PDA

View Full Version : سوال: انتخاب فریم ورک برای یک پروژه بزرگ

keyhan.taktaz
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 20:39 عصر
با سلام و خسته نباشید
سوالی داشتم
ما میخوایم یه پروژه بزرگ مثلا مثل فیسبوک رو استارت بزنیم.
ولی بین انتخاب فریم ورک گیر کردیم ، هرکی نظری میده و اکثرا تعصبی.
لطلفا اینجا مطرح کنید که چه فریم ورکی برای پروژه های بزرگ مناسبه و به چه دلیلی،در صورت امکان چند تا از سایت های بزرگی که از فریم ورک هایی که مطرح میکنید استفا ده کردن رو هم مطرح کنید
دوستان این سوال خیلی برا من مهمه لطفا از جون مایه بذارید.
همیشه مدیون شما بودم :قلب:
نظر خودم zend هست.
یعنی بین zend و yii موندم.
کمک کنید لطفا

ali.webdesign
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 22:34 عصر
yii طرفدار بیشتری داره

bestirani2
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 00:36 صبح
اگه پروژه بزرگی هست سیمفونی رو پیشنهاد میدم.
برنامه ها مطرح نوشته شده بر پایه سیمفونی

لاراول، composer،
مدیریت محتوای انجمن phpBB، دروپال،
Delecious،
Yahoo! Bookmark،
Yahoo! Answers،
Exercise.com،
Dailymotion.com و ...

اطلاعات بیشتر در مورد سیمفونی
http://barnamenevis.org/showthread.php?445470-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%88%D8%B1%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D9%81%D9%88%D9%86%DB%8C

Unique
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 14:52 عصر
شاید از حرف من ناراحت بشین اما انتخاب framework به بزرگی با کوچیکی سایت شما نیست انتخاب framework بر اساس ۲ موضوع زیر هست و بس :

۱ - آیا framework برای موضوعاتی که قرار هست توی سایت در نظر گرفته بشه و امکاناتی که توافق شده قابلیت های لازم را داره ؟
۲ - آیا تجربه لازم و کافی برای افراید که میخواهند از این framework استفاده کنند برای سایت وجود داره ؟

قبل از همه این ها هم باید پرسید آیا استفاده از framework با وجود عدم پشتیبانی یا عدم رفع باگ های خطرناک احتمالی برای سایت به این بزرگی و مهمی (به قول شما) منطقیه ؟

جواب این سوالات را در مورد هر framework که توی ذهنت هست را بده و انتخاب کن.

tux-world
جمعه 05 اردیبهشت 1393, 22:23 عصر
جواب همه تقریبا سوالات شما رو خود فریم ورک میده. هم امنیت و هم کاربرد راحت تر و کاملتر . کسی که بلده از فریم ورک استفاده کنه بلد هست که نیازهای خودش رو در اون انجام بده

Unique
شنبه 06 اردیبهشت 1393, 00:21 صبح
جواب همه تقریبا سوالات شما رو خود فریم ورک میده. هم امنیت و هم کاربرد راحت تر و کاملتر . کسی که بلده از فریم ورک استفاده کنه بلد هست که نیازهای خودش رو در اون انجام بده

فکر کنم سوء تفاهم شد برای شما. ایشون میخواستند بدونن با چه framework ی کار کنند !؟ من گفتم با هر framework ی که کرا میکنید این سوالات را بپرسید ! قطعا همه framework ها امکانات یکسان و رویه یکسانی ندارند و مهمتر از همه این امکانات و رویه ها موضوع دیگری هستش و اون هم تجربه کار با framework هست ! مثلا CI از framework های خیلی خوبه ولی واقعا باید تجربه بدست بیاری تا بهترین پیاده سازی را ازش داشته باشی و این تجربه خیلی مهمه.

اصل منظور من اینه که اصلا خود framework مهم نیست ! مثل زبان که اصلا مهم نیست php یا ruby یا python یا asp .net. مهم اینه که چطور و با چه هدفی کار میکنید. این جنجال های بیهوده بین انتخاب زبان و framework تمومی نداره و ارزشی هم نداره. خیلی ها مثل خود من اصلا اعتقادی به استفاده از framework ندارند. حتی اعتقادی به استفاده از MVC ! این جار و جنجال MVC بیشتر برای تازه کار های وب هستش وگرنه انتخاب design pattern و ... بیشتر به تجربه برنامه نویس بر میگرده نه اینکه چی خوبه و چی بده ! (نظر کاملا شخصی)