Black.NoTitleBar در مانیفست استفاده کردید و اگه target بالا باشه منو میره توی اکشن بار ولی چون اکشن بار دیده نمیشه در نتیجه هیچ منویی هم دیده نمیشه.)

leon7394
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 14:44 عصر
مشکل کد منو نیست.
مشکل target ایی هست که شما از منیفست دادید.
target رو روی چند گذاشتید؟ کد xml خود آیتم های منو رو بزارید ببینیم اکشن های اون رو چی تعریف کردید؟

برای امتحان هم android:targetSdkVersion رو از منیفست پاک کنید اون وقت باید نمایش داده بشه(دلیل هم اینه که شما احتمالا از تم هایی مثل @android:style/Theme.Black.NoTitleBar در مانیفست استفاده کردید و اگه target بالا باشه منو میره توی اکشن بار ولی چون اکشن بار دیده نمیشه در نتیجه هیچ منویی هم دیده نمیشه.)

درسته ، منم همینو میگفتم و مشکل خودمم بود

android:targetSdkVersion رو پاک کردم و مشکل حل شد ، فقط پاک کردن این خط ، مشکل دیگه ای برای برنامه به وجود نمیاره؟!

مرسی از شما استاد

rubiks.kde
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 15:32 عصر
درسته ، منم همینو میگفتم و مشکل خودمم بود

android:targetSdkVersion رو پاک کردم و مشکل حل شد ، فقط پاک کردن این خط ، مشکل دیگه ای برای برنامه به وجود نمیاره؟!

مرسی از شما استاد

نه مشکلی ایجاد نمیکنه.البته این مقدار رو میتونید با مقدار min sdk یکی قرار بدید.

smemamian
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 19:58 عصر
سلام
اگر در manifest.xml یا MainAvtivity.java حالت نمایش رو به صورت تمام صفحه تغییر دادید این مشکل ممکنه بوجود بیاد :

android:theme="@android:style/Theme.Black.NoTitleBar.Fullscreen">

requestWindowFeature(Window.FEATURE_NO_TITLE);
getWindow().setFlags(WindowManager.LayoutParams.FL AG_FULLSCREEN,
WindowManager.LayoutParams.FLAG_FULLSCREEN);
setContentView(R.layout.yourmainlayout);

barnameye_man
یک شنبه 30 خرداد 1395, 10:11 صبح
سلام دوستان عزیز من هم همین مشکل دارم وقتی برنامم تو یه سری تبلتها اجرا میشه گزینه منو غیر فعال هست واین پیغام میده " برنامه از نمای صفحه دو قسمتی پشتیبانی نمی کند "
این مطالبی که نوشته بودید خوندم ولی مشکلم حل نشد لطفا کمکم کنید

barnameye_man
یک شنبه 30 خرداد 1395, 10:36 صبح
لطفا کمکم کنید همه مطالب بالا رو تست کردم مشکلم حل نشد

barnameye_man
یک شنبه 30 خرداد 1395, 10:58 صبح
بعنوان مثال می گم تو تبلت A که ورژن اندرویدش 6 هست منو نمایش داده نمی شود