PDA

View Full Version : ارسال پیامک از طریق ActiveXperts از طریق PHP با استفاده از GSM modem

toxic_devilcs
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 00:09 صبح
سلام دوستان و اساتید عزیز

قبل از گفتن مسئله اصلی چند سوال کوچیک داشتم...

1- آیا راهی هست که بشه بدون استفاده از ActiveXperts SMS Component (http://www.activexperts.com/sms-component/) ، فقط و فقط از طریق PHP تنها جهت مدیریت SMS با استفاده GSM Modem انجام داد یا نه ؟ اگه که ممکنه معرفی کنید.

2- آیا راهی ساده تر به غیر PHP برای مدیریت SMS ها با استفاده از مودم GSM هست ؟ ترجیحا قابلیت Develop هم داشته باشه اگه که ممکنه معرفی کنید.

بنده با استفاده از کامپوننت فوق یه برنامه برای ارسال / دریافت SMS نوشتم . در ضمن کامپوننت مذکور نیاز به خریداری داره ولی نسخه رایگان 30 روزش کاملا بدون نقص براتون کار میده.

این کد PHP بنده برای ارسال هستش :

<?php
$strResult = "n/a";
$strPincode = "";

$objGsm = new COM("AxSms.Gsm", NULL, CP_UTF8 );
$objMessage = new COM("AxSms.Message", NULL, CP_UTF8 );
$objConst = new COM("AxSms.Constants", NULL, CP_UTF8 );

$strDevice = $objGsm->FindFirstDevice();
$objGsm->Clear();
$objGsm->Open($strDevice,$strPincode,9600);

if($objGsm->LastError !== 0){
echo $strDevice." <div style='background:red; width:50%; margin:0 auto 0 auto'> خطا در برقراری ارتباط</b><br>";
echo $objGsm->LastError . ": ".$objGsm->GetErrorDescription($objGsm->LastError) . "</div>";
$objGsm->Close();
}else{
echo $strDevice."<div style='background:#0C6; border-radius:10px; padding:10px ; width:50%; margin:0 auto 0 auto'><b>ارتباط برقرار شد</b><br></div>";
}

if(isset($_REQUEST['sendSMS'])){
$objMessage->Clear();
$objMessage->ToAddress = "989xxxxxxxx";
$objMessage->Body = "CHAND";

$smsObj = $objMessage;
$objGsm->SendSms($smsObj, $objConst->MULTIPART_ACCEPT, 0);
$objMessage = $smsObj;

echo $objGsm->LastError . ": ".$objGsm->GetErrorDescription($objGsm->LastError);
}

$objGsm->Close();
?>

خوب حالا یه سوال پیش میاد بنده با استفاده از کد فوق راحت پیامک هام رو ارسال می کنم اما می خوام بشه با استفاده از این کد پیامک هایی رو به شماره های کوتاهی مثل 8081 ارسال کنم و پاسخی اتوماتیک از اون دریافت کنم . چطور ممکنه ؟

نکته: شماره رو به طرق 988081 و +988081 و +8081 هم ارسال کردم اما نشد که نشد.

اگه تو مطرح کردن سوالاتم یه کم سوتی دادم ببخشید دیگه :لبخند:

منتظر پاسختون هستیم...

toxic_devilcs
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 10:32 صبح
دریغ از یک جواب:ناراحت:

- اگه کسی اطلاع داره ج بده لطفا