PDA

View Full Version : سوال: ساختمان داده و الگوریتم مناسب برای تعویض مکان رکوردها در دیتابیسی با تعداد رکوردهای بالا

arash69
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 17:06 عصر
سلام به همگی؛
در رابطه با تعویض مکان رکوردهای موجود در دیتابیس، با تعداد بسیار بالا، چه الگوریتمی پیشنهاد می شود؟
هم چنین از چه ساختمان داده ای استفاده شود، بهتر است؟ آیا استفاده از ساختمان داده های خود #C، مانند List کار مناسبی هست؟

ممنون.

hadi0x7c7
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 20:24 عصر
سلام به همگی؛
در رابطه با تعویض مکان رکوردهای موجود در دیتابیس، با تعداد بسیار بالا، چه الگوریتمی پیشنهاد می شود؟
هم چنین از چه ساختمان داده ای استفاده شود، بهتر است؟ آیا استفاده از ساختمان داده های خود #C، مانند List کار مناسبی هست؟

ممنون.
تعویض مکان رکورد ها منظورتون رو متوجه نمیشم، میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟ یا مثلا منظورتون توی حافظه رکورد ها رو چطور نگه داریم؟

arash69
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 21:03 عصر
نه منظورم این هست که رکوردها رو بر اساس یک فیلد مقایسه کنیم و مرتب کنیم؛
که خب برای این کار میشه از دستورات sql هم استفاده کرد مثل order by.
اما میخوام بدونم اگر بخواهیم توی #C رکوردهای دیتابیس رو با هم جایگزین کنیم، طوری که توی دیتابیس ترتیب قرارگیری رکوردها هم تغییر کنه،
بهترین راه چی هست؟

hamid_hr
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 10:47 صبح
بهترینن کار به نظر من اینه که از همون order by تو Sql server استفاده کنی
ولی میتونی مثلا یه dataview هم داشته باشی اطلاعاتو بریزی توش و به این صوره مرتب منی..

dataview.Sort = "Col1 Asc";

arash69
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 11:03 صبح
بهترینن کار به نظر من اینه که از همون order by تو Sql server استفاده کنی
ولی میتونی مثلا یه dataview هم داشته باشی اطلاعاتو بریزی توش و به این صوره مرتب منی..

dataview.Sort = "Col1 Asc";

ممنون از پاسختون؛
اما چون نوع ستون هایی که توی جدول دیتابیس دارم، از نوع ntext هستش، نمیشه از order by استفاده کرد.

مهرداد صفا
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 18:24 عصر
سلام.
لطفا دستور ساخت جدولتون رو قرار بدید.

arash69
جمعه 05 اردیبهشت 1393, 14:40 عصر
سلام.
لطفا دستور ساخت جدولتون رو قرار بدید.

ممنون از پاسختون؛ اما با یه راهکار داخل خود #C، مرتب سازی رکوردها رو با استفاده از جایگزینی مقادیر با استفاده از Update، پیاده سازی کردم.